| DilauRo a întrebat:

As avea si eu o intrebare: Credeti ca daca ignorati o persoana de care va place (chiar daca o vedeti zilnic) o uitati mai repede?

5 răspunsuri:
| HotChoclate a răspuns:

Da.garantat.

| Elenaaa23 a răspuns:

In cazul meu nu a functionat. Dar probabil ar fi un inceput, merita sa incerci. Daca este si in cazul tau ca la mine sa vrei sa-l uiti pe fostul/fosta prieten/prietena s-ar putea sa fie mai greu.Depinde de ce fel de personalitate ai eu una ma atasasem foarte mult de el si mi-a fost greu cand ne-am despartit, poate de aia nu am reusit sa-l uit.
Dar ai putea sa faci si alt ceva, de exemplu sa incerci sa nu te mai gandesti la acea persoana sau sa gasesti pe cineva care sa te faca sa uiti. Ar putea functiona.
Succes!

| dny_3305 a răspuns:

Nu

| MinHee a răspuns:

Sa o uiti nu cred ca poti poate doar sa nu te mai gandesti la ea desi si asta este greu daca o vezi zilnic. Ma rog cu timpu devine mai usor asa ca nu trebuie sa o ignori doar sa astepti si cu timpu vezi ca o sa fie chiar foarte usor sa nu te mai gandesti la eahappy

| miss_6576 a răspuns:

Nu cred. Poti incerca.
Cel mai bine e sa iti urmezi inima. Cateodata, simplu fapt ca ignori te face sa suferi. Incearca sa te apropii de persoana respectiva, sa incerci sa vezi de ce o placi, sa ii devii prieten/a. E mai simplu sa fii bun, sa iubesti.