| suziii400 a întrebat:

Salutare! Eu in fiecare luna intre menstruatii am niste scurgeri maronii cu cheaguri mici care dureaza o zi sau doua si culoarea este deschisa.Am ciclul foarte neregulat, vine foarte aiurea, uneori intarzie si o luna, dar de 4 zile cam asa am sangerari vaginale maronii cu sange si foarte inchis la culoare.Nu ma dor sanii, nu ma doare burta, nu am greturi si niciun simptom, doar sangerarile acestea.Nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva, v-am spus, intre cicluri am o scurgere de o zi maroniu deschis probabil de la ovulatie si imi fac griji.Nu cred ca este vorba de sange de implantare sa fie vorba de o sarcina pentru ca iubitul meu nu s-a terminat in mine niciodata si nici nu am simptome de sarcina si nu am idee ce poate fi altceva. Aveti idee ce ar putea fi? La ginecolog ma pot duce peste o luna din motive personale si imi fac griji.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai mai pus o data aceasta intrebare sub o alta forma? Scurgerile maronii asa cum le descrii tu sunt perfect normale.Si
mie imi apar uneori.Inceteaza sa iti faci griji aiurea.

| dullcat a răspuns:

Iar sangerarea de implantare e in cantitate extrem de mica, in niciun caz scurgeri care dureaza 4 zile.Cati ani ai?

| suziii400 explică (pentru dullcat):

19 ani am, multumesc pentru raspuns, stiu ca nu e intotdeauna un motiv de ingrijorare dar niciodata nu mi-a curs maro inchis si nu a durat atat, de aceea m-a pus pe ganduri