| atraiptatipovestiviata a întrebat:

Am luat-o razna la 20+ ani. Va rog ajutati-ma cu un sfat sa trec peste starea in care ma aflu. (e mult de citit)

Am fost acum 2 saptamani la un bancomat. Fusesem de vreo 50 de ori la acelasi bancomat, dar de data asta imi "inghitise" cardul...m-am panicat, am apasat pe toate butoanele, nu voia sa il scoata...cand deodata apare un barbat de 30-35 ani, inalt, brunet, ochii negri, era chiar tipul meu de barbat, mi-a spus ca bancomatul "face figuri" si a apasat pe acolo a reusit sa-mi scoata cardul. I-am multumit si am facut cunostinta, apoi am plecat mai departe.
Am ajuns acasa si tot la el ma gandeam, toata ziua aceea m-am gandit la el. A doua zi am avut idei de pustoaica de 13-14 ani, m-am dus la bancomat iar, fara sa am vreo treaba, in speranta ca il mai vad odata, dar nu era acolo. M-am pus pe o banca in parcul de visavi de bancomat si am stat acolo vreo 3 ore cautandu-l cu privirea. M-am dat batuta, am plecat din parc spre casa si pe o straduta i-am recunoscut masina. (cand a venit la bancomat si-a parcat masina pe avarii si i-am remarcat masina si nr de inmatriculare). Am dat vreo 3 ture pe acolo pe strada ca o nebuna, m-am intors inapoi in parc, am stat mai vreo jumatate de ora in care ma gandeam ca am luat-o razna, ca parca sunt proasta, nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva si sa am reactii asa copilaresti.

Am plecat hotarata spre casa, am luat-o tot pe straduta unde era masina, m-am uitat ca disperata la masina... si deodata din spate ma intreaba cineva "cauti ceva?", era el. M-am inrosit toata la fata, mai mare mi-a fost rusinea, am zis ca nu, ca am fost la bancomat si ma duc acasa acum. El a zambit, a zis ca nu ma crede si ca el m-a cautat la bancomat, in speranta ca mai vin si azi sa scot bani, ca ii place cum arat si ar vrea sa ma cunoasca si ca stie ca pe el il caut pe acolo, ca m-a vazut de vreo ora tot plimbandu-ma pe acolo. Eu am spus ca e vrajeala de agatat femei, am zambit, nu am aprobat, nu am dezaprobat nimic, i-am zis ca ma grabesc acasa, mi-a dat cartea lui de vizita sa il sun daca vreau sa ne vedem la o cafea.

Am ajuns acasa, vreo 2 zile zambeam fara motiv, ma gandeam la el, l-am sunat, ne-am intalnit la o cafea intr-o cafenea. Mi-a spus ca a fost casatorit 10 ani, dar a divortat de 2 ani, ca s-a casatorit de tanar (acum 32 ani) si ca nu a mai mers, ca vrea o femeie langa el pentru o relatie serioasa, ca ar vrea sa ne mai vedem, cafeneaua unde ne aflam este a lui si... aici m-au apucat nervii. Eram convinsa ca omul cauta ceva "proaspat" (22 ani) ca sa faca sex si vrea sa impresioneze, ca are bani. I-am spus chestia asta direct si ca nu sunt genul acesta de femeie (dar ce dracu cautam cu un necunoscut la cafele? cap prost).

Mi-a aratat buletinul, actele de la cafenea, mi-a zis unde sta, a zis ca el crede ca s-a indragostit de mine, ca nu a patit niciodata asa ceva. I-am zis ca nu trebuie sa imi arate mie cati bani are, ca nu ma intereseaza. I-am zis ca si mie mi-e drag, dar nu cred in dragoste la prima vedere si toate tampeniile astea. Am zis politicos ca trebuie sa fiu acasa ca trebuie sa vina cineva la mine, s-a oferit sa ma duca acasa si am acceptat (greseala mea, dar asa sunt eu... am zis ca economisesc 15 euro cat imi lua la taxi)

Au trecut 4 zile, m-a sunat destul de cateva ori, nu am raspuns. Am avut nevoie de liniste, sa-mi studiez trairile, pentru ca simteam ca o luam razna, dar oricum incercam sa ma mint, imi este drag de el, m-am indragostit.

A 5 zi, ma trezesc ca pe la 20 seara imi suna cineva la usa. (nu e mare lucru sa iti dai seama unde stau daca ma lasi in fata casei, sunt doar 4 apartamente, la sonerie e prenumele pe care el il stia deja si initiala de la numele de familie). Ma uit pe vizor, era el. Am stat 5 minute, nu am deschis, pana la urma am deschis. (stiu, periculos, dar asa e cand nu folosesti toata mintea la 22 ani). Omul suparat, a zis ca el nu mai poate sa stea fara mine, ca se gandeste intruna la mine, ca vrea sa vin sa locuiesc cu el, vrea sa imi cunoasca familia, m-a rugat din suflet sa ii dau o sansa. I-am zis ca si mie mi-e drag de el, dar nu sunt dispusa sa fac asa ceva cu un om pe care il vad acum a 3a oara, i-am zis ca as vrea sa ne mai vedem, sa mai vorbim, sa vedem cum evolueaza lucrurile. I-am spus ca am fost dezamagita de multe ori si ca nu cred in oameni, banii nu ma impresioneaza in niciun caz, deci trebuie timp.
Sincer omul a fost uimit, cred ca se astepta sa zic da, ca de omul arata f bine, are f multi bani si cum sa fie el refuzat, altele poate acceptau imediat.

A zis ca bine, ma asteapta, ne-am vazut timp de 5 zile zilnic la el la cafenea, i-am povestit despre mine foarte sumar, el mi-a povestit despre el, a 6a zi am fost la el acasa, am vorbit normal, despre viata, dar imi tot spunea ca el crede ca ma iubeste si cand am de gand sa cedez ca nu mai poate, deja ii fac rau. I-am zis din nou ca vreau sa ne cunoastem mai bine, dar mai vreau sa treaca timpul. Cand m-a dus acasa, in masina in fata casei mele ne-am pupat pe obraz, m-a tras de gat usor si m-a pupat pe gura, am stat, l-am pupat si eu (atat de fericita eram, voiam sa se opreasca timpul in loc) si a inceput sa planga, iti tinea capul in palme, a zis ca a innebunit la 32 de ani, ca de ce ma iubeste asa mult si de ce asa de repede si de ce eu nu-l iubesc. I-am zis ca tin la el, ca as vrea sa fie barbatul cu care sa imi petrec fiecare zi din viata mea, ca m-a facut fericita zilele trecute, dar ca vreau sa ma conving ca nu e un "vanator" ce vrea doar sex cu "prada proaspata", pentru ca nu as vrea sa sufar. El nu mi-a dat niciodata de inteles ca vrea sa facem sex, nici nu a incercat sa ma pupe la el acasa, ci in masina, nu stiu ce sa zic, dar barbatii sunt cam imprevizibili, nu pot lua de bun tot ce zic, poate avea omul fantezii in masina. Ne-am mai sarutat odata si i-am zis ca ma duc acasa, dar atat de greu imi era sa plec din masina de la el si cand m-am dat jos de atatea ori m-am tot uitat inapoi si imi pare rau de tot ca am plecat, dar...

Ziua urmatoare (alaltaieri) SURPRIZA: astept pana la 20 seara, nu m-a sunat deloc, am incercat sa il sun eu intr-un final, am lasat orgoliu, dar surpriza mare a fost ca avea si are telefonul inchis si astazi. Nu m-a mai cautat, la cafenea la el nu am curajul sa ma duc, mi-e ca incep sa plang. Tot nu inteleg de ce are telefonul inchis si nu ma mai cauta, am plans ieri aproape toata ziua, cand inchid ochii imi apare in minte, incep sa-mi amintesc tot ce mi-a zis, zambetul lui, ochii lui, tot, astazi plang iarasi... nu mai pot, vreau sa il vad macar inca o data. Deja disper, ii stiu numele, dar telefonul e inchis si nu stiu de ce sunt sigura ca va ramane inchis (schimba nr), la el la cafenea mi-e rusine sa ma duc, dar parca vad ca ma duc maine.

De ce face oare asa? Eu nu mai pot, imi dau seama acum ca mie mi-e tare drag de el, ma mint pe mine ca doar mi-e drag ca nu pot sa cred ca pot iubi un om asa de repede.

Sa fi vazut ca nu "pun botul" la ce zice si ca trebuie sa isi bata capul mult cu mine ca sa ajunga sa facem sex? Dar daca voia doar sex, atunci de ce a plans in masina dupa ce m-a sarutat? Sa aiba nevasta, dar la el la cafenea nu era nicio femeie, pe santier unde are firma de constructii si la sediu nu era nimeni, acasa m-a dus prin toata casa, nu erau lucruri de femeie? Nu mai inteleg nimic. Sunt disperata, il iubesc, nu pot lua legatura cu el, imi pare rau ca nu i-am zis ca il iubesc.

Ce sa fac? Plang intruna de 2 zile.

34 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

In sfarsit ceva ce e mai serios pe site-ul asta. incearca sa-ti ocupi timpul. nu sta si plange ca-ti faci rau. oricum il vei mai vedea, atunci cand nici nu te astepti iti iese in cale. asteapta sa vezi ca poate mai vine inapoi si fii atenta la motivul care ti-l da pentru telefonul inchis. nu plange dupa nimeni, dupa un altul, tot un altul vine. stai dreapta si nu cu capul plecat. iesi in oras, fa poze, iesi cu prietenii, fa prajituri, plimba-te cu bicicleta, fa de toate numa' nu te gandi la el. tine-ma te rog la curent cu ce se intampla cu tine

| atraiptatipovestiviata explică (pentru DNSK):

Incerc sa nu ma mai gandesc la el.
Ne vom mai intalni intamplator cu siguranta, dar cine stie cand, dar sanse exista. Traiesc intr un oras mai mare decat Bucurestiul, dar sanse tot sunt.
Voi evita sa merg la bancomat acolo, la cafenea, dar desi zic ca vreau sa uit tot si sa nu il vad, inima il asteapta si in clipa asta, as vrea sa il mai vad macar 5 secunde.

Nu mai, deja sunt irationala, parca am probleme la mansarda, cum naiba m-a transformat omul asta asa? Nu as fi crezut niciodata ca fac asa.
Trebuie sa fiu dura cu mine. Mintea trebuie sa fie mai puternica decat inima. Totul in viata are un inceput si un sfarsit, nimic nu e pentru totdeauna, nici lucrurile, nici sentimentele, nici oamenii.

Vreau sa imi revin, dar nu pot. Zic gata, nu ma mai gandesc, fac ce fac si iar imi amintesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru atraiptatipovestiviata):

"Vreau sa imi revin, dar nu pot. Zic gata, nu ma mai gandesc, fac ce fac si iar imi amintesc." nu ai cum sa nu iti mai amintesti, ar fi ceva de neintalnit, sau prima. faza e doar sa numai reactionezi ca acum cand o faci, adica sa tte gandesti oh, as vrea sa fiu cu el si restul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este așa de romantic tot ce spui aici, ca ceva scris pentru premiul 1 la un concurs literar de debut.
Eu zic așa.
Ori la bal, ori la spital.
Când ai fost la el acasă, nu ai reținut adresa?
Dacă da, mergi și sună dta la ușa lui.
Dacă nu, caută un concurs literar și înscrie-te la concurs cu povestea de mai sus.
Eu așa am făcut în 2005 și am luat premiul 1, 1500 de lei.
Mai mult de atât nu poți face.
Și se mai poate întâmpla ceva.
Dacă dta căutai pe cineva cu un dor nespus, biocâmpul dtale a putut bloca mecanismul și electronica bancomatului, în speranța că va apare EL, să te salveze. Eu studiez asemenea fenomene de exact 40 de ani și am convingerea că așa ceva este posibil.

| neutrino a răspuns:

Nu mai plange ca va reaparea, acum are treaba cu fosta si actuala sotie.

| atraiptatipovestiviata explică (pentru neutrino):

Orice e posibil. Mi-a aratat actele de divort cand am fost la el acasa, deci divortat e din 2011. Acum nu stiu daca are nevasta sau iubita, dar ma gandesc ca nu ma ducea la el acasa, la el la firma, la cafenea, nu stiu poate nevasta sau iubita ( daca exista ) nu are un cuvant de spus in fata lui, se poate si asta.

Eu inca sper sa imi treaca. Sa citesc aici peste o saptamana, doua, si sa rad de mine. Nu stiu de ce, dar cred ca nu imi va trece usor.

| neutrino a răspuns (pentru atraiptatipovestiviata):

Adevarul este ca te-a prins urat de tot si daca nu faci apel urgent la ratiune, nu te vad vine deloc. Iti urez sa ajungi cat mai repede in faza aceea de a rade de tine, dupa cum tu spui.

| Pinocchio a răspuns (pentru atraiptatipovestiviata):

Apropo, nu ai vazut cumva ce era in actul de divort? cine a inaintat divortul? motivele si hotararea? ai fi aflat multe informatii despre el si casatoria lui.

| atraiptatipovestiviata explică (pentru neutrino):

Ai dreptate. Trebuie sa imi revin, dar ma gandesc intruna la el. Dragostea ma prosteste. Dar cum dracu am ajuns eu sa iubesc un om in nici 2 saptamani? Nu stiu, trebuie sa ma pedepsesc, sa stau inchisa in casa o saptamana si sa ma cert cu mine. Tot e bine ca mi-am dat seama ca am luat-o razna, dar trebuie sa gasesc repede modalitate sa imi si treaca.

| neutrino a răspuns (pentru atraiptatipovestiviata):

Tragic este si ca tu definesti asta dragoste.

| atraiptatipovestiviata explică (pentru Pinocchio):

Fosta sotie a inaintat divortul, adica el apare ca "parat" sa zic asa, actul era in alta limba, am citit fugitiv, ca deh, eram furata de peisaj. Ea il acuza ca el nu vrea copii, neglijenta, infidelitate.

Acum la un divort se intampla dese ori sa arunce unul cu noroi in celelalt. Nu cred ca e usa de biserica, se vede ca e afemeiat. E si frumos, barbatul asta oricum nu cred ca poate sa fie doar al unei femei. Dar ma atrage, e chiar genul meu de barbat, il vreau in preajma mea macar ca amic.

Ma lupt cu mine, mintea imi spune sa nu ma mai gandesc la cai verzi pe pereti ca nu tot ce zboara se mananca si inima ma face sa ma gandesc intruna la el, cum zambeste, cum vorbeste, pana si ridurile de langa ochi ma atrag la el. E cel mai frumos om din punct de vedere fizic pe care l-am vazut, fix timpul meu de barbat, dar tare mi-e frica de sufletul lui, inclin sa cred ca sufletul e ura rau la omul asta, si ambalaje nu ma intereseaza ca nu vreau sa merg cu el la expozitie, am nevoie de un om care sa ma iubeasca, sa fie alaturi de mine, si mare nevoie de afectiune.

| atraiptatipovestiviata explică (pentru neutrino):

Dar atunci ce e? Prostie? M-am tampit de cap in 3 saptamani? Spune-mi tu, ca eu nu mai ma inteleg. Poate tu " din afara" vezi altfel.

Si ce ar trebui sa fac acum, dupa parerea ta?

| atraiptatipovestiviata explică (pentru atraiptatipovestiviata):

2 saptamani* scriu de pe telefon, am apasat din greseala, la fel si la varsta mea, apare cateodata 22/23, sunt nascuta in '92, deci 22 am.

| neutrino a răspuns (pentru atraiptatipovestiviata):

Nu-mi permit, esti prea aprinsa, si nu doresc sa ma injuri. Totusi sunt curios sa stiu cam ce-ai dori tu acum de la aceasta "idila".

| Pinocchio a răspuns (pentru atraiptatipovestiviata):

Nu stai in Romania?
Pe ce limba a fost actul de divort?
Ultima oara cand ai discutat cu el nu a zis nimic de o plecare?
Eu cred ca o femeie care vrea sa divorteze (nimeni nu pleaca de la bine), are motive intemeiate.
1. El nu doreste copii. Cred ca aproape toate femeile doresc copii in timpul casatoriei, e ceva firesc/natural.
2. Neglijenta. Este cosmarul unei persoane casatorite ca sotia/sotul sa fie neglijent cu el/ea.
3. Infidelitate. Asta singur deja este un motiv de divort.

| Oana92 a răspuns:

In amandoi exista un soi de disperare. Din cauza asta amandoi o gafati...
Verifica daca are telefonul inchis sau doar numarul tau e in blacklist(suna de pe alt numar). Si daca e inchis telefonul mai lasa putin orgoliul si cauta-l personal. E drept ca il cunosti de foarte putin timp si e drept ca el e un om...ciudat, dar de ce sa suferi asa? Cauta-l si in functie de ce vorbiti gandeste-te ca poate merita o sansa. Si asta nu inseamna ca trebuie sa faci sex cu el din prima saptamana! Bafta, sa auzim de binewinking

| atraiptatipovestiviata explică (pentru Oana92):

De pe orice numar sun, telefonul e inchis. Desi imi vine sa il caut la cafenea, incerc sa mai si gandesc, sa nu ma las invinsa de sentimente si impulsuri si nu il caut. Daca ma cauta bine, daca nu, vorba lui Eminescu: " ce e val, ca valul trece"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce zic nu zic cu ratutate, deci citeste tot.
intai de toate am vazut ca ai zis 15 euro, asa ca eu ma gandesc ca esti in Italia, nu stiu daca sunt si alte tari cu acea moneda, chiar nu imi vine in minte.

acum ce voiam sa zic, primul esti intoarsa rau, la 22 de ani, zici ca dupa 1 saptamana esti indragostita, parca ai 12 ani, m-as fi asteptat sa ai mai multa minte. sunt cu 2 ani mai mic si sunt mai treaz, ce naiba.
referitor la barbat, cred ca doar se joaca cu tine, odata ce i-ai zis ca nu vrei sa fii iar prostita omu a stiut ca sa faca cu tine. am vazut la un post ca ai zis ca esti blonda cu forme etc, adica pe placul oricarui barbat, el cand te.a vazut prima oara iti dai seama, in mintea lui ce zice "ii arat banii masina magazinu, am nevasta", dar cand iai bagat pe gat, ca nu vrei sa iti para rau, stia ca aratandu-ti putina afectiune vei fi moarta dupa, ceea ce si esti, deci te-a facut mielusel si acum astepti cu ochii inn soare. sa fim seriosi unu mort dupa o femeie si pe patul de spital tine aprins telefonul numai sai auda vocea, de ce oare lar inchide el? sa te faca sa tanjesti dupa el. Tea prostit gata.la 30 de ani stie omu ce sa faca, are experienta.mama mea acum 2 ani a dat anunt pe internet ca " cauta de munca, si primea tel numai de la afemeiati deastia, care se lauda mai de care ca are casa masina, cee si la tine, de aia te-a dus la barul lui si altele.

pe de alta parte, ma bucur ca nu ai avut ceva traume in viata, fiind frumoasa si proasta. de ce zic asta? "aa pai sunt foarte precauta, dar mam urcat la el in masina", daca ai stii cate au fost violate asa, nu ai mai iesi din casa.

| atraiptatipovestiviata explică (pentru anonim_4396):

Moneda euro nu este doar in Italia, este si in Austria, Germania, Franta, Belgia, Olanda, etc.
Inconstienta am fost, proasta nu sunt, deloc, iti poti da seama dupa modul cum scriu si ce gandesc, cum imi pot da seama si eu de tine, desi nu asta este subiectul, cine si cat de destept sau prost e.
Am avut reactii ciudate, prostesti, abateri grave de la comportamentul meu normal, am observat acest lucru singura, acum incerc sa imi revin, sa ma corectez, dar nu prea imi iese, e lupta minte-inima, de aceea am postat intrebarea, in speranta ca cineva mai " copt" sa ma ajute.
Traiesc de cativa ani intr-o tara UE, nu cred ca are importanta tara, lucrez aici, fac 2 facultati la distanta in Romania, si aici de un an mai multe cursuri pe domeniul meu, pentru ca vreau sa fac master aici.

Barbatul nu e roman, nu e nici din tara in care traiesc eu, dar traieste aici de 25 de ani. Nu spun ce natie este, ca multi vin si spun sa o iau la fuga cat pot de tare.

Eu nu sunt asa, nu e corect sa crezi ca daca unii fac idiotenii, toata tara e la fel, si noi romanii avem uscaturile noastre, ungurii, austriecii, germanii, croatii, sarbii, turci, albanezii, etc la fel.

Eu inca sper sa imi treaca.

| Pinocchio a răspuns:

Ai o poveste interesanta.
Totusi parca este ciudat cum ca s-a blocat cartela ta si el s-a oferit repede sa te ajuta...
In mod cert esti topita dupa el, dar cred ca duci o lipsa mare de dragoste/afectiune si daca nu el, atunci in scurt timp un alt chipes ar fi fost "victima".
Este ceva normal, stii tu, hormonii isi fac treaba.
Pe el il atragi in primul rand cu varsta (asta nu uita), probabil ca esti si o fata frumoasa, placuta.
El te citeste, la varsta lui este deja foarte experimentat la acest capitol si stie sa te manipuleze, daca asta vrea.
Cam mare curaj/tupeu a avut totusi sa suna la usa ta, daca tu nu l-ai chemat.
Parerea mea este, ca desi e greu trebuie sa te controlezi un pic.
Nu-l cauta, nu te plimba pe la bancomat, cafeneaua lui, nu-l suna, lasa sa vezi daca el te va cauta. Poate te pune la incercare sau cine stie ce se intampla cu el.
Tu pe acest om de fapt nu-l cunosti si poate fi periculos.
Poate este un truc de al lui si cand va aparea din nou, in aceea zi va reusi sa te aiba in pat, cred ca asta urmareste.
Si inca ceva, nu te-ai gandit ca poate tu ai fost "vanata" si nu tu l-ai agatat?

| atraiptatipovestiviata explică (pentru Pinocchio):

Da, ai dreptate.
Am nevoie de afectiune, nu mai vorbesc cu tatal meu de 3-4 ani, a plecat cu alta femeie, tata care niciodata nu a fost alaturi de mine si nu am simtit niciodata o iubire de tata, de aceea cred ca am atractie pentru barbatii de 25-35 ani.
Am avut o relatie de 4 ani si ceva cu un barbat, care m-a inselat cand a avut ocazia si m-a lasat cand am avut momente grele in viata mea in loc sa fie alaturi de mine.
Nu sunt naiva, m-au abordat o gramada de barbati pe strada, si frumosi, si urati, si bogati, si saraci, nu am avut reactii din astea ciudate.
Da, pot sa zic ca arat bine, sunt blonda, 1.75, ochi verzi, forme, dar inca sper ca barbatii nu ma vor doar pentru ambalaj.
Si eu am crezut ca se baga zilnic in seaman omul cu femei, sa le ajute si alte pretexte, dar vorbind cu el pare un om bun, dar oamenii sunt imprevizibili, eu nu prea mai pot crede in oameni, insa sper sa fie om bun. Ma gandesc ca daca vroia sex, o spunea cat de cat direct, nu facea tot circul cu iubirile si cu plansul... ca apoi sa aiba telefonul inchis sau de fapt sa imi blocheze numarul mai degraba, in asa zisa Blacklist, ca e numarul de pe cartea de vizita unde il suna oamenii, are afaceri pe numarul asta, etc.

Nu stiu cum pot sa am eu noroc doar de barbati dinastia, imi plange, se jura, dispera, zice ca nu mai poate fara mine, fac pe dura, si cand cedez ca sa zic asa ca l-am lasat sa ma sarute, vede ca tin la el si ma lasa cu ochii in soare. Ce sa inteleg eu de aici?

Ma lasa oare vreo 2-3-7 zile sa disper si sa sufar dupa el, dupa aceea apare, inventeaza ceva ( ca a fost in calatorie de afaceri, pierdut telefon, etc ), apare in viata mea cand aproape ma linistesc si imi trece si imi da totul peste cap? Ca sa il apreciez mai mult si sa ii cad usor in pat, apoi iar la revedere? Sper sa nu se intample asa ceva, nici nu cred ca as permite asa ceva.

Dar il iubesc, nu stiu, ma gandesc intruna la el, cand aud vreo melodie la radio imi amintesc cum eram in cafenea, cand inchid ochii il vad cum zambeste, plang necontrolat, doamne, cine m-a trimis la bancomat... nu am putut fi mai economa in ziua aia, si de ce naiba s-a blocat cardul ala.

M-am gandit acum, poate omul si-a dat seama ca am suflet bun si ca tin la el mult, si el e constient ca vrea doar sex, si nu ma mai cauta ca sa nu imi faca rau, ca poate as ajunge sa il iubesc?

Dar il iubesc deja, plang si acum, vreau sa il vad macar mai o data.

| Pinocchio a răspuns (pentru atraiptatipovestiviata):

Am impresia ca oricine orice ar spune, la aparitia individului tu nu ai putea rezista si s-ar intampla ce ar dori el si TU.
Esti mare decizi cu viata ta.
Este simplu sa verifici daca tu esti blocata sau chiar are telefonul deschis. Cumpara o cartela de telefon si suna-l.
Daca iti va raspunde vei stii ca numarul tau pe care il cunoaste este respins.
Daca el este divortat inseamna ca nu are motiv sa se ascunde, te putea anunta cu un telefon simplu ca trebuie sa pleaca.
Poate are o alta prietena si o alta cartela de telefon de asta este nu raspunde la telefon, ca doar a fost 1 Mai e o minivacanta si poate se distreaza undeva cu alta, nu crezi? Daca el Luni va aparea atunci suspiciunea mea e o banuiala motivata.
Acum eu doar vin cu presupusul, dar adevarul este ca unele lucruri nu se leaga.
Dragoste la prima vedere nu cred ca exista, dar atractie da.
Din pacate daca aceasta poveste de "dragoste" nu va iesi bine cred ca singura cine va suferi vei fi tu.
Pentru tine ar fi bine sa vezi lucrurile reale asa cum sunt, iar pentru asta chiar va fi bine sa nu-l vezi ceva timp.
Ar fi util inca sa te interesezi cine este acel om, fara ca el sa afle ca te interesezi de el.
Mai e o chestie, daca ceva rau se intampla nu este cine sa te apere, dupa cum ai povestit tatal tau nu sta cu voi, nu ai sprijin.

| darriya a răspuns:

Cred ca te-a lasat sa iti dai seama singura daca il iubesti sau nu, el asteapta sa-l cauti tu sa-i arati ca si tu il iubesti, de ce nu faci pasul asta? du-te la cafenea,...ce trebuie sa te si culci cu el din prima? daca te iubeste te asteaptawinking

| darriya a răspuns:

Nu trebuie sa stai cu cineva de mila referitor ca ai inceput el sa planga(ai mila ajungi de mila)daca cumva te va mai cauta spune-i sa te prezinte parintilor lui(nu cred ca un barbat te prezinta printilor pentru ca vrea sa faca sex cu tine)

| Lisiele a răspuns:

Sunt putin mai in varsta ca tine si am trecut si eu exact prin ce treci tu.Nu fi slaba, nu ceda principiilor tale, stiu ca te topesti dupa el si ca nu mai poti de dor dar incearca sa fii tare.Nu te du la cafenea(exact asta asteapta, sa-l cauti tu pe el nu el pe tine). Daca intr-adevar i-ai placut si te vrea asa cum spune o sa te caute.Parerea mea este sa nu-l cauti tu.Mama mea imi spunea asa"un baiat trebuie sa te caute pana isi rupe papucii abia atunci inseamna ca e sincer" a durat mult pana m-am prins ce inseamna asta dar intr-un final am vazut pe propria piele cata dreptate are mama cu vorba ei.

| DulceLup a răspuns:

Poveste draguta!
Insa nu pot sa nu remarc impresiile care vrei sa le faci. Zici ca nu puteai sa-i spui ca pe el il cautai 3 ore pe langa bancomat, insa te-ai urcat la el in masina. Zici ca nu vrei sa te creada vreo panarama, dar ai sari pe el. Nu zice nimeni ca esti vreo panarama. Insa impresia care vrei s-o creezi in raport cu ceea ce faci de fapt nu se leaga deloc. Ce-ar fi sa nu mai minti si sa recunosti ca este dragoste la prima vedere, pentru ca asta este adevarul pana la urma, apoi sa lasi lucrurile sa curga lin, de la sine. E o mare prostie ca ai mintit. Pana la urma tu l-ai cautat pe el, deci tu erai interesata. Daca vrei o relatie, n-o incepe cu minciuni, oricat de mici ar fi ele.

| atraiptatipovestiviata explică (pentru DulceLup):

Da, ai dreptate.
Eu nu sunt deloc asa, sunt o persoana calculata, rationala, nu ma arunc cu capul inainte, au fost zeci de barbati care m-au abordat, ma repet, nu am reactionat asa niciodata pentru ca nu vad normala reactia mea, de aceea am si zis ca am luat-o razna.
Pur si simplu m-am lasat dusa de val, dar ce val, ca asta a fost tsunami, am facut atatea idiotenii, cat nu am facut in viata mea, m-ai mare rusinea, nu am avut reactii asa la 13-15 ani, am acum la 22.
Adevarul e ca sunt atrasa de el, e matur, e frumos, e interesant. Sper sa imi treaca.

| atraiptatipovestiviata explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. Astept si altele cu placere.

| atraiptatipovestiviata explică:

M-a cautat aseara acasa.
Cica telefonul l-a pierdut sau i s-a furat, si nu ma putut cauta ca a avut ceva treaba la firma. ( vrajeala)
Aici vine bomba. Doamne ce mi dat sa aud, dar din pacate nu cred.
El a avut o iubita ce seamana cu mine bine ( mi-a aratat-o pe facebook, intr-adevar seamana ) care l-a lasat ( de bun ce e ) si a suferit mult dupa ea. Acum cica nu stie daca ii drag de mine sau isi aminteste de aia, ca seaman bine cu ea. A zis ca vrea sa isi faca ordine in minte si suflet.
I-am zis clar ca nu am nevoie de asa ceva, e ca si cum s-ar sterge la fund cu ziar ca nu mai are hartie igenica, scuzati-mi expresia.

Gata. Trebuie sa imi treaca, chiar daca mi drag de el.

| Pinocchio a răspuns (pentru atraiptatipovestiviata):

Sa stii ca este posibil sa fie adevarat povestea cu fosta iubita. In rest probabil minte, dar un lucru este cert: incepe sa se indeparteaza de tine.
Ca sa iesi cat mai elegant din aceasta poveste ar trebui sa-l ignori total fara explicatii. Nu mai raspunde la telefon si daca ar veni la tine acasa nu ii mai deschide usa.

| Satoko a răspuns:

Eu zic ca a incercat sa te duca cu zaharelul. Oamenii sunt niste animale crude. iti fura inima si pe urma pleaca cu ea si te lasa cu ochii in soare. omu a incercat sa te bage in patul lui. acela poate nu era numarul lui de telefon cel adevarat era unul cu care vorbea cu tine. nu mai plange dupa el. stiu ca iti gasesti foarte greu un suflet pereche happy eu caut de 4 ani si nu am gasit. dar cand nu este persoana potrivita mai bine sa mor singur. tu lasa-l pe el in pace. poate omu nu era divortat si tu ai fi fost doar una dintre aventurile lui. sfatul meu este. daca vreodata te mai suna sau te cauta respingel. va fi dureros. dar respingel happy spor happy si nu mai plange :* capul sus printeso sa nu iti pice coroana :* :* :*

| atraiptatipovestiviata explică (pentru Satoko):

Sper totusi sa nu fie asa pervers. Eu oricum incerc sa nu il caut, chiar daca mi-e greu. Nu e normal ce am facut, am procedat gresit de la inceput. Chiar cred ca exista dragoste la prima vedere acum, dar de ce trebuia sa fie un idiot si nu un om normal. Ce sa fac... mi-e drag de un idiot... sper sa imi treaca.

| laatinenu a răspuns:

Salut,nu stiu ce sa spun,barbatii sunt in stare de orice ca sa ajunga la punctul dorit, nu lasa sa te pacaleasca doar asta thinking
Eu zic sa te duci pentru ultima oara la cafenea si sa porti o discutie cu el, nu il intreba din prima de ce are telefonul inchis, prefa-te ai avut o gramada de treaba zilele astea incat ai uitat de el dupa care spune-i ca nu iti amintesti sa te fi sunat (aici el va da explicatia pentru care nu a facut-o si probabil si explicatia pentru care are telefonul inchis fara ca tu sa mai fii nevoita sa intrebi) sa nu il anunti ca vi la cafenea, astfel nu va gasi o scuza buna.
Sper ca te va ajuta!

| atraiptatipovestiviata explică (pentru laatinenu):

Sunt un om sensibil si emotiv. Nu cred ca rezist sa nu plang daca ma duc la cafenea, si nu imi doresc acest lucru, in niciun caz. M-as face de ras, si si-ar da seama ca sunt "lesinata" dupa el.

Mai astept. Zici ca sunt tampita, merg peste tot cu telefonul in mana, mananc cu telefonul langa mine, noaptea cu el sub perna, tot astept sa ma sune, dar nimic. Eu am sunat si acum 5 minute, e telefonul inchis, sau mai mult ca sigur mi-a blocat numarul.

Astept sa ma sune inca o saptamana, daca nu suna absolut deloc, asta e, o sa sufar o saptamana, doua si sper sa imi treaca.

Dar sper sa sune, vreau sa il vad, macar inca o data. Parca am innebunit la 22 ani.