| andreeaaa1 a întrebat:

As vrea sa impartasim povestile voastre de dragoste, cea mai frumoasa zi din viata voastra, un lucru pe care il regretati ca la'ti facut, cea mai mare pierdere din viata voastra, primul sarut, prima "iubire". Astept raspunsuri. Fundita raspunsul cel mai impresionant.Scuze categorie e cea mai populata.

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Povestea mea de dragoste:
Totul a inceput dintr-o joaca. Pe el (actualul meu prieten) il stiam doar din vedere si mai stiam ca era coleg de clasa cu un tip care se tinea dupa mine. Intr-un final il acceptasem pe admiratorul insistent, desi nu-l placeam deloc. Asta pana intr-o zi cand mi-a spus ca, Alex, colegul lui, a facut un pariu ca ma poate fura. M-am interesat mai bine cine este tipul si am vazut ca era chiar dragut asa ca am zis ''de ce sa nu incerc?''. La o zi dupa ce am aflat am mers la el intr-o pauza(suntem colegi de liceu, el fiind la seral) si am intrebat uitandu-ma in ochii lui ''Tu esti Alex? Colegul prietenului meu?'' si m-a vrajit privirea lui love struck Avea ochii albastrii si era chiar mai dragut decat crezusem. Vroiam sa spun mai mult dar m-am blocat si am plecat. A doua zi deja nu am mai rezistat si mi-am chemat ''prietenul'' si i-am spus ca intre noi nu merge si ar fi mai bine sa ne despartim, desi eu oricum nu ma prea consideram iubita lui. Am adaugat ca imi place colegul lui si vreau sa incerc ceva cu el, sa ma ajute cumva daca chiar tine la mine. Mi-a dat numarul, nu inainte sa ma bata la cap ca nu fac bine, ca Alex e mare golan. Apoi l-am asteptat pe Alex in fata clasei lui. Toti colegii lui m-au privit uimiti cand mi-am luat inima in dinti si l-am chemat deoparte si am spus uitandu-ma in ochii lui: ''Am auzit ca ai de gand sa ma furi. Asa este?'' si el saracul a ramas mai uimit decat toti. Desigur, el glumise cu chestia aia, dar abordarea mea directa i-a placut atat de mult incat am inceput sa vorbim prin mesaje. Urmatoarea zi ne-am intalnit in oras, ne-am sarutat si asa a inceput totul love struck. Sunt aproape 7 luni de atunci dar ne iubim mai mult pe zi ce trece. Am fost si probleme, dar am stiut sa trecem peste tot, impreuna. Sper sa ai si tu parte de o astfel de poveste.

Cea mai frumoasa zi din viata mea:
Pai imi e asa greu de spus. Sunt mult prea multe. Legate de iubitul meu ar fi prima intalnire, prima oara cand mi-a spus ''te iubesc'', faptul ca o data m-a sunat si mi-a spus ''Ai un colet in fata portii'' si cand m-am uitat pe geam el ma astepta in fata portii. Ar fi prea multe sa povestesc, oricum.
Legat de un fost prieten as putea spune ca ziua primului nostru sarut si prima intalnire la care am fost.

Un lucru pe care sa-l regret:
Faptul ca nu am luptat pentru fostul meu prieten indeajuns si nu-mi iert asta nici acum, dupa vreo 7 luni. Nu m-am implicat indeajuns si am crezut ca el sta langa mine oricum si ne-am indepartat asa de tare pana ne-am despartit. Oricum, nu e bine sa ai regrete, poate ca asa a fost sa fie, si noua nu e scris sa fim vreodata impreuna. Mai regret intr-un fel si faptul ca am crezut cea mai buna prietena o fata care m-a injunghiat pe la spate, culcandu-se cu fostul meu prietem. Desi nu eram impreuna stia prea bine cat il iubesc si nu vad de ce a facut asta. Oricum, nu mai conteaza big grin

Cea mai mare pierdere din viata mea:
Fostul iubit. Poate ca plang in zadar un om caruia nu i-a pasat de mine si decat m-a folosit, dar eu regret zi de zi ceea ce putea sa fie.

Prima iubire:
A fost ceva ciudat si s-a terminat mai repede decat a inceput. Eu aveam 15ani, el 25. Toti mi-au zis ca nu are rost, ca el vrea doar sex, dar nu am crezut si m-am cam indragostit. Il iubesc si acum, dupa un an de cand l-am cunoscut si chiar daca stiu ca-mi fac rau abia astept sa-l tin in brate si sa-l sarut, sa-i spun cat il iubesc. Dar e genul ala de iubire imposibila, deci...

Sper ca ti-a placut ce am avut eu de zis.

4 răspunsuri:
| KySyB3B3 a răspuns:

Cel mai mult regret ca am avut incredere in "prietenele mele"care mereyu ma barfeau.eu le ziceam totul.inf regret ca am crezut ca exista prt adv.prima iubirea a mea a fost in clasa a 7a.s-a desp de mine d 2 ori ca nu stiam sa saruthlaughing,am plans pentru el adica el zicea ca nu mai avea rost relatzia dar eu cred ca d asta,primul sarut a fost cu iubitu meu, eram p banca si ne pwpam, din pwpic in pwpic ne'am sarutatday dreaming

| dayanalove12 a răspuns:

Imi pare cel mai rau atunci cand, am inceput sa vorbesc cu varul prietenului meu sad. am vorbit cate putin si apoi el a inceput sa se dea la mine, mi-a spus ca ma iubeste, ca vrea sa fie cu mine. cum eu nu prea ma mai intelegeam bine cu prietenul meu, i-am spus varului sau ca daca nu as fi cu prietenul meu m-as pune cu el. apoi, cateva zile am mai vorbit, dar am aflat niste chestii foarte naspa despre el si am incercat sa rup relatia asta si sa ma indepartez, dar a fost cam greu pentru ca el tot ma suna, imi dadea mesaje. nu ma mai intelegeam deloc bine cu prietenul meu si ne-am despartit. de fapt, el s-a despartit de mine. a spus ca nu mai are rost relatia asta crying si ca e cazul sa ne despartim. dupa ceva timp, a intrat pe id-ul meu de messenger si a vazut toate convorbirile mele cu varul lui. s-a infuriat foarte tare x-( si nici nu mai vroia sa mai vorbeasca cu mine, incercam sa-i explic, dar el tot imi spunea ca nu-l mai intereseaza si tot felul de vorbe asemanatoare, sti doar cum reactioneaza cineva cand e nervos. am lasat lucrurile sa se limpezeasca. uite, ca acum e putin mai bine. a inceput sa vorbeasca cu mine happy si mi-a mai spus niste lucruri frumoase. eu sper sa ne impacam big grin dar nu cred ca o sa se mai intample asta straight face. in fine. primul sarut a fost cand mergeam la scoala, ma mai duceam cateodata cu prietenul meu, si atunci cand ne-am intalnit, m-a prins de mana, m-a tras spre el si m-a sarutat :X. el a fost prima iubire :X. deci, tot ce am scris este despre el. sper sa-ti placa happy.

| andreeaaa1 explică:

Dap lasa-mi id-ul tau pe privat

| Dana_4534 a răspuns:

Cea mai mare greseala pe care am facut-o a fost ca am asteptat prea mult sa ma intrebe un baiat foarte de treaba daca vreau sa fiu cu el.Era cel mai bun prieten al meu si ma placea, si vroia sa fie cu mine, dar nu mi-a zis-o intre 4 ochi sau pe mess, am aflat de la anumite persoane, dar de fata cu el.Pe celelalte fete le intreba direct dar pe mine nu desi cu mine se intelega cel mai bine.Imni pare groaznic de rau ca nu am vorbit cu el despre asta pentru ca el acum abia ca sta 1 minut cu mine, si se da la toate fetele din clasa.Imi pare fooarte rau de ce am facut pentru ca si mie imi placea de el si inca il mai plac.NU stiu cum sa fac sa fim din nou ca inainte...Si primul meu sarut a fost cu un baiat la o serata (jucam sticluta-sticluta), era baiatul de care imi placea.Ai putea sa imi dai un sfat si mie, te rog, pentru ca habar nu am ce sa fac.:O3batting eyelashes