| deniy a întrebat:

Buna as dori niste statusuri de indiferenta, de viata, de fericire, de dragoste, triste cele mai multe funda mare mare...Mersi...

Răspuns Câştigător
| Anna7578 a răspuns:

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat!

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`!

amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse, oricum am mult prea multe surse, mult prea multe spuse, multe intrebari puse tie, putine cu raspuns din partea ta, dar fie, las de la mine!:*
Adu'ti aminte, intotdeauna ai fost artist la cuvinte si le strang sa ti le'ntorc, fara sa intorc tot ce a fost caci m-am intors de 2 ori si am inteles ca n-are rost!

♥. El a fost d vina ca de fiecare data.Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata.Ti.a promis...stiu! Te.a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

♥. mmDa. Si iti aduci aminte cand iti spuneam. cuvintele alea pe care le rosteam?! Iti aduci aminte cand stateam. Pe banca aia, noi doi eram. Nu cred. pentru ca totul ai uitat. si cuvinte dureroase ai spus!

♥. hai spune-mi, de ce nu mai dormi serile? ...de ce ai putere sa-ti indeplinesti visele? ...sunt multe intrebari la care nu ai gasit un raspuns, de cand ea in inima ti-a patruns!

♥. ii curg Lacrimi pe Obraji `. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj! Nu e doar o aparenTza! E un gesT de indiferenTza! :*

♥. orice` ai face. tot` n`ai putea uita` de EA! Ea e` antitodul` tauu`... Ea e` cea care` a avut` mereu` grija de sufLetu` tau

• Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte...Tu nu prea o minti pe ea...Dar ea mereu te minte!

• Au fost zile si nopti, Au fost tigari si sticle! Au fost zambete, Si lacrimi, Si diverse tentative!:-> *

Prea multe certuri prostesti! M-am saturat sa te crezi ceea ce nu estiwinking

Cat de usor imi e sa`tszi spun TE IUBESC :X.Shi cat de greu mi-ar fi sa te parasesc!

Azi te urasc, Si te iubesc! Si chiar te urasc, fiindca te iubesc!; x.Si simt asa, din vina ta.Aceleash`sentimente ce schimba viata mea! *

Te ador mereu,pe cuvantu` meu

• Baietszii trebuie` sa` nvetsze, Sa iubeasca fetele cu doua fetsze!

Se intampla uneori
Sa imi aduc aminte de tine...
Simt ca inapoi te vreau...
Dar, stiu ca nu e bine!
mi-as dori sa te sarut...
Si sa imi adormi in brate.
Nu o sa uit se s`a intamplat.
nu voi iubii un alt baiat`!; x

A fost o data...
S-a intamplat ca in povesti.
Dar poate acum e timpu` sa te las sa pleci.
Nu ma voi opune, chiar daca Inima imi frangi.
Poate e mai bine,
Sau poate si tu ai sa plangi!

Erai naturala, te simteai bine, si se vedea... Iti cauti jumatatea, si ti-ai cautat`o printre multi. Majoritatea erau copii care se credeau adulti!

Conteaza masina de afara... apartamentul din capitala conteaza in ce tara o s`o duci la vara :*

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!

Cand spui "Ce mm faci?! Pe unde esti?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti`! #

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi. Îţi pare rău. şi mie. da nu te mai vreau înapoi. •°"

1.S-au combinat,relatia a evoluat,treptat si-au sps primul "te iubesc",apoi mi-e dor de tine,fara tine nu traiesc; zambesc cand se vad, plang cand se cearta si indiferent de fapta, ei se impaca si se iarta.
2. A doua oara nu mai fac!, mi-am bagath mintile-n cap! promith ca o sa fiu cuminte de azi inainte!:X
3. Stiu ca uneori te-am cam suparath,dar nu e vina mea ca sunt incapatsanata, dar niciodata n-o sa spun "m-am saturath", dimpotriva o sa spun mereu "te iubesck"
4. Vreau sa ma faci sa ma topesc de dor sa ma faci sa-ti spun mereu ca ''te ador":X
5. Totusi ma admira pentru ca sunt copil si am o lume de vis:X iar singura mea atingere il duce-n paradis:X
6. Ea nu te minte. Ea nu te raneste.Ea e singura care te iubeste si cand ceilalti te dezamageSc ea e acolo pentru tine te aSteaPta TaqTha S`o iubesti.[:X][:X][:X]
7. Tu esti` baiatu` care mi-a incurcat toate fitsele` zapacita la propriu` nebuna la figurat` irascibila` cateodata` ironica` de placere` perversa de cand ma stiu`
8. Buzele` ei sunt wallpaperul tau pe mobil E poza ce` o` are` principala` pe` profil Cnd` te` saluta`ti spune pup` la tine` kiss` Ii declari iubirea`n doua` puncte` X`! [; x]
9. Nu sunt faTa cA oricare Tin baietii La PicioaRe` Nu ma uIt duPa oRiciNe` doar la ce`Mi convIne` :X
10.Pfff` :X … imi place cuM ma pRivesti` … imi place cuM imi zamBesti… imi place La nebunie cand bati apropouri ca Ma iuBesti!
11! º I lOve` twO tHinGs : My teddy & you. :X My teddy fOr the niGht, wHen I`m alone … aNd you` fOreveR! >
12. ιυвιтυ мeυ ` eυ тe ιυвeѕc ɴυ vreaυ ѕa тe dezaмaɢeѕc ` da ғara тιɴe cнιar poт ѕa тraιeѕc; х
sper ca te-am ajutat. Funta?blushing

4 răspunsuri:
| JusTxMe a răspuns:

Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei...
Problema este lipsa unui scop nu lipsa timpului, cu totii avem 24 de ore pe zi
Nu regreta un lucru care candva te-a facut fericit!
avem timp sa ne facem prieteni, sa-i pierdem,
avem timp sa regretam c-am gresit si sa gresim din nou,
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie
Altora s-ar putea sa nu le pase.
Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc
Dar nu stiu s-o arate
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am dreptul sa fiu suparat
Dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten
Oricum te va rani din cand in cand
Iar tu trebuie sa-l ierti pentru asta.
Am invatat ca nu este intotdeauna de ajuns sa fii iertat de altii
Cateodata trebuie sa inveti sa te ierti pe tine insuti
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii
O iubire pe care esti nevoit sa o pazesti nu reprezinta nimic.
Nu există, poate, ceva mai trist decât un om care vrea să fie vesel cu orice preţ
Una din prejudecăţile lumii noastre este de a pune eticheta, de a clasifica totul; oamenilor li se pare că au şi înţeles ceea ce au clasat.
Daca iubeşti un om perfect, n-ai niciun merit că-l iubeşti.
timpul apus vorbeşte neîntrebat.
Nu toată lumea e capabilă să stea în mlaştină până la gât şi să surâdă. Unii nu se pot abţine să nu dea din mâini, încercând să iasă, chiar dacă astfel se scufundă cu totul.
Lacatele din noi se deschid cu o lacrima.
Memoria îşi aminteşte chiar şi de uitare.
Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.
aş putea spune că zeii care ne-au creat au fost sadici. Ne-au dat capacitatea de a iubi, ştiind că, astfel, vom descoperi singuri suferinţa. Dar mă îndoiesc că zeii sunt de vină.
• Probabil adevarata nefericire nu e sa nu fii iubit, ci sa nu poti iubi.

Adevarul nu e niciodata pur si aproape niciodata simplu

Am avut timp sa descopar ca lumea in care ma aflu nu e lumea in care mi-as fi dorit sa traiesc

Sa astepti oricat.Sa astepti orice.Sa nu -ti amintesti, in schimb orice.Nu sunt bune decat amintirile care te ajuta sa traiesti in prezent…Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie,chiar daca dureaza toata viata.

Nu exista bucurie de care sa ne aducem aminte fara tristete

Dureaza cateva secunde sa deschizi rani profunde in inima celor pe carei iubesti…

Un om bogat nu este cel care are cel mai mult ci cel care are nevoie de cel mai putin

Exista oameni care te iubesc dar care pur si simplu inca nu stiu sa isi exprime sentimentele

Dezamagit de toti ajungi inevitabil dezamagit de tine; asta daca nu ai inceput cu tine

Oamenii se impart in doua categorii:cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care lau gasit fara sal caute

Tot ce pierdem,pierdem pentru totdeauna

Ceea ce nu traim la timp nu mai traim niciodata

Atent prea mult la amanunte,scapi esentialul

Fiecare are dreptul la dezamagire

Defectele mele sunt principalA mea calitate

Nu ezita sa indraznesti

Stelele care cad nu pierd, stelele care cad se duc pe un alt cer

Mai tarziu devenea prea tarziu

Lasitate inseamna nu numai sa eviti sau sa fugi, tot lasitate e si daca nu-ti pasa

Nu stiu daca pot sa spun ca am stiut ce vreau de la viata.Nu miau lipsit tintele false si entuziasmele naïve.
O pasiune n-are nevoie de motivari.Ea nu cere neaparat sa fie inteleasa si explicabila. Dimpotriva,incepe acolo unde nu mai e nimic de explicat,sfarsind abia cand simte din nou nevoia de lamuriri.

Nimic durabil nu se poate intemeia pe indiferenta

Dragostea este unu suflet ranit si apoi vindecat de altul.

Nu uita: langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie

n-am inteles ca tot ce nu am iubit la timp am pierdut.

Iubim de fapt ceea ce ne lipseste.

Pe masura ce crestem ne dam seama ca pana si persoana cara nu trebuia sa ne dezamageasca vreodata,probabil o va face.

Exista intrebari pe care ni le punem nu pentru a primi un raspuns ci pentru a auzi intrebarea.

Toate sunt intr-adevar trecatoare.

Niciodata nai avut suficienta imaginative pentru ati imagina lumea fara tine.

Orice asteptare e provizorie chiar daca dureaza toata viata.

Iremediabilă e numai greşeala de a te lăsa strivit!

Amintirile nu ne mai pot omorî; cel mult pot face o rană să doară şi să sângereze din nou.

Ceilalţi lupi m-ar sfâşia, dacă ar şti că urletul meu e, în realitate, un plâns.

Omul e mai măreţ cu cât încearcă mai încăpăţânat imposibilul

Inca nu aflasem cate primejdii ascunde o lume fara intrebari.

Iluzia lupta cu mainile goale impotriva motivelor de tristete,dar macar ea refua consolarea.

Faptul ca nu vom ajunge niciodata sa pipaim orizontul inseamna oare ca nu trebuie sa mai tindem spre el?

In cautarea timpului pierdut.

Cel care sufera traieste si cel care traieste iubeste si spera.

Poate,cei care au spus cel mai mult sunt cei care au suferit cel mai mult…

Daca nimic nu justifica moartea,viata are toate justificarile.

E nevoie sa suferim ca sa discutam serios despre fericire.

Drumul spre Paradis trece obligatoriu prin Infern.

Fiecare iubeste asa cum stie si asa cum poate.

Arde ceea ce ai adorat si adora ceea ce ai ars…

Nu e rusinos sa fii fericit.

Gândurile cele mai adânci şi cele mai scumpe sunt acelea pentru care regretăm că n-avem lacrimi

Omului îi trebuie un vis ca să suporte realitatea.

Glumind putem spune orice, chiar şi adevărul.

O femeie are totdeauna dreptul de a nega ceea ce un bărbat n-are niciodată dreptul de a spune
Nebunia înseamnă să faci acelaşi lucru în mod repetat şi să te aştepţi să obţii alt rezultat.
Uneori plătim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim pe gratis.
Orice prost poate să ştie. Scopul este să înţelegi.
Nu mă gândesc la viitor. Va veni el oricum.
Nu incerca sa-mi zici ceva,ca nu o sa te cred
Nu incerca sa-mi ceri iertare, ca nu o sa te iert

absolut, e faptul ca totul e relativ!

Derulez in mintea mea si caut...
Gresela si motivu' care ne'a despartit
Dar nu gasesc nimic nimic
Nici un motiv asa de mic

Oamenii nu traiesc pentru a sti adevarul ci pentru a fi fericiti

nu e rau sa-ti pese de cineva dar e rau sa-ti pese de cine nu merita.

Logica si fericirea sunt lucruri total diferite

Vreau sa fiu libera spunand adevarul!

Habar n-ai tu...Ce dragoste ti-am purtat eu tie love struck

De ce ma minti mereu ca ma iubesti? Cand tu...Habar n`ai.Ce e dragostea!love struck

Un singur lucru bun am invatat de la tine, sa-i dau dracu pe toti daca imi e mie bine

Am sa las grijile acasa.ce spun altii nu imi pasa:X

Nu e pra tarziu sa-i spui"hai langa mine" de ce tie oare atat de greu sa-i spui"mi-e dor de tine?"

Nu-i niciodata prea tarziu
Iubirii sa-i intinzi o mana

Nobody can ever take your place

Ai luat`o pe un drum. Ce momentan crezi ca e perfect

Minti ieftin si prost...ti-am invatat replicile pe de rost

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat

Viata n-are maini, dar tot ne mai da cate-o palma

Se iarta, dar nu se uita lucrurile ce dor

Toate trec, aşa se spune. Dar nimic nu trece fără să lase urme.

| deniy explică:

Nu sunt anti manele de 3 ani

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html