| elyshor16_7114 a întrebat:

Am si eu o problema...Sunt impreuna cu prietenul meu de un an si jumatate, cand l-am cunoscut era un baiat "care isi facea de cap" adica umbla pe unde vroia neavand vreo relatie serioasa cu vreo fatahappyDupa 2 saptamani de cand eram impreuna s-a schimbat total, se cumintise, pentru mine era baiatul perfect, nu mai iesea cu prietenii, nu mai facea nimic care ar fi putut sa ma deranjeze si nu pentru ca i-as fi cerut eu asta ci pentru ca asa a simtit elhappySe mirau majoritatea care il cunosteau si cu care iesea inainte sa ma cunoasca pe mine deoarece nu ii cunosteau si latura aceasta...nu mai fusese niciodata asahappyImi spunea ca nu a mai simtit pentru nimeni ceea ce simte pentru mine:XToate bune si frumoase in primele 3 luni si dupa aceea au inceput certurile.Mentionez ca nu a existat niciodata incredere si respect intre noi, amandoi fiind f gelosisadIn ziua de azi ne certam din chestii minore, ne spunem cuvinte care dor.etc.M-a lovit de cateva ori pana acum din cauza nervilor si mi-a cerut sa ma culc cu el dar ink nu ma simt pregatita sa imi incep viata sexuala. i-am cerut sa ma mai astepte dar a zis ca daca nu o fac cu el nu are rost sa mai fim impreunacrying.ne mintim foarte mult si cu toate astea il iubesc f mult. ce sa fac? sa mai continui relatia cu el? sau e timpul sa ne despartim? nu pot sa ma despart de elcrying((.si scuzati-ma daca am scris prea mult.am nevoie de sfaturile voastre.va multumesc!

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Adica intai te loveste, si apoi maivrea si sex?! Ca sa nu mai zic de restul... Cel mai bine e sa-l uiti urgent, si sa cauti unul cumsecade, dar situ sa te mai indrepti, da?! Si poate o sa fiemult mai bine! Success! Mai scrie-ne!

| albastrel a răspuns:

Iubita...lasa-l! nu te merita! in cine loveste o fata/femeie nu poate numit om / barbat ci mai degraba monstru.nu conteaza ca a facut-o la nervii sau nu! si noi avem nervii si noi ne suparam dar nu lovim pe cine iubim! in plus faptul ca te-a obligat sa intretii relatii sexuale cu el ne arata ce fel de om este! sunt o groaza de barbatii buni in lume trebuie doar sa cascam bine ochii ca sa stim cui ii daruim inima noastra! stii ...suferi o luna doua... dar nu o viata! mai greu iti va fi daca vei mai sta langa elwinking. nu conteaza ce a fost, ca a fost frumos acum un an ...conteaza ce este in momentul de fata!

| BlueDreams a răspuns:

Eu cred ca perioada aia de cumintenie a fost teatru doar ca sa te culci cu el.Sincer,mai bine ii dai papucii. E clar ca vrea doar sa te bage in pat. Un baiata ca asta nu merita o fata ca tine.Meriti unul care sa te iubeasca si sa te astepte pana tu vei fi pregatita.Nu te lasa prada sentimentelor. E clar ca tu inca il iubesti dar intrebare a e :el tea iubit vreodata? Genul asta de baiat nu se schimba chiar daca azi iti spune cuvinte frumoase{si tu le crezi}maine va avea acelasi comportament urat.Gaseste un baiat care sa te iubeasca si sa te respecte.va fi greu sa-l uiti dar nu imposibil. Daca ai vointa totul se poate.Bafta!kiss

| M.J. a răspuns:

Ai facut o mare greseala ca i-ai permis sa dea in tine... a dat o data, o sa dea si a doua oara... daca nu te culci cu el o sa inceapa sa iti reproseze ca a stat atata timp dupa tine degeaba...eu cred ca ar fi mai bine sa va vedeti fiecare de viata lui... el o sa aiba de pierdut...

| Antonimu a răspuns:

@ danutzyscorpyon

Si tu ai vrut sa iti siluiesti iubita si ai batuto?! ciudat happy

| LuS[z] a răspuns:

Te-a lovit? pai inseamna ca n-re demitate. u ai vrea sa fii cu cineva care n-are demintate? ai grija ca sa nu devena mai serios si sa te indragostesti prea mult de el

| frumusica80 a răspuns:

Nu e bine ca te-a lovit si nu te sfatuiesc sa al parasesti da gandeste-te daca te-a lovit acum? ce urmeaza mai tz? Nu fa greseala ce o fac multe fete stau de frica mai tarziu cu baieti sa nu la bata De le paraseste.Fi atenta

| danutzyscorpyon a răspuns:

Am trec si eu prin asta ...incearca sa luati aman2 o decizie, sa clarificati mai bine ce este intre voi si la sfarsit ...veti lua aman2 decizia fin. straight face

| tremuriciiuliana a răspuns:

Draga mea as vrea sa te intreb cati ani ai? si sa te rog sa nu-i mai permiti prietenului tau sa te loveasca asa ceva e de necrezut eu nu i-as permite nici din gluma daca te-a lovit o data relatia asta nu mai are rost te rog ca de la fata la fata scapa de el ca nu-i de tine bafta

| piticu21 a răspuns:

E de bine. ti-ai pus intrebarea tu de ce stai cu el?

| omul89 a răspuns:

Uite daca te-a lovit e clar ca nare rost sa stai cu el pentru ca bataile vor deveni mai dureroase cautati un baiat mai linistit care sa nu vrea din prima.Si fi foarte atenta multi baieti vor doar sa profite de fete si apoi le arunca la gunoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acum cand sunteti prieteni te-a lovit...mai tarziu ce urmeaza? Cred ca ar trebui sa renunti la el. Asta nu este dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ce încredere puteţi avea unul în altul atâta timp cât între voi domneşte, bine mersi minciuna, schimbul de replici dure, gelozie (deşi nu este cazul, din câte citesc eu din povestioara ta) şi din urmă vine vijelioasă violenţa fizică (lovire)?
Relaţia, deşi este impropriu spus, a durat prea mult cu astfel de tensiuni în ambele tabere.
Oare o femeie cât de slabă poate fi să se culce cu un bărbat care nu o respectă câtuşi de puţin?
Dacă ştie să se respecte, nu ar trebuie să ridice mâna, să ceară ceva pe care tu nu eşti încă pregătită să faci pasul, şi toate celelalte aspecte negative din interiorul "prietenie" voastre.
Renunţă la el de pe acum să nu suferi mai târziu cu consecinţele total nedorite de tine.
Viaţa merge înainte, nu s-au oprit bărbaţii la el, nu te merită şi umple-ţi golul lăsat în urma lui cu cineva care te respectă în primul rând, nu te minte, nu te agresează şi nu îţi cere să faci lucruri împotriva voinţei tale.
Gândeşte problema la rece, îndrăgosteala trece şi rămâi cu regrete. Şi toate astea pentru ce?
Ai grijă de tine.
Pa, pa.