| Andreea_7493 a întrebat:

Am si eu o problema si am nevoie de ceva sfaturi din partea voastra.Am fost cu prietenul meu impreuna un an si o luna, de curand ne-am despartit... el este cu altcineva acum. M-am intalnit cu el zilele trecute am vorbit foarte multe mi-a spus ca inca ma iubeste stie ca sentimentul este reciproc doar ca acum daca ne-am impaca nu stiu cum sa rezolv anumite situatii cu parintii mei, cum ar fi sa accepte ca am o relatie, sa ma lase cu el la mare, sa raman la el o zi, etc pentru ca sunt foaaarte grijulii, stiu ca-mi vor binele dar mie uneori deja mi se par exagerati si nu stiu cum ii pot convinge sa ma lase cu el... tata inca ma considera" fata lu' tati" chatterbox, sunt destul de drastici in leg cu relatiile.ps: am 17 ani daca ajuta cu ceva.Va multumesc frumos, ma scuzati ca am scris atat de mult sper sa aveti rabdare sa citit!

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca este cu altcineva inseamna ca nu te iubeste. Tatal tau are dreptate ca inca nu intelegi cat rau iti pot face oamenii si daca vei avea un prieten, atunci ar trebui sa fie unul care sa te merite. Stai macar o luna-doua intre relatii, avand in vedere ca ai 17 ani si e vara, si invata regula de aur: cand s-a terminat, s-a terminat. Ai grija de tine, asculta-ti parintii si nu fii o carpa in fata unui baiat. Daca era iubire nu va desparteati.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Scump mea sincer acum daca te iubea era un timp singur incercand sa te uite nu intra intr-o alta relatie.Cand iubesti si dintr-o data se destrama totul e greu a intra intr-o alta relatie pana nu uiti aceea persoana.asta e parerea mea

| nely19 a răspuns:

SCZ dar eu nu inteleg o chestie cum se face, te iubesc pe tine dar stau cu alta? Parerea mea este ca daca voi va iubiti asa cum spui nu a`ti mai tine cont de parinti sau alte chesti, a`ti trece peste orice va sta in calea fericiri voastre.parerea mea:*:*:*

| Andreea_7493 explică:

Ne-am despartit din anumite motive si eu am facut anumite greseli

| ----:anonim:--- a răspuns:

Sunt de acord cu cristacheceliute. Daca inca tine la tine si a tinut de ce este cu alta?

| kitto a răspuns:

Well. pai banuiesc ca de facut e sa te mai rogi de ei pana se satura si te lasa xD. sau doar iti vei pierde timpul rugandu`te ^^... Acum depinde daca chiar vrei sa stai cu el 1 zi, la mare, etc parerea mea ca ai putea sa le zici ca te duci cu altcineva de preferat o fata. ^^ oricum banuiesc ca la 17ani poti sa-ti porti si singura de grija tongue

| Vikiussa a răspuns:

Andreea tu iu-l iubesti?
nu asculta pe nimeni, doar vezi sa nu te frigi, cred ca de asta si se tem parintii tai nu de o dragoste adevarata si reciproca!