| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema destul de serioasa. Cand eram mica ma jucam cu o prietena de-a mama si de-a tata si din joaca am ajuns sa ne sarutam, pipaim si chiar sa ne atingem zonele intime si am continuat sa facem asta vreun an, tin sa prcizez ca eram mica, avem 5/6 ani. Dupa acest incident ne-am indepartat si de atunci nu am mai avut nicio treaba cu fetele, aveam amice, ma tineam de mana cu ele, ne sarutam pe obraji, ne atingeam insa nu simteam nimic, am avut si iubiti, mi-a placut de ei insa ma plictiseam repede si ma desparteam de ei. Acum un an m-am imprietenit cu o fata foarte baietoasa, toti o confundau cu un baiat si dupa jumatate de an de a fi cele mai buna prietene m-am uitat la un film cu doua fete care eram lesbiene (nu era film porno, inainte imi era scarba si sa ma gandesc la persoane homosexuale) si spre surprinderea mea mi-a placut si m-am uitat la mai multe si cand imi vedeam prietena doream sa o ating, sa ma ia in brate deoarece noi doua desi eram cele mai bune prietene ne atingeam mai deloc si cand ma atingea (ma lua in brate sau de mana cand mergeam undeva si era multa lume si noi sa nu ne pierdem una de cealalta). Mai tarziu i-am marturisit despre "jocurile" mele din copilarie si ea mi-a marturisit ca foarte mult timp s-a crezut lesbiana, se gandea mereu la mine, ii era dor de mine desi ma vazuse acum 5 minute si chiar si-a inceput viata sexuala pentru a ma uita insa chiar si atunci s-a gandit la mine si mereu cand ii era dor de mine facea sex cu un baiat pentru a-si demonstra sa nu se indragosteste de mine insa nu mi-a zis daca si-a demonstrat ce vroia. Dupa putin timp ne-am indepartat, am plans amandoua foarte mult insa am ramas amice foarte departate. Acum cateva zile am citit o poveste cu lesbiene si am inceput sa gandesc ciudat din nou, am o colega in clasa care ii place sa atinga fete ( are iubit de un an si ceva) si tot ma atinge, vrea sa ma sarute pe gura, a vrut sa ma sarute si sa ma muste de gat si spre surprinderea mea eu voiam ca ea sa faca asta, eram curioasa cum se simte. Ba chiar astazi am mers la bar la un suc si am inceput sa o privesc ca nebuna pe barmanita imaginandu-mi tot felul de chesti de care inainte imi era scarba. Tin sa precizez ca imi plac baieti, ma simt atrasa de ei, mai mereu. De ce imi place atat de mult dintrodata idea de a avea o relatie cu o fata? Sunt cumva lesbiana sau doar curioasa din cauza filmelor si povestiilor. M-am uitat chiar si la un film xxx cu lesbiene si nu am simtit nimic, imi era indiferent de ceea ce vedeam. Ce ii cu mine?

16 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Poate esti bisexuala.
Sau iti plac aventurile cu altte fete, adica asa te sa distrezi si atit. Nu sa le iubesti cum ai iubi un baiat.
Fiecare are viata lui. Nu trebuie sa condamnam pe nimeni de sexul pe care il place.

| MishikiCrisy a răspuns:

Pai daca iti plac si baietii si fetele (sau cam asa am inteles) poate esti bisexuala. Nu esti chiar ceva rau, doar esti atrasa de ambele genuri. Incearca doar sa iti traiesti viata ca si cum totul este normal si o sa vezi ca nu e mare diferenta. Nu este ceva anormal ce ti se intampla.

| radu75 a răspuns:

Pai daca-ti plac si baietii si fetele,raspunsul e unul singur,esti bisexuala,insa nu se stie niciodata,pacat ca nu ne spui si cati ani ai. Inca nu ai o orientare sexuala bine definita. O sa ajungi probabil sa o faci cu o fata,apoi cu un baiat si o sa-ti dai seama ce-ti place mai mult. Chiar daca-ti plac si fetele dar o sa ai un iubit de exemplu,stai linistita,baietii agreeaza si putini sunt cei care nu vor sa auda de asa ceva,ca iubitei sa-i placa si femeile,in schimb,daca vei avea o iubita si o sa-i spui ca-ti plac si baietii, uuuf, e cam nasol, o lesbiana nu ar accepta un baiat intre ele niciodata. Poate ai totusi noroc si gasesti persoana care sa te inteleaga, indiferent ca e fata sau baiat.

| Azµre a răspuns:

Ești prea mică, nu realizezi ce se întâmplă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Cu siguranţă eşti bisexuală.
Nu te mai uita la filme pentru adulţi.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa precizez ca in curand implinesc 18 ani

| Demonull a răspuns:

UUUUU acum ma gandesc doar cum ar fi sa am parte de o noapte cu 5 fete cu orientarile tale hmm ce fantezii am.si..da nu e o problema cu tine, continua laughingatata timp cat o faci si cu baieti...laughing)))

| Eduard196 a răspuns:

Ti ai invatat corpul aiurea. trebuie sa gasesti o metoda sa ti scoti asta din minte.

| beautifullie a răspuns:

Ups. poate esti bisexuala. la asta de ce nu te gandesti?

| packman a răspuns:

Cati ani ai? big grin de unde esti si hai sa vb mai pe larg...da un msg privat sa ne cunoastem, iti spun eu, k dupa cateva convorbiri cu mine nu iti mai arde de fetewinking

| szivarvany a răspuns:

Avand in vedere ca prietena ta si u v ati marturisit aceste lucruri cred ca e cv poate esti bisexuala

| Daya25less a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Poate esti bi, dar totusi... Poate sa fie ceva legat de ce ai facut cand erai mica. Adica poate ai crescut cu conceptia ca nu e un lucru rau sa fii cu o fata. Poate te-ai obisnuit cu asta. Sfatul meu e vorbesti cu cineva specializat in psihologie/psihiatrie. Nu spun ca esti nebuna (nu am nimic cu cei bi/homo) dar cred ca problema ta tine de psihic. In orice caz, incearca sa uiti. Poate muzica sau o alta ocupatie te va ajuta. Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| Mariana_Alina_1996 a răspuns:

Cred ca esti defecta.

| wonderful2001 a răspuns:

Tu esti fata sau baiat? Daca esi fata inseamna ca ai o problema foarte serioasa si ca nu te atrag baieti, ci fetele.

| ihaveswag a răspuns:

Poate esti bi... si eu cand eram mica ma pupam cu fetele si ne sarutam, dupa ce am crescut pe la 14 ani cam asa am stat cu baieti pana pe la 16..de la 16 ani am inceput sa ma sarut cu fetele si sa ma indragostesc ca o nebuna de ele de atunci sunt sigura cami plac doar fetele baietii nu ma mai atrag deloc de 3 ani n-am mai fost cu nici un baiat

| aLL3X9 a răspuns:

Uite.poate nu stiu incearca sa.ti petreci timpul cu baietii...uh duci lipsa (nu te gandi la altceva laughing )de iubire, de saruturi intr.un cuvant : de dragoste.Fa-ti un prieten(iubit) saruta.l musca.l fai ce vrei si apoi sa-mi zici daca a merswinking