| Chrisssu a întrebat:

Anul trectu am cunoscut un baiat la care ii cam placea de mine, mie nu prea imi placea asa ca am inceput sa-l ignor. De cateva luni vorbim iar am ajuns prieteni foarte buni imi da de inteles ca ii place de mine si eu am inceput sa-l plac poate chiar simt ceva pentru el, suntem in acelasi liceu, vorbim foarte des la telefon messenger, scoala da nu imi spune ca vrea sa fim impreuna desi stiu ca ma place, i-a spus chiar si la cea mai buna prietena a mea.
Ce sa fac? Nu vreau sa par disperata sau moarta dupa el dar il plac si nu pot sa-l mai privesc ca pe un amic crying
Imi puteti da niste sfaturii va rog? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Turok90 a răspuns:

E o întorsătură de situatie destul de frumoasă. Arată-i că are o sansa. Arată-i că si tu îl plăci. Sau cel mai bine, spune-i în fată (sau pe Mess) "Am o veste proastă, nu te mai pot privi ca pe un amic. Din partea mea a început să fie ceva mai mult" restul ar trebui să vină de la el. Chiar crezi că el te vede doar ca pe o amică? Pun pariu că te vrea dar îi e frică de un refuz sau mai rău. Îi e frică să nu cumva să te piardă de tot. Asa că se multumeste să te aibă si doar ca amică

| Chrisssu explică (pentru Turok90):

Iti multumesc mult pentru raspuns, acum mi-ai dat o idee sper sa mearga :*
Si celalte raspunsuri ma-au ajutat dar sunt membru junior si nu pot sa votez happy

| Turok90 a răspuns (pentru Chrisssu):

Mă bucur că ti-am fost de folos. Oricum eu nu prea stiu cum e cu fundițele astea si cu voturile. Dar îmi place să pălăvrăgesc :*

7 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Eu as incerca sa vorbesc cu el, ca o persoana matura. A-ti putea ramane intr-o zi in parc dupa ore, si sa ii spui ceea ce simti (aici nu dai dovada ca esti disperata. Ai da dovada de disperare daca l-ai sunat incontinuu, daca l-ai " sufoca ", etc). Este cea mai buna cale, comunicatia, si vei putea vedea reactia lui daca vorbiti fata in fata (asa daca nu esti 100% ca ii place de tine, prin gesturi, cuvinte, ti-ai putea da seama).

| Chrisssu explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Eu nu prea il sun sau sa ii scriu slabe sanse pentru ca nu am cand... mereu cand vreau sa-l sun ma cauta el happy

| NuMaContrazice a răspuns:

Vorbeste cu el ca poate e mai timid...

| Chrisssu explică (pentru NuMaContrazice):

Timid nu il stiu sa fie, stiu doar ca e cam sensibil happy Ms :*

| Larisssaa a răspuns:

Păi poate îi este frică să nu îl refuzi din nou. Îi poţi spune unui prieten bun de al lui. Acesta îi va spune lui... şi poate te va întreba dacă vrei să stai cu el.
Succes!