| Diana_4443 a întrebat:

Am o mica-mare problema care de fapt nu stiu daca este la mine sau la elhappy. Ne certam foarte des in ultimul timp. il iubesc si stiu ca si el ma iubeste. doar ca a inceput sa ma deranjeze ingrozitor faptul ca dupa ce iesim impreuna, ma duce acasa si el ramane in oras pana dimineata cu tot felul de dubiosihappy. e normal sa fiu de acord cu asta? avem un an jum impreuna... facea acelasi lucru si la inceputul relatiei dar atunci nu aveam nici un fel de obiectii pentru ca nu il iubeam asa mult si nu ma deranja. apoi a urmat o perioada in care era totul ok in sensul ca nu iesea asa. iar acum a inceput din nou...Astept sfaturi.multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Laurishkutza a răspuns:

Pai ai putea vorbi cu el si sa ii explici ca nu iti place ceea ce face si poate va intelege. Fa-l sa priceapa ca iti faci grji pentru el si daca nu inceteaza o sa aiba de suferit. Iti spun ca o sa i se faca frica imediat sa nu te piarda, asta daca intr-adevar te iubeste. Ce iti zic acum este si un bun mijloc de a vedea daca te iubeste. Daca nu merge, insemna ca nu ii pasa parerea ta si nu ii pasa de sentimentele tale. Nu merita sa stai langa cineva care nu te apreciaza.
Succes! Funda? PACE>

2 răspunsuri:
| ChocaholicBi a răspuns:

Daca tu l-ai ales asa trebuie sa il accepti, daca a inceput sa te deranjeze asta vorbeste cu el deshis si spune-i sa nu se enerveze, spune-i ce nu iti place la el si roaga-l sa incerce macar sa se schimbe, intreaba-l daca el te mai iubeste si daca nu ori dai papuci ori daca il iubesti asa de mult incat nu suporti faptul ca trebuie sa te desparti de el du-te impreuna cu el la un consilier de relatii! Dar gandeste-te ca s-ar putea sa nu fie numai vina lui.
Succes! Sper sa va ingelegeti mai bine daca asta doriti, sigur. Merit funda? happy

| Shagun a răspuns:

Daca vorbesti cu el si daca nu e incapatant si te iubeste, va putea sa renunte la obiceiul asta, sau macar sa se duca mai rar.
Daca are caracter mai dificil nu ai ce sa ii faci.
Cel mai probabil asa s-a obisnuit, un an si jumatate... e destul timp.