| Fatacuochicaprui a întrebat:

am nevoie repede de niste sfaturi...deci povestea mea suna cam asa, vb cu un baiat de 8 luni ne intelegem foarte bine iar el ma iubeste enorm de mult spre deosebire de mine, dar de ceva timp a aparut in peisaj cel mai bun prieten al meu " fratiorul cum ne spunem noi " iar in acest timp am inceput sa ma atasez ft tare de el, cred ca m-am indragostit crying sh "fratiorul" asta al meu tot incearca sa se comb cu mine de cand m-am comb cu iubitul meu, dar mereu l-am refuzat sh am ramas prietenidar dupa cum v-am spus de ceva timp petrec mult timp cu "fratsiorul" mai mult decat cu iubitu, el imi spune ca ar face orice ca sa ma comb cu el, sh am incercat sa ma despart de iubitul meu, ba chiar i-am spus de cateva ori, insa el ma implorat sa nu ne desp, mi-a jurat ca o sa faca totul numai ca sa imi fie mie bine sh sa nu ne desp, sh adv e ca nici eu nu pot sa-l las asa usor si nu ne-am desp straight facedar nu stiu din ce cauza, din mila sau poate ink mai simt ceva pentru el dar in acelasi timp parca am ajuns sa il iubesc pe fratemiu, am2 mi-au fost alaturi de multe ori mi-au facut cadouri, sh normal iubitul meu s-a cam suparat pe mine ca stau tot timpul cu asta, ca -mi face cadouri ...ca merg cu el pe strada, e ca si cum as avea 2 iubiti, care ma iubesc sh pe care ai iubesc, si chiar nu stiu pe care sa-l aleg. aaa sh ar mai fi o problema ptk daca mas comb cu "fratiorul" ar fi prb de varsta el are 21 de ani iar eu abia 15 sad multumesc ca ati avut rabdare sa cititsi povestioara mea. acum va rog dati-mi niste sfaturi straight face

Răspuns Câştigător
| B3stgirl a răspuns:

Pai eu as ramane cu acutualul deoarece probabil e si mai mic de varsta, aveti si 8 luni, si daca zici tu ca stii sigur ca te iubeste...
Iar "fratele tau" este si putin cam mare, nu ai fost impreuna cu el ca sa stii cum este si cine stie... la 21 de ani iti poate spune ca te iubeste dar eu cred ca in minte lui e altceva(sex)
In concluzie daca as fi in locul tau m-as ideparta de "fratior" si as petrece mai mult timp cu iubitul poate asa l-as uitatongue
Funda?batting eyelashes

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, gandeste-te bine pe cine vrei; alege ori ramai cu iubitul tau, ori il lasi pe iubitul tau si te bagi cu acel amic al tau, dar totusi ai grija ce alegere faci, sa nu iti para rau dupa aceea.
Ar trebui sa faci ce iti spune inima, la care tii mai mult pe acela sa il alegi si dupa ce alegi unul dintre ei, renunta la celalalt definitiv, ca atat timp cat tu vb.cu amandoi, normal ca te gandesti la amandoi si nu poti sa il uiti pe unul dintre ei.
Ia decizia care crezi tu ca e mai buna, daca vrei sa ramai cu iubitul tau, atunci intrerupe orice legatura cu celalalt ca sa nu te mai gandesti la el si incearca sa il uiti...sau daca vrei sa iti parasesti iubitul care se pare ca te iubeste mult, atunci renunta la el, baga-te cu acel amic al tau cu care te intelegi foarte bine si uita de iubitul care il ai.
Oricum alege unu ca nu se poate sa fi cu 2, ci doar cu 1.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da-i papucii iubitului definitiv ca degeaba sta cu tine, nu ii meriti dragostea!

Stai cu ala de 21 ca in maxim 2 saptamani te si pune cu cracii in sus si te lasa...

Ai doar 15 ani, stai cu cineva care te respecta si te iubeste!

Pana la urma tu alegi, dar iubitul tau e cel mai potrivit!

Altceva, daca il alegi pe actualul, il bagi undeva de ''fratior'' si nu mai umbli cu el de parca ati fi siamezi! Macar respecta relatia!

| Floreenofficial a răspuns:

Nu am nimic cu diferentele de varsta. dar alta era situatia daca tu aveai 24 si el 30 de ex.amandoi erati majori. el e deja adult in toata firea.si nu va mai dura mult pana iti va cere sa o faceti... sad
succes! :*

| Fabolous a răspuns:

Prosti amandoi rolling on the floor Te-au invatat cu cadouri si iti sufla`n cur rolling on the floor In fine, dupa moralitate ar trebui sa ramai cu iubitul tau si sa-l bagi undeva pe "fratiorul". Sau incearca un menage a trois, sunt sigur ca-ti place si anal si vaginal in acelasi timp la cum te comporti. Caracter de cu**a in ***... ii plang ochii dupa unu de 21. Frate si ala e un ratat ca sta cu o pustoaica, poate se trezeste si o sa te lase in 2 luni happy Sper ca te-am ajutat laughing)

| anonim_1471 a răspuns:

Da intr-adevar e cam greu sa te desparti de el mai ales dupa 8 luni si mai ales daca te iubeste asa de mult. ce-l mai bine ar fi sa privesti un pic mai mult in sufletul tau. poate ca acolo se gaseste raspunsul pe care il cauti.despre"fratiorul" nu stiu ce sa zic. poate ca te iubeste sau poate nu. dar iti spun ceva din proprie experienta:nu merita sa strici o prietenie de cativa ani pentru o dragoste de cateva luni.pentru ca ori cat ti-ai dori dupa ce te desparti de "prietenul tau" sa ramaneti prieteni asa cum ati mai fost nu se poate stiu din proprie experienta. iar la faza cu varsta:nu face prostia pe care am facut-o eu adica sa ma despart de prietenul meu doar ca era o diferenta de 7 ani intre noi(aici ma refer la toate relatiile de viitor, nu de relatia cu "fratiorul"). oricum priveste bine in sufletul tau o sa gasesti raspunsul acolo.SUCCES! pupici:*:*:*

| ThEpOrtRaIT a răspuns:

Asa mi s-a intmp si mie.eu zic sa te gandesti bine la care ti mai mult si cu care te simti mai bine si sa iei o decizie. daca decizi sa ramai cu fratiorul tau incearca sa-i spui iubitului tau motivele pentru care nu mai vrei sa fii cu el si chiar daca te va implora sa ramaneti in continuare impreuna nu da inapoi.si in cazul in care vrei sa ramai in continuare cu iubitul tau explica-i prietenului tau ca n-o sa te desparti de iubit pentru ca tii mult la el si sa nu-si faca aluzii asupra ta. dar trebuie sa te decizi si tu pe care dintre cei 2 il vrei.succes:* funda?

| flow a răspuns:

Cam in aceeasi situatie sunt si eu. eu am 14 si vb de cateva luni cu un baiat de 19, dar el are gagica si mereu cand vb cu mine imi zice "pup gurita ta "si chestii dastea.si fostul meu gagic inca se mai joaca cu mine.adica m`a sarutat de vreo 3 ori si mi-a zis ca doar ca sa ii faca cuiva in ciuda.si ma gandesc ca poate nu vrea sa se certe cu cel mai bun prieten al lui pentru ca si ala vrea sa fie cu mine.complicat,dar cred ca raman cu fostu.si tu ar trebui sa ramai cu iubitu.

| oni a răspuns:

Ramai ca actualu