| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema care ma nelinisteste .pe 22 aug am avut menstruatia (care nu e regulata) iar pe 28 si 29 contacte sexuale neprotejate... pot fi insarcinata daca in urmatoarele luni mi-a vn menstruatia.simptome nu am dar parca numai cand ma gandesc ca as putea fi mi se face rau si ma doare burta. poate ma as va rog

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata, totul se datoreaza stresului de a nu fi insarcinata.

| yadora a răspuns:

Simptomatologia se poate modifica si datorita subconstientului, stiind ca ai fost neprotejata... dar poate fi vorba si de o anexita netratata la timp...asa ca nu te juca cu sanatatea ta! Insarcinata nu estui, dar mergi si fa un eco genital, mergi si la un ginecolog si spune-i ca nu ai menstruatia regulata...altfel vei risc mult (menstra nefiind regulata nici perioada de ovulatie nu ai sa stii cand va fi...si risti sa ramai insarcinata cand nu gandesti...si nici calendarul nu poti sa-l ti)...Nu mai sta!

| Tobeornottobe a răspuns:

Daca ti a venit menstruatia in urmatoarele luni dupa acele contacte...nu esti...adica n ai avea cum sa fi.sansele sa ramai insarcinata daca o faci neprotejat si baiatul nu ejaculeaza "in tine", sansele sunt de 5% - 30%. oricum cel mai bine fa ti 2 teste de sarcina ca sa fi sigura sigura. te pup.

| geany_6563 a răspuns:

Buna pai dac iti mai vine cl... inseamna ca nu esti insarcinata

| ikram a răspuns:

Da, in orice perioada a lunii daca ai contacte sexuale neprotejate poti ramane insarcinata. Ia si cumpara un test de sarcina, si daca iese pozitiv mergi si al un control ginecologic sa fii sigura.
Si acum sa te intreb, de ce faci sex neprotejat, pe langa faptul ca poti ramane insarcinata (si daca faci avort ai 50% sanse pe viitor sa nu poti sa mai ai copii) poti sa iei o gramada de boli cu transmitere sexuala. Daca iti incepi viata sexuala fii responsabila si gandeste-te de doua ori.

| adrian777 a răspuns:

Nu exista decat doua variante: 1- esti insarcinata pentru care poti pastra copilul sau il avortezi.
2 - nu esti insarcinata.
Alte intrebari?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce faci sex neprotejat? nu ti-e frica? vrei sa ajungi pe masa de chiuretaj? stii cat sunt de dureroase avorturile? Ca ti se face anestezie dupa care vomiti pana nu mai poti si te doare capul o saptamana?