| greiere29 a întrebat:

Buna,
As avea si eu o intrebare... in primul rand am ciclu neregulat. Luna aceasta mi-a venit pe data de 6 martie; in data de 12 martie (in a 7-a zi) am avut contact sexual cu prietenul meu o singura data fara sa ne protejam. In ziua a 11-a (16 martie) si a 12-a (17 martie) a fost perioada de ovulatie (tind sa cred mai mult ca am avut-o in a 12-a zi, cu toate ca scurgerea specifica ovulatie am avut-o in ambele zile, putin mai puternic in a 12-a zi). Testele de ovulatie aratau pozitiv in ambele zile (si in ziua a11-a si in ziua a 12-a, insa poate nu le-am interpretat eu cum trebuie). Crede-ti ca sunt sanse sa raman insarcinata? multumesc.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foarte foarte mici, 1-2%.

| deedeelina a răspuns:

Sanse, ar fi. Fa`ti un test de sarcina peste 7 zile de la contactul sexual, sau daca nu, mergi la un dr. ginecolog. Aceasta iti va zice clar daca esti sau nu, si iti va prescrie anticonceptionale, care iti vor folosi atat pentru sexul neprotejat (imi imaginez ca nu prea suportati prezervativul) cat si pentru reglarea ciclului menstrual. Numai bine :*