| AnabellSY a întrebat:

.Am 19 ani si am o problema! Inca de la inceputul vietii sexuale(la 18 ani) simt un disconfort in timpul actului sexul in sensul ca in momentul penetrarii simt o usturime puternica si o durere acuta in interiorul abdomenului...am fost la medic dar tot nimic! Va rog...dau funda!:*

3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Incearca sa folosesti lubrifiant si sa te penetreze partenerul mai lent/lejer. Probabil ca o face intr-un mod deloc placut pentru tine si de aceea te doare in momentul actului si nu te simti bine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa apelezi din nou la serviciile si cunostintele unui alt medic si in functie si de al doilea raspuns primit sa ajungi la o concluzie si sa-ti formezi o imagine/o parere mai exacta asupra starii aparatului tau genital. Doar un medic specialist este in stare sa-ti ofere un raspuns corect si pertinent. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Disconfortul de care vorbesti tu este din cauza mai multor cauze: nu faceti preludiul destul de lung pentru a va excita la maxim; nu sunteti lubrifiati suficient pentru o penetrare fara dureri; iubitul tau te pentreaza dur. Faceti in asa fel inct sa fiti suficient de excitati, sa folositi un lubrifiant care sa usureze penetrarea si iubitul tau sa nu mai fie dur la penetrare. Nu uitati sa va protejati cand faceti sex.