| girl16 a întrebat:

am si eu o problema va rog din suflet daca ma puteti ajuta cu o parere. Iubitul meu este putin mai dificil si atunci cand este suparat se inchide in el si nu vrea sa vb cu mine desp problema lui si cateodata cand e nervos imi spune ca atunci cand vb cu mine se enerveaza mai tare..nu stiu ce sa fac in astfel de situatiii.e normal sa se comporte asa cu mine? Ar trebui sa-i ofer spatiu in astfel de momente? El ma iubeste mult mi-a dovedit-o dar cand se intampla asta intre noi eu chiar sufar.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Iubitul tau nu-ti este si prieten, nu ai reusit sa-l faci sa aiba incredere in tine. Asa ceva se obtine greu si cere mult timp.

| girl16 explică (pentru neutrino):

Ai dreptate cam asa cred si eu ca stau lucrurile. eu vorbesc cam mult si uneori imi scapa anumite lucruri si cred ca de aceea ii e teama sa nu imi scape ceva.dar lucrez la defectul asta si ma intreb mereu cum as putea sa fac sa-i castig increderea?

3 răspunsuri:
| Nelamuritul a răspuns:

Cand ii suparat nu-i zi nimi pur si simplu stai langa el, ia-l in brate, pupal pe obraz sau mana sau oriunde, arata-i ca, chiar daca te respinge tu nu-l parasesti.

| MicutzaRuxi a răspuns:

Aceeasi problema o am si eusad
Nu-l lasa singur, chiar daca-ti cere. Incearca sa-l intelegi si incearca sa-i fi alaturi.Cu vorbe dulci, mangaieri, fii tu optimista si chiar da nu stii ce s-a intamplat spune-i ca totul o sa fie bine si ca trebuie sa aiba incredere in tine:O3