| Suzzy_5903 a întrebat:

Am si eu o problema... Vreau sa ma impac cu fostul prieten dar el nu mai vrea si nu stiu cum sa il conving.Ma puteti ajuta cumva?

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Intalniti-va si incearca pentru ultima data sa va dati o sansa. Vorbeste-i sincer, lasa gesturile si figurile acasa[in caz de ai].
Poarta-te matur si incearca sa ii explici ca nu vreti sa va certati, ca vreti sa continuati, sa iti mai dea o ultima sansa.
Dar, ATENTIE, nu te umili. Una e sa ii vorbesti deschis si sa ii arati sentimentele alta e sa te umilesti si sa cersesti pentru iubirea lui.

Mult sucees printeso:*

9 răspunsuri:
| Monica a răspuns:

Din moment ce nu vrea, de ce să îl sâcâi? Roata se întoarce, nu uita.Mai sunt băieţi pe lumea asta şi sunt sigură că o să îţi găseşti un băiat care să te iubească şi să te merite cu adevărat!
Uită-l!

| Marijuana a răspuns:

Incearca sa-l uiti...Acolo unde nu esti bine-venit nu ai ce cauta.Crede`ma ca stiu ce spun...:-

| cyufulyky a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poatewinking

mai bine uita-l si cautati alt baiat happy

| bellaisa a răspuns:

De ce nu incerci sa cauti pe altcineva? care e problema? stii. e plina lumea de baieti, nu are rost sa te umilesti, chiar daca prea mult il iubesti, stii tu dragoste cu sila/forta nu se poate, gandeste`te ca daca va impacati acum, nu o sa dureze mult, tot la o departire ajungeti si o sa o tii asa 1 an 2 poate 3 si pe urma o sa-ti para rau de timpul pe care l-ai pierdut rugandu`te de el happy

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Arata-i cat demult il iubesti

| freehugs a răspuns:

Te-ai umili degeaba
o data ce a spus ca nu mai vrea, de ce insisti? s-a terminat, fruntea sus si cauta pe altcinevawinking

| luciana_3279 a răspuns:

Nu se mai merita o a doua sansa, si eu am mai oferit si degeaba dupa a 2 zi nici nu ma mai cautat! a fost inca o data doar interes.roata se va intoarce mai devreme sau mai tarziu! ai puterea sa nu il mai cauti si daca te iubeste o va face el.

| maria_5981 a răspuns:

Crezi ca are vreun rost? Stai departe de messenger, de locuri in care il poti intalni.Intr un cuvant, inseark sa stai departe de tot ce inseamna"el". O vreme buna in care sa nu te vada iti va prinde foarte bine.Insa pe el il vei fake sa se intrebe "unde esti?" Poate tu il vei uita, daca nu, poate vei reusi sa-l aduci inapoi. Iar daca nu, i`ati gandul! Vrei o pers care nu sta cu tine, dar gandul ii este in alta parte? Sigur nu. Crezi ca nu poti face asta? incearca! o sa vezi ca iti va iesi mai bine decat te`ai gandithappy

| deeadoll95 a răspuns:

Si eu am vrut sa ma impac cu fostul, si asteptam o petrcere la care eram invitati amandoi, dar intre timp eu m-am combinat cu alt baiat si cand m-a vazut cu el, s-a simtit gelos, am vorbit si ne-am impacat cu el, dupa ce m`am despartit de celalt baiat. acum relatia merge ft bine! Daca inca mai tine la tine, daca o sa te vada cu alt baiat probabil o sa fie gelos... oricum cel mai bine ar fi sa vorbiti. din ce cauza v-ati desp?