| anonim_4396 a întrebat:

Bună, aș dori si eu niște sfaturi, rog seriozitate si fără răspunsuri aiurea.
Nu sunt cea mai pricepută în domeniul ăsta, de aceea întreb pe TPU.
Am în clasă un coleg si am impresia că mă place, se comportă frumos cu mine, mă ia de mână si mă ia în brațe, vorbim foarte des. Nu știu ce să cred despre asta... dacă mă place sau nu.
Eu habar nu am, când am avut relații, mereu am vorbit pe Insta si după când ne vedeam eram deja cuplați. Nu-mi dau seama când cineva mă place după comportament. Am avut un moment la liceu când eram foarte supărată, plângeam, m-a văzut că plâng, m-a luat în brațe și mă ținea de mână, mă întreba ce am pățit pentru că m-a văzut că plâng. Și părea foarte afectuos cu mine.
Încep să am sentimente față de el, chiar dacă este destul de greșit să-ți placă de cineva din clasă. Astea sunt gesturi când placi pe cineva?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Un baiat afectuos si uman,departe de lumea virtuala!
Bravo pentru el!
Posibil sa te placa,raspunde-i si poarta-te frumos si tu,pentru ca indiferent care e adevarul,poti castiga un prieten real si foarte bun!
Iar daca e sa te placa intr-adevar,la un moment dat iti va spune singur,va gasi o forma,numai sa nu-l descurajezi cu declaratii infame("chiar dacă este destul de greșit să-ți placă de cineva din clasă. ) sau categorice...
Gesturile lui sunt firesti si frumoase,le fac baietii bine crescuti si generosi,cu suflet mare.
Incurajeaza-l daca-ti place, zambeste-i si tu, continua sa fii apropiata de el, la un moment dat o sa ajungeti la un deznodamant.
Pana atunci, rabdare!happy

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Posibil sa te placa. Ce e sigur e ca ii pasa de tine. Daca ai sentimente pentru el, incearca sa te apropii de el vorbind mai des, iesind pe afara. Nu e gresit sa iti placa si sa fii cu un coleg. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Poate o face din colegialitate...
Daca te place, ar trebui sa vina si sa-ti spuna.

| Hammurabi a răspuns:

Te place cu siguranță.
Dar nu vrea să riște totul pe față, atâta timp cât nu are siguranța că tu nu-l vei respinge.
Așa că, dacă tu vei sta pasivă și nu vei avea nici un fel de reacție la micile lui avansuri, până la urmă se va stinge totul.

| 1997onur a răspuns:

Treaba ta si a lui.

| literallythesamebruh a răspuns:

Prima ipoteză ar fi că nu te place. Tipul ăsta de gesturi nu arată neapărat faptul că dorește o eventuală relație cu tine, și eu îmi consolez astfel prietenele. Iar cealaltă ipoteză ar fi că te place și vrea ca tu să vezi un om sufletist în el, un om în care poți avea încredere. Decizia o iei tu.