| Eu4EverX a întrebat:

Era cel mai bun prieten al meu, imi era ca un frate.Eram prieteni de mult, dar de la un timp eu incepusem sa ma indragostesc de el. dupa cateva luni mi-a marturisit si el ca ma iubeste si am decis sa avem o relatie, a fost o relatie foarte frumoas, era ceva de vis, nu ne certam deloc, ne intelegeam de minune...pana intr-o zi cand mi-a zis ca vrea sa ne despartim nespunandu-mi motivul ( aflasem de la un prieten ca sa desparit de mine deoarece eram mai mica ca el cu vreo 4 ani) poate o sa spune-i ca daca a zis asta inseamna ca nu m-a iubit dar stiu ca m-a iubit macar un pic pentru ca mi-a demonstrat asta de multe ori. Dupa ce ne-am despartit mi-a zis ca o sa fim la fel de buni prieteni ca si inainte si mia mai zis ca orice ar fi el tot tine la mine, dar nu a fost asa : nu mai avea incredere in mine, ma mintea si am decis sa il las o vreme in pace...in acest timp am facut unele greseil care m-au indepartat si mai mult... dupa o vreme mi-am cerut iertate si mi-a zis ca ma iarta ( am fost niste greseli minore). El acum ma considera doar o simpla amicasad. eu inca il iubesc si stiu ca nu pot face nimic sa mai fim din nou impreuna dar imi vreau macar prietenul inapoi cum pot face sa ii demonstrez ca poate avea incredere in mine? Cum fac sa ii demonstrez ca tin la el si in vreau inapoi ca prieten?

P. S: nu imi spune-ti sa vorbesc cu el deorece vreau sa demonstrez asta prin fapte nu vorbe...

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Povestea ta e una trista si sincer o sa fiu putin egoista si o sa ma autofelicit pentru ca si eu era sa o patesc cam in acelasi fel ca si tine. Din fericire i-am zis nu prietenului meu cel mai bun si a inteles.Sa revin ca ma abat de la subiect. Ce e de facut?
Putine sunt de facut. El te considera doar o amica si poate ca e mai bine asa.Treci peste.Viata nu se termina la el.Sunt multi baieti in jurul tau care te plac.Stiu ca o sa zici ca el e cel de care ai nevoie cel cu care te potrivesti cel mai bine cel care te cunoste cel mai bine. Te inseli. Daca te iubea nu iti facea asa ceva.Cauta pe cineva care sa te merite.Sau mai bine gaseste-l tuhee hee

| PurpleLadybug a răspuns:

Pai scuze... dar nu prea ai ce sa mai faci, cel putin in mintea lui. In tot timpul asta ai avut timp sa'i dovedesti. El s-a obisnuit cu ideea ca voi doi sunteti "doar prieteni" "frati" "amici". Poate ca el ar mai vrea sa-ti dea o sansa, dar este mult prea ciudat pentru el. Gandeste'te cum te'ai simti tu, de exemlu, sa ai o relatie cu fratele tau, sa va sarutati...straight face. Ar fi ciudat, nu?
Ei, uite tocmai de chestia asta se feresc baietii. In perioada aia in care te mintea, nu cred ca facea asta doar ca sa te faca sa suferi, ci pentru ca el stia ca nu o sa mai fiti impreuna, si probabil nu vroia sa te faca sa suferio prin cuvintele care ti le spunea., uita de ideea de a mai fi impreuna, concentreaza'te pe faptul ca sunteti fratiori, si eventual incearca sa cunosti si alti tipi, pentru ca viata nu se termina cu el. DEesigur, nimeni nu a spus ca va fi usor...

Bafta! TAKE CAREpeace sign

| miha<3 a răspuns:

Pai ai putea sa ii demostrezi fiind mai apropiata de el, cind are vreo problema ajuta-l intreaba-l de ce e trist, daca are vreo problema cu o fata de care ii place ajuta-l tu stiu ca te doare sa il ajuti sa stea cu alta dar asa iti va fi recunoscator si v-a avea incredere in tine va sti cat ti la el trebuie sa te gindesti ca o faci pentru el pentru a fii iar prieteni! iti urez noroc si nu uita ca daca ai grija si faci lucruri bune pentru. el si esti atenta cu el o sa isi recapete increderea in tine!
succes
xoxo
crissu

| betty17 a răspuns:

Eu cred ca daca inca il mai placi si vrei sa fii prietena lui buna iti faci rau singura.gandeste-te putin! ce o sa faci? o sa-l vezi mereu, o sa vorbiti deschis, el te va vedea ca o buna prietena iar tu il vei iubi in continuare fara sa poti face nimic caci el a decis sa va despartiti.incearca sa te distantiezi de el o buna perioada de timp si poate chiar sa iti gasesti un alt baiat pe placul tauwinking

succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, ce să spun, am să fiu puţin rea, deoarece faptul că eşti mai mică cu 4 ani decât el, nu este un motiv de despărţire, deci clar era doar un context, poate te-a iubit într-adevăr aşa cum spui tu, dar poate acum nu te mai iubeşte, te vede ca o amică, acestea erau riscurile pe care trebuiaa să vi le asumaţi cand aţi început relaţia. Ştiu că o să spui că răspunsul meu nu te ajută la nimic, dar odată ce aţi fost odată împreună niciodată nu va mai putea fi la fel. Poate că ştie că tu încă îl iubeştişi nu vrea să te facă să suferi stând în preajma lui. Găseşte-ţi altă iubire şi categoric se va reface totul la normal.
Nu ştiu cum ai putea să îi dovedeşti, întrebă-l doar de ce nu mai are încredere în tine, spune-i încă odată că îţi pare rău pentru minorele greşeli pe care le-ai făcut, şi spune-i că vrei să fie iar totul ca la început happyMult succes şi zi de zi să ai o zi frumoasă.