| Andreea14Bianca a întrebat:

Buna
Am zis sa ne ajutati pentru ca azi o colega de clasa mi-a spus o intamplare foarte urata. Ea are o sora pe clasa a5-a. Parintii ei sunt divortati, iar ele doua inca mai ii viziteaza pe buniici lor ( parintii tatalui). De ceva timp sora colegei mele, de fiecare data cand venea vorba sa mearga la bunici si incepea sa planga de fiecare data. Colega mea credea ca nu vrea sa mearga pentru ca de obicei sora ei se certa cu bunicul ( in gluma ). De fapt asa credea ea. In fine. sa ne intoarcem la poveste...
Acum cateva zile ele doua au mers la bunici, colega mea si cu bunica ei am mers la cumparaturi, iar pe cea mica, au lasat-o cu bunicul ei. Toate bune si frumoase pana cand au ajuns la ele acasa. Sora ei i-a marturisit ca bunicul ei ii baga degetul in vagin si ca o pipaie, si o dezbraca. Ea a incercat sa se apere si l-a lovit pe batran si a apucat sa fuga in baie. Acesta statea la usa si o ameninta si incerca sa o prinda pe sub usa de picior si sa o scoata afara. Am ramas muta cand mia povestit, mai ales ca batranul ii era bunic bun ( adica nu vitreg ). Colega mea nu stie ce sa faca pentru ca a incercat sa ii zica mamei ei, dar aceasta nu o crede si zice ca vrea dovezi, si nici bunica ei nu o crede pentru ca zice ca sorea ei le-a inflorit pentru ca vroia sa fie in centrul atentiei, iar ea chiar o crede pe sora ei pentru ca de fiecare data cand merge la bunici plange si face crize ca ea nu merge. Ceva ciudat este ca de ceva timp batranul tot merge la ele acasa cu pretexte ca le aduce prajituri si tot felul de lucruri. Ele sunt ziua acasa singure. iar sora ei nu vrea sa deschida usa. Azi a mers si a vorbit cu bunicul ei dar acesta nu recunoaste nimic. Colega mea l-a lovit iar acesta a cazut pe jos si s-a lovit tare la spate, si a zis ca o da in judecata ca il acuza pe nedrept si ca la impins pe jos... sau ca suna la politie. Cum ar putea sa obtina niste dovezi ca sa o creada mama ei. sau ce ar putea face in privinta asta incat sa il poata acuza pe bunicul ei la politie?
Va rog ajutati-ma. funda.
Multumesc ca ati citit pana la capat!

Răspuns Câştigător
| Mihai19MaxX a răspuns:

Sa o duca pe surioara la un psiholog, parintii sa ia urgent masuri sa afle ce se intampla.Ar face bine colega ta sa faca primul pas sa se duca ea la politie sa ceara sa vorbeasca cu un politist.Ar trebui ca politia sa se autosesiseze intr-o asemenea ancheta si sora cu singuranta va face si certificat medico-legal surorii sa vada ce s-a intamplat.Este foarte grav acest lucru.

6 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

La inceput am crezut doar ca minti.dar la final mi-ai confirmat chiar tu ca minti cand ai incheiat povestea ta.
Un sfat...Pleaca de pe TPU si nu mai scrie prostii aiurea.

| ionutzul31 a răspuns:

Sa mearga la un psiholog.Ori asta ori sa ia o maciuca si cand il prinde pe mos sa ii dea vreo 2 laughing devil

| Anonim654321 a răspuns:

O camera ceva pusa undeva sau ceva care inregistreaza ceva sau ce sa spun [ maa numa prin contact sexual nu mai e virgina nu prin deget wa laughing] incearca cumva sa nimereaska mama ei cand i baga...dgt sau inchidel undeva si tinel acolo pana rekunoste si vine mama big grinbig grinbig grin sper sa-ti fie de ajutor

| UNDEADM8 a răspuns:

Ai zis ca ii baga degetul in vagin... inseamna ca nu mai e virgina... Detectorul de minciuni ar fi o solutie dar nu cred ca plateste cineva un asemenea test. Exista tehnologie, sa se duca la bunicul ei, sa se comporte normal si sa inregistreze sau sa filmeze cumva.

| Fartie a răspuns:

Sa o duca pe sora ei la medic si vede daca bunicul ia introdus degetul sau nu big grin

| v123 a răspuns:

Asculta, filmeaza tot ce se intimpla pe mobil, dar asa ca bunicul sa nu vada (camera ascunsa).Vei obtine dovezi.