| pisikutza ta a întrebat:

Buna
am si eu o problema :menstruatia mea vine regulat la 22 de zile, din cate stiu eu ar trebui sa vina la 28 de zile, mie de ce imi vine la 22[din prima zi de menstruatie] si mai e si abundenta.
e ceva grav?
PS:am menstruatie de 1 an si 5 luni

2 răspunsuri:
| bilexa a răspuns:

Nu e o regula ca menstruatia sa fie exact de 28 de zile. DIn moment ce vine regulat la acest interval nu trebuie sa te ingrijorezi. Ar trebuii sa te ingrijorezi cand nu vine. Iar abundenta e diferita de la persoana la persoana. Dar daca esti asa de ingrijorata de ce nu mergi la un control ginecologic?

| Ancutzzaaa a răspuns:

Nu e nimic grav. Menstratie vine de obicei la 28 de zile dar poate veni si la 22 si asta nu inseamna ca e ceva in neregula cu tine. Fiecare e diferit. De exemplu mie nu imi vine regulat. in niciun caz la 28 de zile.asta nu inseamna ca e ceva cu mine ...stai linistitawinking