| anamanda a întrebat:

as avea si eu nevoie de o parere.Deci mie imi place de un baiat pe care il vad mereu intr-o cafenea, pana acum cateva saptamani nu ne cunoasteam, am vorbit intre timp pe facebook, de fiecare data cand ma vede zambeste, si eu de asemenea, cand trec se uita, trece pe langa mine fara vre un motiv sa se duca undeva sau ceva in genul, de exemplu azi eram la o masa din spatele lui si a intors capul spre masa mea adica sa intors el cu totul, el nu credea ca eu ma uit la el, si cand a vazut a zambit si a intors incet capul si cred ca in gandul lui a spus,, oh Doamne, m-a vazut ca ma uit!' ', in alta zi mergeam pe strada iar el era in masina si iar a intors capul dupa mine l-am vazut accidental, eu cred ca m-am indragostit de el dar nu stiu daca sentimentul este reciproc, tin sa precizez ca ne salutam cand ne vedem si vorbim si din cand in cand pe internet.Am nevoie de sfaturi si pareri, multumiri anticipate!

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

Cea mai buna arma din arsenalul unui om fie ca e femeie sau barbat este intuitia.
da putem sa iti spune noi multe fa asa, fa asa, fa asa... si tu o sa capeti o durere de cap si cam atat. cel mai bine intr-una din discutiile voastre spune-i ca vrei sa vb cu el la cafeneaua aia pe care o frecventati impreuna si vorbiti. da poate sa te refuze... dar decat sa stai si sa te intrebi nu e mai bine sa stii?
asculta ce iti spune inima, intuitia si daca te-ai "indragostit"de el atunci nu te speria sa faci tu primul pas. suntem in secolul 21.

4 răspunsuri:
| Adda_5780 a răspuns:

96 sa inteleg ca vine de la anul tau de nastere? adica ai 14 ani gen :s. si tipul? in orice caz. cred ca la tine e un sentiment ce a luat amploare pe parcurs. ai vazut ca ti se raspunde cu zambete si chestii de genu, ti-a placut si te`ai gandit mai intens "ce ar fi daca.". ar fi bine sa il abordezi la cafenea ca sa numai ai indoieli. ti-ar trebui si curaj. mai ia 1-2 prietene cu tine. nu o fi asa de greu avand in vedere ca deja ti-ai facut o indroducere pe net si are o parere(cel mai probabil) despre tine. ai insa grija sa nu fie genul de baiat care cauta sex. de aici pornind si faza ca el doar se uita al tine. jocul de priviri nu poate continua la nesfarsit. pana nu vorbesti face2face cu el nu ai cum s te lamuresti( el nici atathee hee ). vezi cu cine ai de`a face si nu iti face sperante cu chestii de genul, care la urma urmelor sunt frumoase ca experienta, dar trecatoare. cred ca ti-ar fi mai bine sa te indragosteste de cineva din clasa/scoala cu tine pentru a`l putea observa( pe le si comportamentul sau) si in afara unei cafenele sau mai stiu eu pe unde pe strada. stii era si o chestie"indragoste`te cu cap, pana peste cap"adica ai grija ce faci si cum si totul va fi bine. succes big hug `

| Adda_5780 a răspuns:

Aa. ok. nu conteaza oricum oh go on

| anamanda explică:

Multumesc pinkterror ai dreptatebig grin! dar sper sa am si tupeu, of

| anamanda explică:

Numarul este pus la intamplare, am 17ani