| daryadarya a întrebat:

As dori sa va intreb ceva! Daca este vorrba despre o sarcina si vreau sa fac avort nu am inca 18 ani trebuie sa merg cu un parinte sau pot merge si cu o prietena majora? Medicamentele acelea pentru a nu se mai dezvolta fatul sunt bune doar prescrise de medic? Astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| alexutza003 a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi cu un tutore sau se mai plateste spaga ca sa nu comenteze ca ai venit fara tutore in al doilea rand nu iti vor da nici o pastila pentru a nu se mai dezvolta fatul, acea pastila care se ia se numeste pilula de a doua zi si se ia in decurs de 24 de ore de la contactul sexual neprotejat
La avort cu un instrument doctorul va incepe sa rupa bucatele bucatele din copil si sa le scoata afara apoi il va reconstrui ca pe un puzzel ca sa se asigure ca a scos tot copilul pentru a nu face vreo infectie tu si asta e avortul.

11 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Cu un parinte neaparat
si incearca sa te interesezi la o farmacie despre acele medicamente
sper sa te fi ajutatkiss

| Allrc24 a răspuns:

Dc vrei sa iti omori copilul? ce vina are el ca tu te-ai distrat fara protectie. acum el suporta consecintele mai bine decat sai provoci durere nu il mai faceai.crezi ca nu simte? simte la fel ca un om.Asta e un pacat grav si se pedepseste aspru de catre Dumnezeu.Eu iti zic sa il pastrezi.vei ramane cu sechele psihice, vei avea pe consiinta ca ai luat o viata.gandeste-te bine.nu iti recomand sa il faci mai bine.il dai spre adoptie asa are si el sansa la un trai normal intr-o familie care il doreste.nu face avort! in primul rand e pacat.gandeste-te bine! nu e de joaca

| daryadarya explică (pentru Allrc24):

Pai daca il fac il si tin decat sa il dau spre adoptie.Nu e faza ca nu am cu ce sa il cresc dar la 17 ani sa ai un copil e aiurea.Stiu ca am facut cea mai mare greseala ca nu m-am protejat.Si in primul rand nu sunt nici prima si nici ultima care face avort.Sunt constienta ca o sa il am pe constiinta.Stiu ca simte la fel ca un om dar nu am ce face.Tocmai m-am despartit de prietenu meu

| Allrc24 a răspuns (pentru daryadarya):

Pai il faci si il tii.e sange din sangele tau dar daca chiar nu vrei sa te afisezi cu copil la varsta asta atunci il dai spre adoptie cat inca e sugar si nici nu isi va aminti de tine.va avea cateva sanse si el la o viata decenta.el chiar nu are nicio vina in toata treaba asta.pe baiat il doare in"partea dorsala" se vede ca nu a dat 2 bani pe tine.nu inteleg asta cand o lasi pe iubita ta gravida nu fugi ca lasul...:|cei cu mentalitatea asta. acum raul s-a facut. tu ai vazut vreodata un avort? iti voi arata 3 linkuri.
primul contine 2 videori despre vort dar il recomand cu tarie pe ultimul. avortul necenzurat sa zic asa.te doare sufletul cand te uiti la video
http://www.adevaruldespreavort.ro/......vortrestul linkurilor sunt marturii ale unor femei care au facut avort.si ca una dintre ele a avut un vis in care Domnul Iisus Hristos ii cerea sa pastreze copilul si nu l-a pastrat! si a ajuns sa aiba o viata mizera.etc.citesti singura
http://www.adevaruldespreavort.ro/......-20-de-ani
http://www.adevaruldespreavort.ro/......acut-avort
te rog ai grija ce faci nu este de gluma.este un moment de rascruce in viata ta. dupa avort nu vei mai fi aceeasi niciodata.ti-am zis macar dal spre adoptie ceea ce vrei sa faci este crima:(( nu ai mila fata de bietul suflet si pe deasupra e si sange din sangele tau nu e al alteia este copilul tau, care te considera mama lui si te iubeste.
http://www.youtube.com/watch?v=mnXVLobOEoA.tine minte e pacat grav Dumnezeu il pedepseste aspru practic esti in aceeasi oala cu un criminal.Domnul sa te lumineze

| gogupantof a răspuns:

Toate raspunsurile astea le poti afla la sigur de la un medic ginecolog unde te poti duce fara a fi insotita de parinti. Nu uita ca aici e personal neavizat si sunt n pareri. Pe viitor poti incerca sa gandesti cu capul si nu cu pi...cioarele ca sa eviti astfel de probleme.

| daryadarya explică (pentru gogupantof):

Da dar ma refeream daca e vorba despre un avort trebuie sa merg cu un parinte? Majoritatea pe cine am intrebat acelasi lucru mi la spus ca ''da ca trebuie sa merg cu un parinte''

| dan36 a răspuns:

Cu unul din parinti s au un frate mai mare.

| daryadarya explică (pentru dan36):

Am o sora mai mare dar ii vitregawinkingpot sa merg cu ea? Daca e cazu...

| dan36 a răspuns (pentru daryadarya):

Cu unu din parinti poti merge.dar sora ta sa se potriveasca in nume cu tine.dar cel mai indicat ie unul din parinti.

| daryadarya explică (pentru dan36):

Aia e chestea ca nu se potriveste avem un nume diferit...

| Balan_Dan_1994 a răspuns:

Mai bine sa nu faci avort.