| lauren93 a întrebat:

baiat 24 ani. Sotia mea de 23 are un ciclu neregulat. De exemplu luna trecuta ciclul a intarziat cu 4 zile. Luna asta i-a venit astazi, mai devreme cu 3 zile. Ultimul contact sexual a fost pe data de 8 seara. Contact sexual protejat. Doar la inceput am introdus o singura data pentru 5 secunde fara ejaculare.
Credeti ca este posibil ca in acele 5 secunde sa fi fost lichid preejaculator? Sau sa se fi format o sarcina in 3 zile care sa declanseze un ciclu peste sarcina? Tin sa mentionez ca in ultimul an ciclul nu i-a venit mai devreme doar la timp sau mai tarziu. Simtomele sunt aceleasi ca la ciclu cu dureri de burta si cateva stari de voma in prima zi, cat si aceeasi culoare si consistenta. de un test de sarcina nu se pune problema pentru ca este inca prea devreme. Ce parere aveti. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

Daca i-a venit ciclul nu va faceţi griji, egal ca vine mai devreme sau mai tarziu important e ca a venithappy o sarcina nu are cum sa se formeze in momentul in care ciclul vine, iar daca i-a venit ciclul, el curata tot, deci in concluzie nu va faceţi griji caci nu are cum sa fie însărcinatăhappy multa sănătatehappy

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Stai liniștit.

| Emilian65 a răspuns:

Daca sunteti casatoriti, de ce va faceti probleme de sarcina? Nu doriti sa fiti parinti tineri? In situatia prezentata de tine, nu poate fi gravida.

| SG1995 a răspuns:

Nu e însărcinată, dar ar putea avea alte probleme dacă data următoarea va fi tot la fel, respectiv să consulte un medic.

| lauren93 explică (pentru SG1995):

Stiu. In mai ne-am programat la un consult la medicul ei ginecolog.

| kandaraki a răspuns:

Vei fi tatic, ce asa mare tragedie? sunteti casatoriti!