| Mihaela_1461 a întrebat:

am si eu o problema.Am fost cu un baiat timp de 2 ani.Totul a fost ok, bine cu mici exceptii.Au existat certuri, deoarece nu trecea o perioada, si auzeam ca ma insela, si nu il acuzam pana nu eram sigura si ii aduceam dovezi clare.Pana la urma recunostea.De fiecare data cand gresea ne desparteam dar tot eu il sunam si tot eu lasam de la mine, ca sa fie totul bine. Poate din cauza faptului ca a fost primul incercam sa raman cu el si sa fie totul bine.Asta s-a intamplat in primul an. Dupa ce am auzit ca inca o data m'a inselat, am pus picioarul in prag, si ne-am despartit. Dupa o saptamana, ne-am impacat, la rugamintile lui.De atunci nu am mai auzit nimic.Devenisem foarte apropiati.Ieseam mereu amandoi, toata ziua eram amandoi.Simteam ca ma iubeste cu adevarat. Dupa aceea prin toamna am inceput sa ma racesc de el, siteam ca ma plictisisem.nu stiu aveam un sentiment ciudat, credeam ca nici nu mai tin la el, poate si din cauza ca incepuse sa apara bataile, chestie pe care nu am suportat'o.Bine poate ne distanta si facultatea, eu eram in oras la scoala, el era plecat la facultate mai venea decat in week-end.Si am zis sa luam o pauza.Bineinteles ca tot in acest timp, chiar daca nu mai eram impreuna mai dadea in mine, daca ma vedea dansand la discoteca sau vorbind cu un baiat.In final, in tot acest timp ma cauta mereu.Pana acum 2 luna, can am facut greseala vietii mele.Ca SA SCAP DE EL, ca sa scap de toate greutatile, am zis ca e cel mai bine sa ma combin, asa am si fcaut. M-am combinat! Bineinteles ca au avut loc batai, amenintari si multe altele. Dupa vreo 2 saptamani, m-am despartit de baiatul cu care ma combinasem, dar facusem si o greseal fatala, ma culcasem cu el.In tot acest timp, m-am mai intalnit si cu fostul' dar imi sustineam ideea ca nu vreau ca nu mai tin la el. Dupa ce m-am desprtit si de baiatul acela, ma simteam terminata.intr-un fel folosita. Avusesem un moment, nu stiu, un moment in care nu gadeam ceea ce fac, erau orbita de ura pentru persoana cu care fusesem 2 ani de zile. Dupa cateva zile i-am recunoscut fostului ca ma culcasem cu baiatul cu care statusem 2 saptamani. A inceput sa plknga in fata mea.Slabise.Ma uram eu pentru ce i se intampla lui. Dupa cateva saptamani, am auzit ca era pe combinatii cu o fata de la facultate, si intr-o seara am iesit cu el la club si mi-a povestit de ea.Cand am auzit, se invartea cerul cu mine, cu toate ca eu eram ferm convinsa ca nu mai tin la el, mi se parea ciudat ca incepusem sa tremur de nervi.mai pe scurt, el s-a intalnit cu fata la facultatea, s-a culcat cu ea, si cu toiate ca nu eram impreuna m-am dus si i-am spus fetii de la facultate, sa'l las einb pace ca noi o sa ne impacam s. el stia de toate chestia asta.Er DE FATA SI EL. Dupa, a mai trecut ceva timp in care ne intalneam asa, fara sa fim impreuna cu toate ca stateam, si de vreo lunaq m ROG de el sa ma ierte pentru ce am facut, stiu ca am fcaut ceva fatal, dar il iubesc enorm de mult, si asa da orice sa putem fii cum am fost odata.Si el imi spune ca nu ca nu oate sa uite, ce am fcaut! I-am explicat ca si pe mine m'a durut cand am auzit ca s-a culcat cu ea, dar spune ca nu e vorba de acelasi lucru ca e diferit! Si intr-una din zile cand ma rugam de el, "mi-a spus sa mai stau si eu sa sufar cum a suferit si el", si tot il zapaceam cand ne vom impaca, ca eu vreau sa fiu cu tine, ca nu pot sa traiesc fara tine, si pana la urma, mi-a zis clar sa il las in pace, ca nu poate sa ma ierte! asta s-a intamplat ieri. M-am gandit cxa poate face acest lucru si pentru faptul ca atunci si eu il respingeam, si de ieri pana azi nu am mai vorbit deloc.Nu stiu ce sa mai fac, imiu recunosc greseala, si imi pare foarte rau pentru ce am facut, dar nu vreau sa-l pierd pentru nimic in lume, as face orice sa fim ca inainte. Ce sa FAC? Sunt disperata? Ajutati-ma va rog! Va MULTUMESC!

11 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Eu nu te-as ierta, nici nu as mai vorbi cu tine. Roaga-te sa nu aibe caracterul meu.Sincer, nu cred ca va mai merge, el isi va aduce aminte tot timpul de "aventura" ta si nu va suporta asta. Nu se poate sa mai fiti ca inainte. Oamenii se deosebesc de animale prin faptul ca ei gandesc, cel putin asa ar trebui sa fie.

| thereforyou a răspuns:

" Draga" @adaandra6 : Eu am sarit peste faptul ca el a inselat-o, ea a fost fraiera ca nu s-a despartit de la prima greseala de el. Eu am raspuns ce as fi facut eu daca as fi fost in locul lui. Nu ne dam raniti, doar ca noi nu acceptam curve in relatie, daca prin asta intelegi tu ca ne dam raniti.

| katy a răspuns:

Asa se intampla mereu cand iti incepi viata sexuala,simti ca el e persoana potrivita pentru tine, dar ca sa stii si tu ca e o vorba foarte adevarata " prima puta nu se uita dar se lasa"winking, in al doilea rand sa nu mai accepti ca un barbat sa te loveasca nici macar cu un deget.nu fi prostuta acest baiat nu te merita.cand ti-ai facut a doua relatie tu deja nu mai erai cu el nu ai de ce sa te simti folosita si nici sa iti para rau pentru asta.scoate-ti-l din minte.fa-ti o noua relatie si lasa-l in plata lui,ignora-l, baiatul asta isi bate joc de tine pe fata,deschide mai bine ochii si inca ceva o singura data,daca esti isnelata de iubit apai fii sigura ca o va face si a doua si a treia oara pentru ca stie ca il vei ierta.un barbat daca vrei sa-l tii langa tine trebuie sa ii oferi totul, el inseala in momentul in care gaseste la alta ceea ce nu gaseste la tine, ori poate ca nu te mai iubeste si e plictisit nu se mai simte bine in prezenta ta.nu e capat de lume, lasa-l si fa-ti alta relatie si fii fericita langa un om care te merita si are respect fata de tine, nu sa te bata si culmea ca tot tu te simti cea vinovata.scoate-ti ideea asta din cap

| ruPfashu a răspuns:

Cert e ca treci printr-o perioada grea in care nici tu nu mai stii ce sa faci, crezi etc. Parerea mea e ca, daca o persoana te iubeste, nu poate sa iti faca ceea ce ti-a facut el. Stiu ca intr-o relatie, oricat de multa dragoste ar fi, clar mai exista si momente mai tensionate, cum ar fi certuri, discutii etc. Dar sa ajunga sa te insele si sa te bata... aia nu mai e iubire! In cazul tau, din cate vad, e ceva gen: Dragoste cu sila. Tu il iubesti si pui suflet si el isi bate joc de sentimentele tale.
Oricum, parerile noastre conteaza mai putin. Important e ca tu sa te gandesti bine si sa alegi ce e mai bine pentru tine!
Concluzia: NU TE MERITA! Esti prea buna pentru elwinking

| aDa_6148 a răspuns:

Draga ''thereforyou'' daca el a inselat o data, de doua ori, totul a fost bine ca a inchis ochii, cand i s-a platit cu aceeasi moneda gata prietenia? Si va dati raniti? Barbatii trebuie sa para victime mereu si ei au dreptul sa faca orice.

| aDa_6148 a răspuns:

Pe cand tu draga Mihaela faci cea mai mare greseala a vietii tale. Prima ar fi ca ai acceptat sa ridice mana la tine, a doua ca i-ai acceptat toate mofturile si l-ai lasat sa te controleze si sa te manipuleze cum are el chefbig grin. In locul tau ii dadeam liber de mult, asta nu ii iubire. Si ai grija in bratele cui cazi.

| aDa_6148 a răspuns:

Nu prin ''asta'' inteleg ca va dati raniti, prin mult mai multe! Nu ma pune sa-ti dau N argumente. Si daca voi nu acceptati ''curve'' in relatie, daca se intampla invers noi cum sa va zicem? Intotdeauna cautati scuze, intotdeauna vreti sa pareti aia sfinti, aia care fac ce trebuie, care is corecti in gandire, dar nu e asa. Nu am nici cu tine, personal. Dar sunteti jalnici, ganditi ca un copil de 2 ani, idei preconceputebig grin

| gabriela10 a răspuns:

Din cate spui aman2 ati gresit, dar eu daca as fi in locul tau nu m-as milogi de el sa se impace cu mine, tinand cont faptul ca te-a si batut! Asta nu trebuia sa i-o permiti niciodata! nici macar sa te jigneask! ma intreb ce relatie ati avut voi? am impresia ca doar te-a folosit iar tu ai fost km naiva.Ar trebui sa pastrezi distanta d el ca nu e singurul baiat si ar trebui sa ai grija de tine, nu sa te arunci in fata primului venitwinkingparerea mea, cred ca meriti ceva mai bun! Gandeste-te bine! Succes!

| AleAniela a răspuns:

Daca tea batut, daca tea inselat, daca tea amenintat eu l-as lasa in pace.
Adica ce numai barbatii au voie sa calce strab si daca se intampla si la femei ce.ca nu-i sfrsitul lumii.

| Bogdana_1367 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,te inteleg perfect,dar totusi sunt doi ani,daca te`ar iubi atat de mult pe cat spunea si ar fi sufeit pentru tine iti zic eu ca s`ar fi impacat,dar mai ai o scapare. Poate te incearca te mai lasa ceva timp sa vada daca il mai cauti,daca iti mai pasa de el, totusi mai insista o saptamana si daca vezi ca nu zice nimic inseamna ca straight facenu prea tine la tine si ca vrea intr`adevar sa fie lasat in apcesad dar mai trimite`i mesaje si spune-i ce simti tu pentru el, poate se mai inmoaie si el
Sper ca ti-am fost de ajutor ...ai grija de tine, pupici:*:*:*

| cosmina_5849 a răspuns:

Miha.credema iti dau un sfat prietenesc chiar daca nu te cunoscsad.eu zic sa o lasi ajea.si eu am avut un prieten n-am stat atat de mlt tmp cum ai stat tu cu prietenul tau si nici nu sau intamplat atatea intre noi, dar totusi sau intamplat destule.si deja intre voi sau intamplat prea multe. certuri, impacari, batai fel si fel de chestii. dupa parerea mea nu cred ca ar trebui sa fie atat de ranit[sau poate doar se preface] pentru ca la inceput ai zis ca si el tea inselat de nuj2 cate ori.io zic sa-ti iei gandu de la el si sa lasi sa treaca mult timp, pentru ca sa te simti TU pregatita pentru o noua relatie, si iti garantez ca printul tau va aparea si el.stiu ca nu-ti va fi usor, chiar deloc dar.uite.gandestete ajea.imagineazati ca v-ati impaca da? snteti impreuna.totu bine? eu una nu cred. aman2 aveti dubii unu fata de celalalt si mereu le veti avea si veti traii ca ele.mai bine ramaneti prieteni oriqm crede-ma daca o sal eviti sau o sal ignori se va intoarce el.mult succes:X