| Cizma2007 a întrebat:

Bună. As dori foarte multa seriozitate. Si fara glume. Sun destul de îngrijorat. Am. 13 ani (va rog sa nu râdeți ca pun asemenea întrebari). Problema mea este următoarea. Ieri m-am masturbat de 2 ori si mai pe seara mi-au apărut niște mici bubite roșii pe capul penisului. Pe moment m-am panicat si m-am spălat bine si m-am dat cu crema Canesten. Astăzi m-am spălat cu apa fierbinte cu bicarbonat îmbibat. Asa am auzit ca e bine. Nu as dori sa merg la medic, sau macar sa știu dacă este foarte grav si cu ce pot trata. Va rog mult

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te mai masturba, la 13 ani nu este ok ceea ce faci, in primul rind organele de reproducere nu sunt dezvoltate ele se maturizeaza după 18 ani, si nu sunt capabile acum sa produca lichid seminal, deci cauta sa te axezi pe carte pe scoală nu pe sex masturbare si alte prostii ca dereglezi corpul, voi chiar ca numai aveti copilărie numai la prostii va stă mintea, la 13 ani trebuie sa te preocupe viitorul unde vei da la liceu ce facultate vei face ce loc de munca ti ai dori, nu sa te masturbezi copii fara minte asta sunte ti toti din generatia voastră numai la fete va sta mintea la sex la prostii la varste la care nici prin cap nu ar trebui sa va treaca astfel de gînduri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Crema canesten este pentru femei cand au herpes genital sau alte probleme cu vaginul mîncarimi, tu habar nu ai pentru ce este crema aia, mama ta stie ce tîmpenii faci? Te lasa asa de capul tau?

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit daca nu te- ai mai madturba deloc, ti- o spun din experienta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat sa te prezinti la un cabinet medical ''dermato-venerice'' pentru a fi diagnosticat corect de medicul specialist dermato-venerolog. Sau de catre un medic specialist Urolog. Multa sanatate

| Cizma2007 explică (pentru corbulalbrosu):

Ok. Desigur dar ai vreo idee ca deodată mi au apărut? +

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poza nu apare. Eu zic să ai grijă să nu mai vătămezi capul penisului o vreme, timp în care să-l lași să se vindece dingur.

| awspam a răspuns:

Nu ai nimic dai inainte pana iti faci antrenamentul