| Alexandra_7864 a întrebat:

Am si eu o problema.De o saptamana vorbesc cu un baiat.Deci n-am ce se va spun.Il ador. A intrat pe mine si mi-a spus ca ii palce de mine.De atunci numai pot sa inghit nimic si ma gandesc numai la el.Il cunosc din vedere de vreo 4 ani dar acum vorbim intr-adevar.Azi m-a sarutat.Cand am vrut sa ma urc in autobuz numai constinetizam.Era sa ma impiedic.De atunci numai stiu de mine.Visez cu ochii deschisi.Ma trezesc dimineata cu gandul la el.Cand adorm tot cu gandul la el.Si am o stare foarte euforica.La scoala rad la toate orele si simt ca plutesc.Problema e ca diferenta intre noi este de 6 ani. Dar nu pare si imi place de el foarte mult.Si lui ii place de mine.Nustiu daca mai mult decat mie de el.Ma cam indoiesc.laughingDar mereu ma suna sau imi da mesaje.Ma duce la scoala.Si din prima zi in care neam vazut am vorbit deschis si nu am mai tacut.Si el la fel. Din cat am vorbit niciun lucru nu mi s-a parut inneregula cu el.Sau sa-mi zica ceva sa ma simt prost sau altceva.Chiar e mai mult decat OK.Problema e ca nu stiu ce sa fac ca sa numai fiu atat de buimaca si sa imi mai revin.Mai mi-am revenit putin dar nu vreau sa intrec masura. Daca imi puteti da vreun sfat.Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Da de ce vrei sa iti revii? nu iti place zambetul ala de prostuta de-l ai pe fata? sau cand inchizi ochii si incepi sa razi cand te gandesti la el? sau cand vorbiti, cand esti langa el, te simti mai bine decat oriunde.nu-ti dori sa pierzi sentimentul asta, bucura-te de el.

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

E perfect normal sa te simti in felul asta, asa dragostea si asa stii ca iubesti un om!

| gigiro a răspuns:

Nu exista nici un sfat in aceasta problema! Esti indragostita lulea, si pana nu treci de faza initiala(indoieli, nesiguranta, emotii, fiori,.) nu poti face nimic. Incearca sa pastrezi pura aceasta prietenie! Te asigur ca totul va fi perfect, daca iti pastrezi ratiunea si puritatea!