| Ionelamzz a întrebat:

Bună, am un ciclu menstrual neregulat însă de 6 luni cel mai scurt a fost de 29 de zile și cel mai lung de 34 de zile, dacă luna aceasta am avut contact sexual neprotejat pe data de 9 iar ultima menstruatie a început pe 1 sunt șanse sa fiu însărcinată, presupunând doar ca ar fi fost luna asta de 28 de zile ciclul?

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Mergand pe presupuneri nu ai nici o sansa sa calculezi ceva. Riscuri sunt oricand. Exista femei care au ramas insarcinate si facand sex in timpul menstrei. Deci pe lumea asta nimic nu e imposibil. Cel mai bine este ca, pe viitor, sa te protejezi. Asta in situatia in care o sarcina ar fi ceva nedorit.