| cristinqa a întrebat:

as avea si eu o intrebare: am probleme cu menstruatia, ii vine odata la 2 luni, ultima data a fost pe 1 aprilie, am avut contact sexual neprotejat,(dar nu si-a dat drumu,) in urma cu aproximativ o luna jumatate, prin mai, si acum pe 1 iulie trebuia sa-mi vina menstruatia, dar intarzie deja de 3 zile... aveam si inainte probleme ca nu venea la timp. dar penultima si ultima data a venit pe 1, am inceput sa ma stresez in privinta asta, ma dor un pic sanii, dar cand trec cand ma dor, dureri nu am doar slabe, nu stiu ce sa cred. oare a ramas insarcinata?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Având în vedere că ai menstruaţia neregulată nu putem bănui/şti cu certitudine dacă ai rămas însărcinată.
Ai făcut o greşeală că ai folosit metoda coitului întrerupt, pentru că este o metodă ineficientă şi chiar dacă nu ai rămas însărcinată, menstruaţia îţi poate întârzia şi din cauza faptului că stai stressată. Sper să-ţi fie învăţătură de minte şi să nu o mai faci fără prezervativ.Fă-ţi un test de sarcină după 3 săptămâni de la contactul sexual neprotejat, cu urina de dimineaţă.
O zi frumoasă! Baftă!

| Азбука a răspuns:

Mergi la medic !

| cristinqa explică:

La medic nu am cum sa merg,,,dar de test este cam devreme. oricum nu stiu ce sa cred,,poate si emotional am dureri (slabe in orice caz, iar sanii ma dor periodic)nu stiu anume cand apar semnele caci eu am intretinut contact sexual cu o luna jmatate in urma, ar trebui sa apara semne de sarcina cand e timpul menstruatiei sau mai devreme?