| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema...de cateva zile am inceput sa vorbesc cu un tip, iar el m-a invitat la o intalnire. La sfarsitul acesteia ne-am sarutat. El pare un baiat de treaba si chiar e ok, numai ca nu simt nimic pentru el. Stiu ca e ciudat sa intreb asta aici, dar chiar nu stiu ce sa fac: sa continui sa ies cu el in speranta ca poate voi ajunge sa tin la el sau sa-i zic direct ca nu simt la fel (bine...de fapt nu stiu nici macar ce simte fata de mine, dar presupun ca ma place). Si mai e problema ca sunt singura de ceva timp si vreau oarecum sa fiu cu cineva, dar in acelasi timp simt si sunt aproape sigura ca nu va tine (desi asta ar insemna sa ma folosesc de el). Nu vreau sa-l ranesc fara motiv, dar acum indiferent ce decizie as lua oricum il voi rani putin.
Stiu ca cel mai probabil am lasat o impresie proasta asupra mea prin ceea ce am scris aici, dar chiar as avea nevoie o parere ce provine de la niste oameni ce nu ma cunosc si pot gandi clar.
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai dupa o intalnire nici nu ai cum sa simti ceva pentru cineva.Mai iesiti impreuna si poate ca vor iesi acele sentimente la suprafata.Numai sa nu fie unul care sa te duca la pat si apoi te va trece in agenda ca pe o noua cucerire sexuala.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Te gandesti prea mult si nu e bine, da tu ce crezi ca daca s-a comportat frumos cu tine la prima intalnire automat s-a atasat? hehe domnisoara habar nu ai cat de smecheri suntem noi baietiwinking amandoi sunteti la varsta la care trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri, nu sa legati romante de dragoste si relatii serioase

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu simti nicio atractie fata de el, spune-i adevarul si mergeti fiecare pe drumul vostru.

| sofisis a răspuns:

90% din intalniri duc fix la aceeasi concluzie trasa de tine.
Parerea mea e sa ii spui ca nu are rost sa mai iesiti pentru ca nu simti ca ar merge. Nu ii da sperante degeaba.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Instabilitate emotionala sau doar nu ai atractie fata de acel baiat. Nu e nici o problema, nimeni nu e obligat sa placa cu forta. Ii spui ADEVARUL!

| Ancutabibirobi a răspuns:

Mai bine sa fii sincera cu el acum decat mai tarziu pentru ca mai tarziu va fi dezamagirea mai mare crying. Impresie proasta? Nu stai linistita, daca nu te atrage nu ai ce sa faci trebuie sa fii sincera si sa i spui adevaru!