| adriana_5970 a întrebat:

am si eu o problema...pe la inceputul lui august eu si prietenul meu ne-am jucat.hee hee. dupa care si-a dat drumu...nu si-a dat drumu in mine... dar mi-a intarziat vreo 15 zile .in timpul asta mi am facut un test d sarcina care a iesit negativ. apoi la cateva zile mi-a venit... m`a tinut 5-6 cat ma tine pe mine de obicei (nu am un ciclu regulat.si in ultimele luni am avut si niste dureri in partea d jos a abdomenului.).insa pe luna aceasta nu mi-a venit nici pana acum.am facut un test d sarcina si a iesit tot negativ...simptome de sarcina nu am si nici nu am avut .decat o durere deasupra abdomenului...sunt ingrijorata pentru ca sunt putin umflata la burta si e putin tare.nu stiu daca asa era si pana acum pentru ca nu am observat...si sunt si foarte stresata si speriata... e posibil sa fiu insarcinata? d 2 luni sunt stress non stop...si nu stiu ce sa cred...ast raspunsuri cat mai multe.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar ai o dereglare hormonala serioasa.
Crede-ma asta e grav, mult mai grav decat o sarcina. E foarte important sa te duci neintarziat la ginecolog, luni dimineata de preferat, cel mai tarziu marti.
Ai nevoie de consult, test Papanicolau, ecografie si o groaza de analize. Nu e deloc de gluma sau de joaca, crede-ma. dereglarile astea de ciclu sunt adesea expresia unor probleme serioase, pe care daca le tratezi la inceput ai sanse mari sa se rezolve. daca le amani si le lasi in plata Domnului, ele se agraveaza rapid si ajungi sa te trezesti ca ai nevoie de interventii chirurgicale sau ca nu poti avea copii.

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa cum vezi de la "joaca"apar probleme serioase, probabil esti minora, deci probleme poate avea si el, trebuie sa mergi urgent la un ginecolog, daca esti minora de regula trebuie sa mergi insotita de mama...

| yuli10 a răspuns:

Foarte putin probabil sa fii insarcinata. as baga mana in foc ca nu esti happy

dar nu te mai "juca" de acum in colo.

| M.J. a răspuns:

E posibil o dereglare hormonala.desi ai menstruatie, o sartcina nu e exclusa chiar daca nu a ejaculat in tine. fa 1test de sarcina in a 21zi de menstruatie... dar 1control ginecologic este cel mai sigur

| lololololol a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic de urgenta. Nu cred ca este sarcina, dar ati facut-o fara sa stiti aproape nimic despre sex si joaca de-a sexul. S-ar putea sa fie ceva grav si numai mergand la medic de urgenta poti ocoli complicatiile.

| adriana_5970 explică:

M. j mi am facut 2 teste si au iesit negative. unu l am facut acum cateva zile.

| adriana_5970 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri...am 18 ani insa imi era frica sa ma duc la doctor deoarece credeam ca sunt insacinata.