| monikutzzza a întrebat:

As avea si eu o intrebare, eu am cm regulat, luna trecută mi-a venit dar am intretinut relatii sexuale neprotejate iar luna asta trebuia sa imi vina pe data de 4 si inca nu mi.a veni! Oare sunt insarcinata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In forma in care este prezentata situatia vei primi in cel mai bun caz niste pareri unele nu prea magulitoare.Pentru a primi un raspuns clar, concis dar mai ales corect este nevoie de a sti urmatoarele date :perioada ultimei menstruatii, si daca ati facut sex in perioada fertila. Exista posibilitatea sa fi ramas insa asta se poate concluziona doar in cazul in care s-a intamplat sa faci sex in perioada de fertilitate maxima.

| Alcyon a răspuns:

Mai bine-ti faci un test de sarcina. Daca ai intretinut relatii sexuale neprotejate, mi se pare inutil sa pui astfel de intrebari pe forum.