| dannutza92 a întrebat:

am si eu o problema.Am o relatie cu iubitul meu de un an de zile.Mi-am inceput viata sexuala cu el.bun toate bune si frumoase pana au intervenit parintii meu.Eu ma duceam des la el acasa, ma simteam foarte bine,familia lui dulce si ma primeau f frumos de fiecare data.Parintii mei au o minte foarte inapoiata si nu sunt de acord sa ma duc la un baiat acasa doar dupa 2-3 ani.Acum m-au despartit de el.Dar eu imi continui relatia pe ascuns si am ajns sa ii mint pe toti,doar prietenii mei mai stiu despre el atat.Atunci kn nu m-au mai lasat sa ma intalnesc cu el mi-ai luat telefonul tot.Am 19 ani si nu cred ca e corect sa faca asa.Problema este k nici eu si prietenul meu nu mai suprotam sa ne vedem asa mereu pe ascuns.Ne iubim mult, dar mi-e teama sa le spun parintilor pentru ca sigur nu o sa il accepte si nici pe el nu vreau sa il pierd.Eu mereu am cam fost catelul lor si sunt o fire foarte sensibila.Va rog ajutati-ma cu un sfat ce sa fac.

3 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Singura cale pe care o vad eu e sa incerci sa le explici situatia, adica sa ii faci sa inteleaga ca ai si tu o varsta si ca tie chiar iti place de baiatul asta. Practic ei nu sunt inapoiati numai ca nu au vazut cat ai crescut. Ei inca te vad ca pe o pustoaica mica care nu e in stare sa se descurce singura, inceaqrca sa stai la o discutie serioasa cu ei si sa ii faci sa inteleaga. Mai ai putin si te casatoresti poate si ei nu te lasa sa ai o relatie...e chiar absurd. Vorbeste cu ei, sper sa inteleaga. Succes!

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Mda...sincer nu e normal la varsta ta sa se intample asa ceva.Asta merge pana la un 15 ani da mai mult deja tine de obrazu parintilor.Nu ti-as putea da un sfat deoarece nu te cunosc situatia si personajele foarte bine dar eu zic sa perseverezi si ai tai n-o sa aiba de ales si o sa accepte.winkingNumai bine!

| cosmasavoare a răspuns:

Buna,deci e o situatie des intalnita, trebuie sa fi foarte atenta ce decizie iei pentru ca poate avea consecinte pe viitor
sau poate chiat pe viata! Sincer da nu exista nici o cale de a vb cu paritni tai si e a le explica despre relatie la care tu ti mult si nu vrei sa o pierzi ar trebui sa consulti un psiholog sau un consilier de fam pentru ca el(ea) ar sti cu exactitate ce trebuie sa faci!