| pixeltinker a întrebat:

Buna TPU. Am fost la ginecolog, doctorul mi-a spus sa iau ovule si un antibiotic Eficef. Nu mi-a zis ca am nimic. In timpul actului sexual se simte ceva umflat in interiorul vaginului si nu simt placere.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca pe toata perioada cat faci tratamnetul cu antibiotice si ovule, sexul este interzis pana la terminarea tratamentului si vindecarea completa.
Este recomandata ca si barbatul cu care faci sex sa faca acelasi tratament, concomitent cu tine, pentru a scapa de bacteria cu care este infectata si a se evita reinfectarea pe viitor, d ela unul la celalalt.
Eficef este un medicament antibiotic care elimina infectiile din gat,, nas, plamani, gura, piele si cele produse de infectia cu gonoree (infectie cu transmitere sexuala') samd.

"Eficef (200/125 mg) Tablet is a combination of cefpodoxime and clavulanic acid. It is used to treat bacterial infections affecting your lungs, nose, throat, ears, skin and urinary tract. This medicine is also used in treating sexually transmitted diseases like gonorrhoea. It works by interfering with the formation of the bacterial cell wall and eventually kills them. Eficef (200/125 mg) Tablet is not effective against infections caused by viruses."
sursa: https://www.practo.com/medicine-info/eficef-200-125-mg-tablet-44634

| mihai69 a răspuns:

Plăcerea vine în special de la clitoris. Caută să îl atingi, freci etc. a.î. să obții senzația cea mai plăcută.

| dullcat a răspuns:

Mergi la alt medic.

| Emilian65 a răspuns:

În timpul actului sexual, ce poate fi în vaginul tau în afara de penisul erect al iubitului tău?

| Marius22222222222 a răspuns:

Poate e o infecție vaginală

| Miruna333 a răspuns:

Mai incearca alt ginecolog, pana ti se rezolva problema. Aici nu-i niciun doctor