| Ioana0002 a întrebat:

Sunt foarte disperata. Deci mami e bolnava, niște fete nu ma suporta si imi vor răul, vor sa ma joace in picioare.
Nu imi e nimeni alături, am stat cu un baiat 2 saptamani jumate, baiatul asta s-a ținut mult după mine, e un baiat foarte popular din orașul meu de vârsta cu mine, 17 ani.
Relația a fost perfecta si nu ma așteptăm pentru ca am auzit multe de el, după 4 zile de relație era valentines day si mi-a luat un cadou foarte frumos si scump după f puțin timp de relație, el venea in fiecare pauza la mine la școala si fiecare zi am ieșit de o grămada de ori pe zi, voia si 1 min sa ma vadă numai sa ma vadă! Era îndrăgostit pana peste cap de mine,vorbeam mereu cu el,mi-a fost alături in multe momente grele pentru mine,ne-am certat după o săptămâna grav dar m-a iertat pentru ca ii vorbisem urat.
M-a tratat efectiv ca pe o prințesa dar el e foarte frumos,multe fete stau după el iar eu cu toate astea cu cât am văzut ca ma place el pe mine si era îndrăgostit de mine eram tot geloasa!
Nu era zi in care sa nu vb la telefon,a zis ca am fost pe primul loc pentru el, m-a pus mereu pe primul loc, ne-am certat din cauza ca eram geloasa si s-a despărțit de mine pentru ce faza de gelozie i-am făcut, e lunga povestea. Dar sunt terminată,se îndrăgostise nebunește si eu încă sunt, am si dormit cu el, nu am făcut nimic am dormit o noaptea simteam ca mor a fost perfect.El vb cu mine non stop, zicea la lume ca moare după mine ca ma adora maxim, ca ma face regina chiar il simteam ..Ne-am certat odată ca eram geloasa, acum iar m-am rugat de el 3 zile sa ma ierte,încă venea in pauze dar zice ca nu mai poate ca mi-am bătut joc de el, e foarte orgolios, simt ca nu mai vrea.
Spuneti-mi ce sa fac, sau ce sa mai fac, il iubesc.

8 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Dacă erai așa de importantă pentru el nu te părăsea. Oricum nu ati stat mult impreuna. Lasă vrăjile, accepta situația și mergi mai departe.

| corbulalbrosu a răspuns:

Draga @Ioana0002, se pare ca nu reusesti sa constientizezi ca TU de fapt l-ai tracasat intrata de mult cu tampeniile si imaginatiile tale bolnavicioase, incat baiatul nu a mai rezistat si pur si simplu a plecat ca sa NU innebuneasca si el alaturi de tine. Gelozia reprezinta una dintre cele mai grave, severe, crunte boli psihico-mintale. Este o afectiunea mintala care de regula devine incurabila in timp deoarece este degenerativa, motiv pentru care majoritatea nefericitilor ai sortii afectati de gelozia bolnavicioasa de regula necesita tratament indelungat sau chiar internarea intr-un ospiciu populat cu... glumeti. Din nefericire pentru tine NU esti TU de vina. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Eu aș zice să termini cu prostiile.
Dacă atât te duce capul atunci e jale.
E penibil să apelezi la așa ceva pentru a reține pe cineva cu forța.
Nu mă mir de ce nu te suportă acele fete. Ar trebui să ai grijă de mama ta bolnavă în loc să te ții de prostii.

| Emma30555 a răspuns:

Poate dacă te vei mai calma, și ai putea sa încerci sa fi mai detașata, mai înțeleaptă, mai liniștită te va cauta el. Lasă insistentele, nu te mai lupta, trebuie sa vadă ca te ai schimbat, dacă te vede disperata nu faci decât sa îl alungi. Arata i ca ții la el dar nu la modul egoist cum ai făcut pana acum, căci toți oamenii geloși sunt egoiști au impresia ca partenerii lor sunt proprietățile lor, se gândesc doar la binele lor, iubirea adevărată este atunci când te gândești la fericirea celuilalt, la ce își dorește celalalt, chestia cu vrăjile suna atât de absurd și chiar dacă ar exista ar fi un act de egoism sa ți un om împotriva voinței lui. Gândește mai matur si cu mai multa bunătate

| Ioana0002 explică (pentru Emma30555):

Crede-ma ca chiar a fost iubire si era baiatul perfect stiu ca e vina mea, dar ma gândeam sa ii fac un ritual din ăla cu lumânări aprinse si chestii de genul sau sa citesc 4 rânduri dintr-o carte de vrăji dar am auzit ca nu mai tarziu se vor întoarce împotriva mea, nu stiu ce sa mai fac sa fie din nou cu mine, simt ca mor
Știe ca m-am îmbolnăvit, ca am fost in spital din cauza stresului...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

1. Nu exista vraji.
2. Ati fost impreuna 2 f*cking saptamani. De unde atata "dragoste"?

| Cannibal a răspuns:

Uite vraja:
Hocus pocus preparatus treci peste! Mai exista oameni, o să mai ai relații nu e apocalipsa.
Trăiește ce naiba!

| Ioana0002 explică:

Sa fac vraja sau nu si daca da care si ce se poate întâmpla?