| SarcasmBoy a întrebat:

Am o mica problema, nu reusesc sa trec peste prima intalnire.Ma intalnesc cu fete dar nu inteleg de ce nu le pot face sa fie interesate,nu sunt timid dar imi trebuie putin timp sa ma obisnuiesc cu o persoana,sa stiu cum sa o iau,cum sa vorbesc cu ea, ce atitudine sa am.Sunt de parere ca la a doua intalnire m-as descurca mult mai bine daca as trece de prima,dar nu reusesc de nici o culoare datorita micilor emotii.Un exemplu ar fi ultima intalnire,am cunoscut o tipa pe net care abia astepta sa ma vada si chiar isi facea oarecum niste griji ca s-ar putea sa imi fac o impresie proasta despre ea, deci va dati seama ca am dus o munca de convingere pana sa accepte. Dupa ce m-am intalnit cu ea cred ca am ruinat totul aveam niste emotii de zici ca ma omora cineva avand o voce tremuranda la inceput.In fine ne-am simtit bine,am ras,ne-am distrat dar parca aveam sentimentul ca nu sunt ceea ce cauta, simteam asta.La 2 zile distanta am invitat-o iar ferm convins ca de data asta ma descurc mai bine, dar am primit un dezamagitor raspuns ca au invitat-o niste colegi inaintea mea si ca sa o scuz. Logic vorbind sunt de parere ca asta ar fi doar o scuza subtila pentru ca daca isi dorea nu mi-ar fi dat acest raspuns deci ca atare la fel ca in celelalte cazuri nu exista o a doua intalnire. Voi ce parere aveti? Argumentati.

10 răspunsuri:
| JeSuisElle a răspuns:

Scapa de emotii, comporta-te natural.

| SarcasmBoy explică (pentru JeSuisElle):

Emotii am doar la inceput pentru ca nu sunt obisnuit cu persoana respectiva, dureaza ceva pana se creeaza o conexiune intre noi, dupa aceea sunt eu insusi

| JeSuisElle a răspuns (pentru SarcasmBoy):

Stiu cum e, in cazul meu o tot gafez de ceva timp cu baiatul pe care il plac, dar o gafez calumea laughing

| grab a răspuns:

Da, obisnuieste-te cu pozitia de mascul non-alfa. Poti trai foarte bine si cu asta dar tebuie sa iti cobori standardele putin in materie de femei, pana ajungi sa le descifrezi creierasul ala mecanic. Apoi, ca un adevarat Bayron vei putea sa le faci din sfori ca Gepeto cu Pinochio.

Bafta!

| fuzzer a răspuns:

Putin tupeu, iti trebuie. Fa-le sa se simta in largul lor, gasiti subiecte comune de discutie.

| zTonia a răspuns:

Hm, daca zici tu ca prima intalnire a fost buna, e ok, pentru ca si eu la fel sunt ca tine trebuie sa ma obisnuiesc cu ea, sa stiu cum sa o i-au si cum sa ma comport cu ea si ce nu ii place si una alta, punete si tu in situatia ei daca tu le-ai promis unor prieteni vechi ca iesi cu ei, si v-ati facut planuri, si inainte sa iesiti sa vina una si sa te cheme in oras, nu cred ca ti-ai lasa prietenii balta, mai invit-o dar nu fi prea insistent pentru ca fetelor nu le place asta, depinde si de fata, dar incearca sa planuiesti asta dinainte dar daca si atunci baga o scuza dupa ce v-ati planuit asta inseamna ca e clar, nu te vrea laughing, dar asta nu inseamna ca nu o poti face sa se indragosteasca de tine, poartate frumos cu ea, adica de exemplu daca m-ai iesiti in oras, si beti ceva stiu eu, sa platesti cu consumatia, daca ii e frig sa ii dai geaca ta laughing) (exemple) si o sa vezi ca o sa se ataseze de tine, dar tu daca vezi ca te refuza sa nu te lasi balta, dar nici sa te urci la fata in cap, doar te comporti frumos cu ea, deveniti prieteni buni si poate ai noroc si o sa fiti impreuna odata si odata.

| Florrentina14 a răspuns:

Sunt bune emotiile, inseamna ca ai, atunci cand esti cu o fata si e bine. Cred ca fata a vrut sa fie singura cu emotii. Ar fi trebuit sa faci tu pasi mai decizi.Chiar daca ea parea cu nu vrea, sta in caracterul unei fete sa se lase mai greu.big grin Cred ca ar trebui sa o mai intrebi dar sub o alta forma..Si eu mai am intalniri cu familia, colegii etc. cand e vorba de o inalnire importanta *cum ar fi una pentru un viitor cuplu* big grin

| SarcasmBoy explică (pentru Florrentina14):

Sunt bune, arata ca iti pasa dar parca e ca un defect pentru ca iti schimba total starea si comportamentul. Am zis ca mai bine ar fi sa o iau usor cu toate care ies, nu vreau sa le sufoc sa dau impresia ca sunt un fan obsedat.Eu am alta personalitate si chiar urasc treaba asta cu munca de convingere la o fata, te consuma psihic si fizic.Iar la faza cu invitatia la a doua intalnire ma gandeam ca daca chiar isi dorea iesea, scuza aceea ca iese cu colegii pe care poate sa ii vada zilnic nu mi s-ar parea bine aleasa.

| Florrentina14 a răspuns (pentru SarcasmBoy):

Emotiile te balbaie, iti fac inima sa bata si iti inchid gura. Daca as fii baiat, as fi forever alone, la cat de timida si EMOTIONATAAA sunt.laughing Nu m-as putea pune in locul vostru, plus ca ganditi foarte pervers.winking

| ady91 a răspuns:

Lasa deoparte emotiile, nu o lasa sa iti puna intrebari, cel mai bine e sa deschizi tu subiecte de discutie. Glumeste cu ea fara sa intreci masura laughing, fa-o sa rada. Asa se va simti in largul ei u tu totodata. Daca faci o fata sa zambeasca e 80% cueritawinking