| Gabriela12_1338 a întrebat:

Am si eu o problema. In ultima luna am facut tratament pentru cosuri. Am luat antibiotice timp de 1 luna. Am luat si ovule pentru infectie. Dupa ce am terminat ovulele aveam scurgeri vaginale putin rozii iar ciclul trebuia sa imi vina in 11 dar mi-a venit in 8 si aproape nu mi-a curs nimic, doar o pata doua( de obicei e imi curge foarte mult) dar burta m-a durut, si am toate simptomele de ciclu. Dupa 3 zile sa oprit. Poate fi de la meicamente? Mi-e frica sa nu fie sarcina. M-am uitat pe intrnet la simptome de sarcina dar de exemplu sanii nu ma dor, nu am greturi. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti avea semne de sarcina atat de repede, chiar daca ai fi insarcinata. Sangerarea poate fi una de implantare a unei sarcini, mai ales daca ai avut contact sexual neprotejat. Dar poate fi si o dereglare in urma infectiei genitale pe care ai avut-o. In a opta zi de la aparitia sangerarii (adica luni pe 15) poti incerca un prim test de sarcina din prima urina de dimineata. Daca etse negativ, repeta-l, in aceleasi conditii, dupa 4-5 zile

2 răspunsuri:
| Marius2011 a răspuns:

Poi mai arcina poti avea doar daca ai facut sex neprotejat, idea e alta u ai bagat medikamente in tine timp d 1 luna te mai miri ca ti-a venit mai repede si mai putin? restul o sa iti vina la urmatoarea luna NU ESTI GRAVIDA NAI CUM rolling on the floor

| Gabriela12_1338 explică:

Ma refeream la faptul ca ar putea fi sarcina sau doar vreun efect al medicamentelor. Voi ce parere aveti?