| chiftelutacrocanta a întrebat:

Va enervati repede pe anumite lucruri jignitoare, sau ignorati totul si va vedeti de treaba? Cum procedati in astfel de momente?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca sunt deja nervos din cauza unui alt lucru, iar lucrul acela vine asa ca un optional, reactionez urat. Daca sunt calm, si ma jigneste un cunoscut, o iau ca pe o gluma(tin la glume), daca ma jigneste un nebun/betiv, ii ignor, nu-mi pun mintea cu ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu ma cam enervez, dar nu se prea observa.

| R0R0 a răspuns:

Depinde de acele lucruri jignitoare.
In general imi pastrez o stare calma. Uneori pana si pe mine ma mira cat de rabdatoare sunt.
Rareori ma enervez eu.Si chiar daca o fac, nu las sa se vada.

| gemeni6226 a răspuns:

Daca cineva ma jigneste si e foarte rar, il masor din cap pina in picioare si imi dau seama ca nu ma pun cu un necioplit ca respectivul, respectiva.Ma consider net superioara deci jignirile nu
le iau ca atare ci consider ca persoana care jigneste are un caracter deplorabil.