| CrazzyDoll_9353 a întrebat:

Buna :* Ajutorrr laughing deci povestea este putin mai lunga big grin am nevoie de un sfat urgent sad

am fost cu un baiat 1 an si 4 luni, a fost prima mea iubire, si la fel si pentru el. a fost o relatie destul de frumoasa. in septembrie ne'am despartit iar eu am venit in italia unde locuiesc de 8 ani de zile. pot spune ca plangeam non stop, nu puteam sa mi'l scot din cap, din inima. dar el numai vroia sa fim impreuna iar eu i'am respactat decizia. pe data de 27 septembrie am cunoscut un baiat ( datorita unei prietene ). acest baiat era din romania, din acelash oras unde locuiesc eu. vorbeam non stop pe mess gen : " ce faci viata mea? >: " era doar caterinca si din partea mea si din partea lui dar la un momendat dupa ceva vreme acest baiat m-a facut sa il uit pe fostul meu iubit, si m-am atasat enorm de mult de el, si el de mine. pe data de 18 decembrie m-am reintors in romania in vacata si am inceput o relatie cu baiatul care l'am cunoscut in septembrie. langa el eram fericita se comporta enorm de frumos cu mine fata de cum o facea fostul ( baiatul cu care am stat 1 an si 4 luni ).

pe 6 ianuarie a trebuit sa revin in italia, eu numai vroiam sa ma intorc de frica ca il voi pierde pe el, si el mi-a promis ca asta nu se va intampla ca ma va astepta pana in februarie cand ma voi reintoarce din nou. ma rog. dar de cand am ajuns aici in simt rece si chiar mi-a spus ca nu stie daca mai vrea sa continuom cand o sa ma intorc, mi-a zis ca tine la mine dar anumite gesturi alea mele l'au facut sa se gandeasca la despartire definitiva. i'am zis ca o sa ma schimb si o sa incerc sa fie bine si el mi-a dat de inteles ca o sa facem cum zic eu dar nu crede ca o sa mearga... in fine

aseara big grin am vorbit cu fostul meu iubit big grin asa ca amici ( chiar daca el mi-a zis ca nu vrea sa fim amici chatterbox ) si am dat'o in alte alea pentru ca el la un moment dat m-a intrebat daca vreau sa incepem de la capat.aceias intrebare i'am pus'o si eu lui iar el mi-a raspuns : ma nu stiu, sincer nu stiu adica ma simt ceva pentru tine ca e normal si ma intereseaza de tine "
nu inteleg, el a vrut sa terminam totul iar acum sa trezit ca tine la mine si ca vrea sa continuom? straight face ma bagat in ceata

ajutati-ma va rog sad ce sa fac? cum sa procedez? cu baiatul cu care am stat acum recent ce ar trebui sa fac ( tin la el si nu cred ca as vrea sa il pierd sad ) iar cu fostul? ( mie teama sa nu incep sa simt din nou ceva pentru el sad ) dau funda :* multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Love_1201 a răspuns:

Pai vorbeste cu actualul, vezi ce la derranjat ...incearca sa te schimbi. Si daca numai puteti continua, asta e. spune-ioh go on. si vezi ce spune ex`ul... daca te impaci cu el fi rece, indiferenta. Fa-l sa vada ca numai ti atat la el, si te va place si te va dori mai mult.Succeshappy~

6 răspunsuri:
| flory13 a răspuns:

Parerea mea este sa nu te intorci la fostul prieten. ramai cu asta de acum. si daca nu merge relatia poti sa te intorci la fostul.
roata se intoarce intotdeauna.
daca inca mai tii la el atunci poti sa te impaci cu el, dar nu uita ceea ce so intampolat cu el.
eu nu m-as impaca cu fostul // lasa-l sa sufere. si ai grija sa nu fie vrajeala.
pupici. happy

| Houselaurie a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu cel care esti acum si daca el nu va mai vrea, sa te intorci la fostul prieten, pentru ca oricum il cunosti mai mult decat pe cel mai noi.si din cauza plecarii in Italia, zic eu ca s-a despartit de tine primul si al 2-lea mai mai.asta nu inseamna ca trebuie sa stai in Romania de acum. dar asa se intampla cand unu e intr-o tara celalalt in alta, sau chiar si in orase diferite.bafta

| ღmarynaღ a răspuns:

Mai eu zic sa nu renunti la pr nou dar poti mai iesi si cu exul ce mare scofalawinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 1 an si 4 lunirolling on the floor?

| anon1m_4883 a răspuns:

Asta n-are ce face mha rolling on the floor))))