| iosif2650 a întrebat:

am o problema si nu stiu cum sa ies din ea.
am mai pus intrebarea asta dar nu am fost destul de explicit.
deci,eu am o relatie cu o fata de un an si doua luni,dar de o luna cam asa a inceput sa se comporte foarte urat cu mine,se cearta de la orice cu mine,ma jigneste,imi zice ca nu ma mai iubeste,cu toate ca imi spune si ca ma iubeste.
nu stiu ce sa mai cred,nu stiu ce sa mai fac.
nu i-am gresit niciodata cu nimic,am facut mereu orice ca sa fie bine pentru noi deci nu cred ca ar avea vreun motiv.
inca de la inceput, a cam inceput sa ma controleze, eu nemaiavand repatii de lunga durata nu am stiut ce si cum..deci ea ar vrea sa ma controleze cu orice si chiar o face..sincer o iubesc si sufar mult ca se comporta asa cu mine,dar nu stiu ce decizie sa iau,m-as despartii de ea,dar imi e frica ca voi gresi si voi suferii mult dupa,voi ce ziceti?
vreau sa va mai spun ca cu vreo luna si ceva in urma a izbunit un scandal intre ele si surorile mele de la niste prostii. o sora de a mea a zis ca se crede regina si ca are accnee,ceea ce nu e adevarat,asa ca i-am tinut partea,m-am certat cu ele si cu mama pentru ea ca la final sa nu ma aleg cu nimic,de cat cu certa in familie, in fine.ei bine, de atunci imi zice sa nu mai vb cu ele cu mama cu nimeni..ca nu stiu ce si nu stiu cum. familia mea nu s-a bagat niciodata in viata noastra,nici in a mea. locuim singuri,intelegeti voi.
acum as vrea un sfat bun care sa ma ajute sa trec peste asta, simt ca innebunesc nu mai pot.
imi cer scuze daca nu ati inteles ce am zis, dar sunt mult prea multe si nu stiu cum sa formulez..Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa luati o pauza, sa stati cam o luna separati fara sa vorbiti prea mult si sa vedeti dupa cum or sta lucrurile. Daca si dupa asta sunt probleme, renunta. Oricum nu mi se pare normal sa-ti spuna sa nu vorbesti cu familia ta, e absurd. Prin chestia asta da dovada ca e doar o copila necoapta si egoista, indiferent cati ani are...

| Live4Ride a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii arati ca ai putea sta si fara ea. asa se intampla cand unul din relatie vrea sa fie superior si celalalt accepta orice ar face. am avut si eu relatii de genu. daca te distantezi putin si arati ca nu iti pasa atunci e posibil sa vina ea dupa tine. daca nu vine inseamna ca nu ai pierdut nimic. pana la 30 ani nu iti fa probleme happy

| amyleemuffly03 a răspuns:

Am înțeles tot!
Eu am 18 ani
Am trecut si eu prin asta
Am avut o relație de 3 ani cu un băiat m-am certat cu matusamea cu părinții pentru el, si la urma nu mam ales cu nimic, decat cu cuvinte urate din partea lui... Eu îți dau un sfat, numai sta după fundul ei ca să facă ea ce vrea cu tine.ba te iubește ba nu te iubește.nu îi mai permite să te jigneasca ca nu ești cârpă ei de șters pe jos. Dacă îți mai spune vreo data ca nu te iubește fii indiferent, nu o mai baga in seama, numai fi bun si drăguț cu ea ca să își bage mințile în cap
Nu merita sa te certi cu ai tăi pentru ea dacă ea nu știe să se comporte.
Dacă te desparti de ea o să suferi o săptămână doua si o sa îți treacă, dacă ieși cu prietenii o să îți treacă mai repede
Dar crede-ma mai bine acum decât mai târziu. fete mai sunt o grămadă

| fataciudatadinlondra a răspuns:

Un sex spun rezolva orice

| rahela14 a răspuns:

Te inteleg perfect ce vrei sa zici. Sfatul meu e ca poate ar trebui sa stai sa discuti cu ea si sa ajungeti la un compromis sa puneti niste lini si sa ii spui in fata ce iti place si ce nu. Pentru ca o relatie nu se poate construi prin certuri, injuratuir si jigniri daca te iubeste si tine la tine va incerca sa se schimbe de dragul tau. Tu trebuie sa arati ca esti tare si sa nu te arati ca suferi pentru ca a prins slabiciunea ta de aia poate sa te controlezecum vrea ea. Sau a doua variata nu e persoana potrivita pentru tine daca nu te va intelege si nu va incerca sa se schimbe inseamna ca nu insemni nimic pentru ea si doar te foloseste. Nu mai accepta sa te controleze spune stop pana nu e prea tarziu. iti pun din experienta si pentru stiu cum e si cat superi