| cryssu90 a întrebat:

Am si eu o relatie de 11 luni cu un baiat, locuim impreuna din prima zi, ne-am facut planuri de viitor, casatorie, insa de 3 saptamani mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca eu i-am gresit lui foarte mult, eram mai tot timpul nervoasa, ne certam din orice, eram rece, respingatoare cu el si nu mai suporta ritmul asta, l-am implorat sa-mi mai dea o mica sansa insa nu e de acord, zice ca se va intampla la fel si ca el nu vrea sa ajunga din nou sa ne despartim, el s-a purtat mereu frumos cu mine si mi-a explicat mereu k daca continui asa risc sa-l pierd, dar eu am continuat si acum nu stiu ce sa mai fac sa-i pot arata cat de mult il iubesc, inseamna pentru mine viata mea, e cel mai scump si de pret pe lumea asta pentru mine, sunt disperata, nu am prieteni, nu am familie si nu stiu cui sa cer sfaturi. El luna care vine, in decembrie, vrea sa se mute la un prieten in apartament, iar eu sa raman aici inca 3 luni pentru ca el pe urma isi va inchiria un apartament al lui si mi-a zis ca ma va lua si pe mine sa locuiesc cu el, nu stiu ce sa mai cred pentru ca el de fapt nu mai vrea o relatie de iubire cu mine, ci una de genul frate-sora, zice ca tine foarte mult la mine, ca la sora lui, si ca pentru el sunt singura pers care ii e aproape si doar pe mine ma are(noi suntem in spania). cand ii vb de sentimentele mele si ii sp ca il iubesc imi zice sa incetez si sa accept realitatea si situatia ca intre noi nu va mai merge, nu stiu daca ma pune la incercare sa vada daca chiar ma schimb si nu doar vorbesc, ori chiar nu ma mai vrea? inca facem dragoste, nu ma lasa sa-l mai sarut decat pe obraz sad, mi-a daruit un trandafir alb, se uita insistent pe mine de multe ori, imi zice ca arat bine, e gelos rau daca vede ca ma privesc alti barbati din jurul meu, noaptea ma ia in brate in somn, se poarta foarte frumos cu mine, ma ia cu el pe la prieteni, in schimb nu mai vrea sa avem o relatie, ce pot sa fac? va rog din tot sufletul, ajutati-ma, sunt disperata, il iubesc mai mult decat orice pe lume, e totul pentru mine, nu cred ca voi putea trai fara el, orice sfat cat de mic e bine venit, va multumesc mult tuturor care v-ati facut timp sa cititi povestea mea kisskiss

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Groaznica situatie,doamne!
Schimba-te de urgenta,lasa nervii,lasa crizele,fii asa cum erai cand te-a cunoscut,adu-ti aminte ce i-a placut la tine,adu-ti aminte cum erai,fi iar acea fata pe care a iubit-o la inceput si ramai asa!
Ai o luna la dispozitie.
El inca te iubeste,tot ce-ti spune iti spune ca sa te faca sa-ti revii si e bine ca te-ai speriat si ca realizezi cam cum te-ai simti fara el.
Dar nu te baza pe faptul ca te iubeste.El,intr-adevar vrea sa-si deschida casa cu tine si,daca nu te schimbi,il pierzi!
Nu poate trai cu tine daca ii faci viata un cosmar,intelege lucrul asta!
Fii iarasi fata buna si dulce de la inceput, ramai asa si nu-l pierzi.
Curaj, nimic nu e greu si nimic nu e de prisos cand e vorba de omul iubit!
Mult noroc!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna,pai voi din moment ce inca faceti dragoste si toate cele,inseamna ca aveti o relatie,eu cred ca el ar vrea sa fie cu tine dar fara sa aiba nicio obligatie fata de tine,cand e singur si dornic de sex sa aiba la cine sa vina si totusi sa nu fie ceva serios intre voi ca el sa isi faca de cap.Tu ar trebui sa fi mai cu caracter si sa ii spui,ori impreuna ori deloc,ca e rau foarte rau ca te lasi la el,si ca el se joaca cu sentimentele tale,e culmea treaba asta,ca faceti dragoste si totusi nu te lasa sa il saruti decat pe obraz,doamne iarta-ma dar asa ceva mai rar,pai din moment ce voi va trageti scuza-mi expresia si apoi nu te lasa sa il saruti,ca si cum sarutul e ceva mai ca sexul,in fine,eu personal cred ca tu din prea multa iubire accepti treburile astea dar eu nicio secunda nu as fi de acord cu treaba asta,nu stiu cum poti sa stai sq faca ce vrea cu tine, sa se simta bine apoi sa vina cu faze ca tine ca la sora lui si sa accepti realitatea. Sfatul meu e sa nu te lasi prostita chiar daca il iubesti, pune-l sa aleaga o data pentru totdeauna ce are de gand cu tine si nu te lasa dusa de sentimente si sa faca el faze din astea.

| Tzutzik a răspuns:

La mine e cam tot așa situația dar nu trăim împreună avem un an jumătate de cînd ne întîlnim și eu am uneori așa crize dar țip odata după care îmi dau seama și tac îmi cer scuze,el mă iartă și mergem înainte.dar tu trebuie să lași nervii la o parte,să te recreiezi un pic,caută-ți un hobby ceva,ascultă muzică liniștită,mai făi cine romantice,cumpărăi ceva ce i-ar plăcea, invită-l undeva la vreun film, la plimbare ieșiti într-un cuvînt demonstreazai că-l iubești și ai mare nevoie de el.
Baftaaaăă!

| crissnebb83 a răspuns:

E destul de complicata relatia asta. dar ai 2 variante ori renunti la el ori te lasi folosita in continuare. parerea mea, asta e chiar daca doare ca dracu

| annamarius a răspuns:

Parerea mea este ca te iubeste, dupa ce ne ppovestesti tu, nu are cum sa nu te iubeasca. Ori vrea sa vada ca te-ai schimbat si ca nu vei fi ca inainte, ori vrea sa te faca sa suferi, sa vezi cum se simtea el atunci cand tu erai rece si te purtai urat cu el. De iubit te iubeste cu siguranta, altfel nu te mai lua in brate, nu mai era gelos... Si daca vroia cu adevarat sa fie intre voi o relatie de frate-sora, nu se mai culca cu tine si toate astea. Incerca sa te faca sa intelegi ca trebuie sa-l consideri ca pe un frate, nu ca pe un iubit. Din cate povestesti tu, asta e o relatie inca. Putin mai neobisnuita dar totusi, o relatie. Incearca sa te porti frumos, nu-l mai sacai incercand sa-i explici ca il iubesti si chestii de genu`. Incearca sa i-o arati prin fapte, intelege-l si fi alaturi de el mereu, chiar daca greseste. Bafta :*

| MrSaxoBeat_8951 a răspuns:

6 cai frumosi.

| cryssu90 explică:

Desigur ca dau fundita celui mai bun raspunskisskiss