| SecretLove a întrebat:

As vrea niste pareri din partea baietilor ( nu strica cateva si din partea fetelor). Cunosc un baiat de aprox. 4 luni, sunt indragostita de el. La inceput ne uitam unul la altul, iar mai apoi ne'am apropiat, am inceput sa vorbim, sa ne cunoastem, as putea spune ca suntem chiar la stadiul de amici - aproape prieteni. Daca suntem la distanta ne uitam unul la altul, cum era la inceput. El e mai timid si stiu ca nu mi'ar spune nimic, am trecut si eu peste timiditate si i'am cerut numarul de telefon, insa am vorbit doar prin 3-4 mesaje in aproape o saptamana ( dar in timpul asta ne'am mai intalnit pe afara si am vorbit "live") Oare ma place si el sau e doar prietenos? Sa ii spun ceva, sa o iau mai usor ca sa ne mai apropiem? Imi e frica de un refuz, mi'e frica sa nu sufar mai ales pentru ca o sa il vad inevitabil in continuare, nici nu as vrea ca dupa ce ii spun ce simt pentru el sa se strice relatia care o avem. Dar nici nu vreau sa raman cu regretele, de ce nu i'am spus s. a. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Eddy_7914 a răspuns:

Esti fetita?! El e baiat?! Invata ca nici un adolescent nu o sa refuze o relatie cu fata draguta/ buna, etc. Este timid, oki atunci agatal tu pe el, nu astepta sa te agate el pentru ca nu e timp. Chiar acum suna-l si vorbeste cu el, cerei sa va vedeti. Bafta, desi nu prea ai nevoie pentru ca il vrajesti cum vrei, daca e timid cu tine, mai ales daca ai si tu putin vrajeala in tine. happyCeau. Astept mesaj sa imi povestesti ce s-a intamplat.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vrei sa ai o relatie cu el o poti avea in continuare dar sa stii ca in ziua de azi fragostea e doar suferinta tot ajungi la acel punct de amagire si va despartiti mai bine alone for lifewinking

| WickedBoy a răspuns:

Daca esti destul de draguta si el e timid cum zici ai putea sa ii spui pentru ca in cazu ala sunt sanse destul de mici sa refuzewinkingApoi puteti sa vedeti daca el chiar te place etcwinkingScz dar altceva nu imi vine in mintesadvotez pentru eddyhappyomu asta chiar merita funditawinking

| qwerty21 a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare cu o fata...ne intelegeam bine, si nu am vrut sa imi zica pa, si sa pierd pretenia
dar acum am realizat ca am gresit...eu daca as putea intoarce timpu, mas duce la ea si i-as spune ca o iubesc.
iti sugerez sa faci acelasi lucru...pana nu o sa regretitongue

vorbiti una alta...si la un moment dat, zi asa.mai in gluma mai adevar...ca iti place de eltongue
0, 1% sanse sa te refuze...
aa, si dupa ce ii zici, dai un kissbig grin

| vasiledumitru a răspuns:

Eu zic sa-l inviti in oras, la plimbari, si apoi dupa cateva iesiri in oras sa-i zici ca iti place de el.

| Rosemarie a răspuns:

Cati 12`13 ani ai?laughingraised eyebrows

| SecretLove explică:

Si tu cat ai gandit inainte sa intrebi raised eyebrows
Nu'ti convine, nu vrei sa ma ajuti da pe x'u ala rosu din dreapta sus happy, nu comenta aiurea.
Poate unii chiar au nevoie de ajutor.
Daca tu esti expert/a in asa ceva nu inseamna ca toti sunt la felwinking
Si pentru informatia ta am 15 ani happy