| anonim_4396 a întrebat:

Heeei TPU. va rog sa ma ajutati cu o parere. am un prieten bun ( ne stim de cativa ani nu am mai vorbit din anumite motive). la inceput cand ne am cunoscut ne am placut dar ceva nu a mers de nu am fost impreuna. a venit perioada in care nu ne am vorbit cam 2-3 ani laughing dupa m-a cautat si am inceput iar sa vorbim. eu stau cu o prietena in apartament deoarece suntem la facultate iar el vine des pe la noi si mai si ramane la noi. de la un timp, cand doarme la noi ( mai exact cu mine) ma ia in brate si ma tine trans, ma saruta pe gat sau pe frunte dar nu pe buze. primele 2 dati cand a dormit cu mine nici nu ne atingeam. dupa a inceput sa ma ia in brate dupa cum v am spus ca mai apoi sa incerce oarecum si altceva. a mers mai departe. a inceput sa ma sarute pe buze sa imi bage mana pe sub tricou dar nu a mai continuat. nu pot sa zic ca imi place de el..imi place doar comportamentul lui (imbratisarile calde si chestiile astea). ultima data cand am dormit cu el..tot asa..se comporta de parca am fi fost impreuna si am zis ca continui 'jocul' sa vad daca pana unde poate sa mearga. ei bine cand eram pe punctul de a ne dezbraca, a zis ca nu poate ( pe un ton razand) si dupa m-a luat in brate, m-a saurat de multe ori pe frunte si m-a luat de mana. nu l am intrebat de ce desi acum as vrea sa stiu si nu pot vb cu el despre asta pentru el este un tip f inchis in el si nu prea vorbeste despre asta. de fiecare data cand se intampla asta cand dormea cu mine, nu am vorbit niciodata despre acest subiect. eu as vrea sa stiu ce parere aveti avand in vedere ca intr o seara tot asa ne sarutam dar nu eram acasa..eram pe afara si eram cam ametiti si mi-a zis ca daca eram in alta parte nu imi rezista. care ar putea fi motivele de nu a mai continuat desi el voia asta. oare ca se gandeste inca la fosta, ca suntem prieteni (desi am dormit si cu alti prieteni tot baieti si nu a facut asta niciunul niciodata) sau care ar fi motivul? multumesc si o seara faina :*

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Poate nu vrea sa iti creezi o parere proasta despre el daca incearca sa faca sex cu tine de vreme ce nu sunteti impreuna. Oricum, pici foarte usor daca te culci cu orice amic si il lasi sa iti faca ce vrea.Injura-ma cat vrei dar din ce ai spus, asta reiese.

| HazelEyes77 a răspuns:

E limpede ca te vede mai mult decat ca pe o amica buna. Ar vrea mai mult dar nu e sigur pe el si se teme de un refuz categoric. Isi impune sa reziste tentatiei de a te saruta, imbratisa dar nu prea reuseste. Te place mult dar nici nu vrea sa strice prietenia dintre voi in acelasi timp. Conteaza tu ce iti doresti in momentul de fata. Daca nu simti la fel nu i da sperante degeaba si impune o limita gesturilor si manifestarilor dragastoase. Sa nu sufere dupa tine. Reflecteaza la situatia asta si ajungi tu la o concluzie.

| munteanuionvictor a răspuns:

E timid.

| Elyiela a răspuns:

Îi place de tine