| dannutza92 a întrebat:

am si eu o problema.Am o relatie cu iubitul meu de un an de zile. Mi-am inceput viata sexuala cu el. bun toate bune si frumoase pana au intervenit parintii meu.Eu ma duceam des la el acasa, ma simteam foarte bine, familia lui dulce si ma primeau f frumos de fiecare data.Parintii mei au o minte foarte inapoiata si nu sunt de acord sa ma duc la un baiat acasa doar dupa 2-3 ani.Acum m-au despartit de el. Dar eu imi continui relatia pe ascuns si am ajns sa ii mint pe toti, doar prietenii mei mai stiu despre el atat.Atunci kn nu m-au mai lasat sa ma intalnesc cu el mi-ai luat telefonul tot.Am 19 ani si nu cred ca e corect sa faca asa.Problema este k nici eu si prietenul meu nu mai suprotam sa ne vedem asa mereu pe ascuns.Ne iubim mult, dar mi-e teama sa le spun parintilor pentru ca sigur nu o sa il accepte si nici pe el nu vreau sa il pierd.Eu mereu am cam fost catelul lor si sunt o fire foarte sensibila.Va rog ajutati-ma cu un sfat ce sa fac.

5 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna iubita!
Ce nasol pentru tine, te inteleg.
Ai 19 ani,altele la varsta ta,fac multe altele si au parintii care nu si fac probleme.
Iti spun sincerca daca ai avea niste parintii rai si iresponsabili,te ar lasa sa faci cum te taie capul pe tine,dar faptul ca se intereseaza cu cine umbli,ca se implica in viata ta,pe undeva trebuie sa i intelegi.
Traim anumite vremuri si din teama de a nu tii se intampla ceva,isi iau,,masuri de precautie,,.
Si ai mei parinti,la fel au procedat cu mine,nu ma lasau sa ies afara,nu am avut niciodata voie la discoteca,desi,din eram un copil responsabil.
Sa syii ca mi au prins bine toate astea in viata,cred ca am ales omul potrivit pentru mine.
Parintii tai te ioubesc mut,iubita,de asta sa fii siguram,iar daca ei nu ti da voie cu el,e pentru ca stiu ei ceva,au gresit el cu ceva,sau are un anumit comportament.
El daca te iubeste,va incerca sa le dovedeasca parintilor tai,ca este omul potrivit pentru tine,ca te respecta si ca vrea ceva serios si atunci nu cred,ca,parintii tai,nu l vaor accepta.
Dar sa vina cu fapte ca din vorbe.el daca te iubeste mult,nu va,,obosi,, va lupta sa fiti impreuna,dar sa stie si ai tai,mii se pare o atitudine normala, dar pe care u o vei intele tu, pana cand nu vei fii si tu mama.
Numai bine va doresc!

| UbexFlo a răspuns:

Spune-le verde in fata ca te pe el il iubesti, cearta-te cu ei si vor vedea ca nu au cum sa te opreasca. Dupa cati ani vor sa mergila el acasa, dupa 10? Ei cati ani aveau cand au mers acasa la parintii celuilalt?

| doc69 a răspuns:

Nu ai ce sa faci trebuie sa iei decizii importante pentru tine pune totul in balanta si vezi daca nu e cazul sa intemeiati o familie atunci merita sa iti iei zborul altfel nu.nu se culca m-am ta cu el si nici tatal tau nu trebuie sa fie indragostit de el conteaza ce vrei tu pentru tine

| Bubulin4ik a răspuns:

Buna draga! sa stii ca cam suntem in aceeasi situatie, doar ca eu am 18crying Am niste parinti ft severi si nu vor sa inteleaga c a ne iubim si uite ca ne vedem doar 1 data la 1 lunacrying treaba e ca nu vrea sa am relatii sexuale cu el decit dupa nunta...si asta va fi peste vreo 10 ani! Danutza sa nu ascunzi relatia ta! Esti dj majora si cred ca ai cap pe umeri sa iti decizi singura viitorul! Convingei ca il iubesti, zii iubitului tau sa le mai faca vizite cu o cutie de bomboamne sau ceva ft placut pentru parintii tai sa vina el sa le explice ca te iubeste ft mult si nu are rost fara tine in nici un caz nu trebuie sa tipe la ei sau sai contrazica crying va fi si mai rau sper ca te-am ajutat Hai fii taresad:*:* Totul va fi OK ))

| anootsa a răspuns:

Cat crezi ca va mai merge sa te ascunzi? Esti destul de mare.Confrunta-i! Trebuie sa se obisnuiasca cu ideea la un moment dat, de acum trebuie sa iti faci si tu viata singura, numai ai 2 ani sa te comande ei...Incearca sa discuti cu ei si sa le spui tot c ai pe suflet sau in cel mai bun caz ar trebui sa vina si iubitul tau sa vorbiti toti.Sa vada ca aveti o relatie serioasa si ca el are intentii bune cu tinewinking