| Pisicuțepisicuțe a întrebat:

Am si eu o problema. Am avut un contact sexual protejat pe 6 si menstruatia mi-a venit normal chiar mai inainte ( normal venea pe 15 pe fiecare luna acum mi-a venit pe 10 ) inainte de ciclu m-au durut sanii mai rau decat ca in alte luni dupa ce mi-a venit nu mai m-au durut. Dar dupa ce mi-a trecut am inceput sa am stari de voma mai mereu si dureri de cap, poate fi o sarcina sau lipsa calciului? Am mai avut astfel de stari pana sa iau calciu. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Elsker a răspuns:

S-ar putea ca aceste stari sa fie impuse chiar de tine pe motivul ca esti speriata de aparitia unei sarcini nedorite. Vor disparea dupa ce iti va veni ciclul urmatorhappy. Nu esti gravida, dar daca vrei sa scapi de indoieli de acum, fai un test.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Insarcinata nu cred ca esti, mai degraba lipsa calciului sau altceva

| ErrorFound a răspuns:

Bine ca ai sesizat ca mai e ceva in neregula in afara de ceea ce te ingrijora pe tine.
Probabil ca incepe sa ti se schimbe perioada si sa ai o mentruatie neregulata. Totusi, fa un test de sarcina(nu strica nimic).

| Xenya a răspuns:

Daca te-ai protejat...este putin probabil sa fii insarcinata! Starile poate sunt din cu totul alte motive!

| Hαppiηеss a răspuns:

Pai daca ai avut contact sexual protejat ti-a venit si menstruatia cum sa fi insarcinata? nu exista asa ceva, si oricum daca era simptomele nu apareau asa devreme, nu te mai ingrijora.

| GreenBubble a răspuns:

Se poate sa iti vina menstruatia si peste sarcina...
Mai bine fa-ti un test de sarcina ca sa fi sigura.

| TeenagexD a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, dar cel mai bine ar fi sa faci un test de sarcina. S-ar putea sa fie si din lipsa calciului.
Pa-pa.