| AndreiMihaita23 a întrebat:

As avea nevoie de un pic ajutor, va rog.
Este legat de prietenul meu.
Este extrem de pesimist cand este vorba de femei.

Social nu este cel mai tare dar iese afară din casă sa socializeze cât de cât, nu este chiar introvertit.

Totusi cand vine vorba de femei este pesimist pana in măduva oaselor.
Îi spun mereu încearcă macar sa vorbesti cu ele.
Sunt doar niste femei și ele tot oameni sunt.

Si el spune, nu Andrei, nu pot sunt prea prost pentru asta.
Nu am nimic special.

Deci nu, ce este cu băiatul ăsta?
Ba chiar este special, nu fumează nu bea (adica nu bea absolut nimic, nici macar la sărbători sau anumite evenimente.

Este drăguț, ajutator.
Nu ar înșela niciodată o fata *daca* ar fi iubita lui.
Si daca nu este enervat sau provocat este clar blând.

Ajutati-ma va rog, nu stiu cum sa il ajut.

Răspuns Câştigător
| Anca32 a răspuns:

Are scăzută stima de sine de aceea spune nu pot etc. Și asta nu e prea bine pentru ca dacă el nu se apreciază pe el restul lumii nu are cum sa o facă. Trebuie discutat deschis cu el pentru ca, cu siguranță starea lui provine de undeva

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femeile nu vor barbati ca el. Asa am ajuns eu om de treaba in viata si respins de femei de ce? Pt ca ele nu stiu sa mentina o conversatie, vor atentie muran gura si multe motive aditionale. La un moment dat am ajuns o fire frustrata cu complexe intrebanduma ce gresesc, imbracat la 4 ace sant, ordonat, nu imi miroase gura si nici nu beau/fumez. Nu ma port ca un țăran si am de toate masina, casa masa, femeile te asculta cand vorbesti pe net apoi nu iti raspunde au o problema in chestia asta. In real life copilele sub 18 ani trag la mine dar nu ma impresioneaza deloc au o viata si nu leo stric. Daca intelegi engleza cauta in Youtube MGTOW si vei vedea dc amicul tau nu mai crede in ele. Macar indrumal sa invete ceva de viitor sa plece din tara si sa faca bani. Acum numai prostii isi intemeiaza familii apoi dupa 1-2 ani baga divort. Avocatii au multe cereri iar motivele sant banii-infidelitatea-violenta in familie.

| Paul754880338 a răspuns (pentru mgtow):

Si eu am fost, odata muscat de o albina. Daca as promava o campanie de starpire a albinelor, nu as rezolva problema nicidecum, dar sigur as produce un dezechilibru ecologic.

| mgtow a răspuns (pentru Paul754880338):

Si de atunci mai crezi in prostiile alea amoroase?

| Paul754880338 a răspuns (pentru mgtow):

...albinele inca exista, inca inteapa, dar inca fac miere. Unii le ingrijesc cu atentie si iau mierea, altii dau din maini inutil si sunt intepati.
Si inca un sfat. Daca ti-a intrat o albina in cabina, deschide-i geamurile larg si va iesi singura, nu da din maini pana rastorni camionul, pentru ca nu poti da apoi vina pe albina.

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, in viata amoroasa a prietenului nu trebuie sa te bagi niciodata.
Nu-ti fa probleme, ca va invata el la un moment dat sa deschida gura si sa faca avansuri la o fata, cand se va satura de singuratate.

| Sofer a răspuns:

Ii aduci o femeie langa el sa incerce sa depaseasca situatia asta sa poata conversa.

| Plato a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. Avand in vedere poza ta, sunteti foarte tineri, nu?
Ei bine, nu trebuie sa gaseasca "o fata" sau femeie, cum vrei, ci sa-si gaseasca jumatatea, sufletul pereche. Nu merge cu oricine de pe drum.
Sa se concentreze pe cariera, asta e important la varsta voastra. De relatii ai timp, relatiile sunt pentru adulti.
Spune-i sa nu-si faca grija, ca cineva il asteapta exact cum asteapta si el, cineva e facut pentru el iar el pentru cineva. Insa nu putem decide noi cand vine, vine cand e sa vina. Doar sa aiba rabdare, sa-si vada de ce trebuie, in cazul lui de cariera, daca aveti varsta pe care o estimez eu.

Foarte important: sa nu se schimbe niciodata, pentru nimeni, indiferent de situatie.
Te avertizez ca esti in pericol de a fi influentat negativ de alte persoane foarte triste de pe site-ul asta. Sugestia mea este sa nu-i iei in seama pe limitatii aia care vad in viata doar pana unde pot intinde mana.