| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, 13 ani. Cand penisul meu este in stare de ecretie de ce nu se ia toata pielea de pe cap? Se ia numai acolo unde e acel punct pe unde ejaculeaza sperma.

Ms penteu ajutor.

10 răspunsuri:
| constantyna a răspuns:

Ai o mica fimoza, nu este nimic, aproape toti baietii, astazi, cand sunt mici (bebelusi)au fimoza stransa. Daca medicul de familie nu a trimis mama bebelusului la medicul urolog (urolog de copii-de exemplu, la Spitalul "Grigore Alexandrescu" din Bucuresti), care, fara operatie, ci doar printr-o manevra speciala, rezolva situatia. Oricum, este necesara o igiena locala zilnica, mai ales cand faci baie, deoarece in spatiul dintre "cap"(gland)si "piele"(preput) se aduna smegma, care trebuie indepartata prin spalare cu apa calda si sapun. Orice baiat(barbat) trebuie sa aiba grija de el, altfel poate face infectii local(miroase urat), sau poate capata fimoza.Repet,aproape toti bebelusii de sex masculin se nasc in zilele noastre cu fimoza si e de datoria parintilor care stiu despre acest lucru sa verifice si sa duca copilul la doctor, sa rezolve problema pana ce bebelusul a implinit un an(fara operatie!). Stai linistit, la tine se poate rezolva de la sine, la baie, prin decalotare, incet, incet, fara a forta, ai grija sa nu fortezi ca sa nu ramai cu glandul strangulat intr-un preput(piele) prea stramt! Daca nici asa nu se rezolva, sa te duca tatal tau la urolog. Oricum, spune-i tatalui tau sau mamei tale, ei te vor ajuta, nu te jena, ei sunt singurii care te pot intelege cel mai bine, si ajuta! Toate cele bune! Sper sa-ti fi fost de ajutor.

| Antonimu a răspuns:

Pentru ca esti virgin de aia.

| gabitza_6878 a răspuns:

E in stare de ecretie?laughing) sau erectie?

| radu75 a răspuns:

Da. In termeni populari se cheama ca nu ai ata rupta. Despre fimoza nu ma pronunt, e posibil. De regula dupa primele masturbari sau contacte sexuale ar fi trebuit sa se decaloteze(beleasca-limbaj popular). Mergi totusi la un medic urolog, cu cat varsta e mai mica cu atat mai bine.

| latexcap93 a răspuns:

Fimozaaaaaaaaaa \m/

| alecs871 a răspuns:

rolling on the floor Asa, si care e intrebarea? laughing
Pai ai pielea care inconjoaca CP-ul stransa, adica nu e obisnuita sa fie mai larga. Nu este nicio problema, o sa ti se mai largeasca.

| wdsasd a răspuns:

Nu iti face probleme, se va lua cand te vei dezvirgina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu ai ata de la penis rupta, ata se va rupe odata cu contactul sexual, daca nu se va rupe sa nu incerci sa ti`o rupi singur pentru ca este forte dureros, te sfatuiesc sa te duci la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E simplu
esti virgin
trebuie sa ai un contact sexual si totul e rezolvat
si apropo nu e o problema

| cornelpanco a răspuns:

Buna uite in situatia ta am fost si eu! Si sfatul meu este sa te duci chiar si singur la un medic si nu dureaza decat un minut sa-ti taie acea pielita! NU TREBUIE SA O RUPI SINGUR! TU nu esti ca ceilalti, mama ta este vinovata ...Trebuia cand aveai 1 an sa te duca sa-ti taie acea pielita! Aia n-are treaba cu virginitatea!
Dupa ce iti taie pielita aia tot virgin esti dar poti sa misti pielea aia fara sa te doara... exact ca in filme! Du-te singur la un medic nu dureaza decat un minut!