| кא๔ a întrebat:

AM o poveste destul de complicata si chiar nu mai stiu ce ar trebui sa cred si sa fac. Acum o luna am cunoscut un baiat. De cand l-am vazut mi-a placut de el. [ il cheama radu] [ am facut cunostinta prin prietena mea cea mai buna care mergea la ei in cartier ca avea cati-va colegi acolo]. a doua zi a venit la mine prietena mea si mi-a zis fata te placeradu. eu prima data nu am crezut dar chiar era adevarat. in fine. am fost vreo 2-3 zile la rand la ei in cartier el uitandu-se insistent la mine. toti prietenii luii ii ziceau du-te frate fa ceva nu mai sta ca prostul dar el o tinea intruna ca ii e rusine. [ parea genul timid si mai rusinos ]. de vreo saptamana am observat ca nu mai vorbeste cu mine porin mesaje seara, cand ma duc la el in cartier nu vorbimm absolut nimic parca ne-am ignora in schimb am fost ieri acolo si au fost multe faze cum ca el o place pe prietena mea. [ m`am departat de ei si vedeam cum la ea se ducea o gadila o lua in brate iar cand era vvorba inainte de ea de mine doar statea pur si simplu.] cu ea nu mai e baiatul timid... e altfel. prietena mea nu vrea sa fie cu el din cauza mea dar am observat ca atunci cand o lua in brate si chestii ea nu riposta deloc cu toate ca eram in spatele ei.
Nu stiu ce sa mai cred, ce sa mai fac...
Stau in fiecare seara si plang dar fara rost.
As fi recunoascatoare pentru un sfat.:*:*:*

Răspuns Câştigător
| alecsandrabubz09 a răspuns:

Hm. poate pe tine te place si incearca sa te faca putin geloasa ca sa faci tu primul pas, poate e timid fata de tine pentru ca te place si nu de pr ta pentru ca nu ii place de ea si probabil de aia nu ii e rusine sa o gadile laughing eu in locul tau as incerca sa fac primul pas si daca vezi ca nu e interesat dal incolo oh go on dar inainte de asta incearca sa vb cu pr ta daca mai ai incredere in ia si spune-i sa il intrebe daca te mai place sau sia schimbat parerea daca nu eu zic sa il uiti nu merita

4 răspunsuri:
| papusica987 a răspuns:

Buna
din cate ai povestit, inteleg ca esti micuta.
stai linistitaaa baieti sunt destui.
poate si-a dat seama ca o place mai mult pe prietena ta, si cu ea poate sa se detaseze si sa fie asa cum e el de obicei.
pobabil de tine nu s-a putut apropia (aici e vorba de caracteul fiecaruia)
nu stiu daca ai inteles ft bine ce am vrut eu sa zic...
in concluzie te sfatuiesc sa nu mai plangi si sa cauti alt baiat, incearca sa il eviti cat mai mult si sa nu mai mergi la el in cartier.
bafta!:*

| NicollHellen a răspuns:

Treci peste. E o "aiureala" baiatul ala! Nu te merita. Auzi, ia mai bine si invata, mai lucreaza printre timp, daca vrei te ajut eu, si dupa mergi pe o cariera de sucess si care iti place. La varsta ta, nu ai cum sa intalnesti adevarata dragoste!happy

| EmmyRock a răspuns:

Asta nu e prietena.straight face Sa iti zica ca nu e cu el si dupa se iau in brate si nu stiu ce. Adica ea iti spune dar in practica nu face nimic. Parera mea e ca el si-a batut joc de tine impreuna cu prietena ta. As zice sa ii lasi in pace ca astfel de persoane nu merita bagate in seama. oh go on

| mylifedance a răspuns:

Daca stai si'ti plangi de mila, nu folosesti nimic din contra pentru ce sa plangi daca n-a fost nimic intre voi? nu ai de ce sa plangi. Incearca si tu sa filtrezi cu altul de fata cu Radu si vezi cum reactioneaza, si daca tie ti se pare ca e puztin gelos, inseamna ca ii place de tine, daca e nepasator fi si tu, nu ai de ce sa te opresti la el, pentru ca sunt poate alti baieti care te place, fi si tu nepasatoare daca e si el, oricum e putin ciudat, dar fi indiferenta si cu timpul o sa-ti fie mai bine ai sa vezi. NU MAI PLANGE nu folosesti nimic. te pup si sa'mi spui cum merge treaba :p