| olivikkka a întrebat:

Cum a fost la voi prima dragoste, primul sarut, prima iubire. Astept povestile voastre

18 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Prima dragoste... nu stiu daca mi-o amintresc exact. Cred ca era Christopher Uckerman din RBD laughing daaa! Am crezut ca o sa ma marit cu ellaughing. In realitate, prima dragoste a fost cand eram eu probabil micuta, vreun baiat mai mare decat mine care nu ma baga in seamahee hee.
Primul sarut a fost neasteptat si destul de tarziu pentru mine. Aveam 16 ani si a fost cu unul dintre prietenii mei de care eram atrasa. Pana la urma el a fost prima mea iubire...am aflat ca avea sentimente pentru mine si el, iar anul urmator am reusit sa avem si o relatie. Scurta ce e drept. Eram imatura, si amandoi copii, orgoliosi, bla, bla. Am suferit 8 luni dupa el, pana ce l-am intalnit pe cel care m-a facut sa-l uit. A fost un caz nefericit. Si el m-a facut sa sufar; era mai fustangiu sa zic asa. Acum suntem impreuna de aproape 8 luni si ma iubeste, il iubesc. Happy ending! laughing big grin

| MaDeclarFan a răspuns:

La mine, prima dragoste nu corespunde cu primul prieten blushing

Prima dragoste am intalnit-o cand eram in cl a 5-a, baiatul fiind a 8-a.Nu a fost mare lucru, el a plecat la liceu iar acum cand ne mai intalnim, nici nu ne salutam macar

Primul prieten day dreaming l-am intalnit acum cateva luni (el fiind cu 3 ani mai mare decat mine)...din februarie a inceput sa ma caute si sa vorbim, iar pe 1 aprilie ( laughing ) i-am zis ca si eu il plac si ca vreau sa fim impreuna.A 2-a zi am iesit (afara era frig si am iesit noi 2 si prietena mea) si am stat pe un fel de scari, iar el avea o caciula din aia cu "pompoane" si eu ma tot jucam cu...bilutele alea laughing Si cum stateam eu in bratele lui, el m-a sarutat (un sarut lung de care inca imi este dor).Din pacate, dupa 1 luna, ne-am despartit pentru ca am inceput sa nu ne mai vorbim si ne certam cam des, am incercat sa ii spun ca as vrea sa mai fim impreuna, dar el a zis ca nu mai vrea sa ne certam si ca ar fi bine sa ramanem doar prieteni.Acum,dupa 3 luni in care ne-am ignorat, a inceput sa ma mai caute pe mess si mai vorbim din cand in cand..sincer,as repeta toate zilele acelea si nu as schimba nimic, nici macar faptul ca ne-am despartit, ma gandesc ca daca s-a intamplat asta, s-a intamplat cu un motiv happy

| olivikkka explică (pentru MaDeclarFan):

Tot ce se face se face spre binele omului

| MaDeclarFan a răspuns (pentru olivikkka):

Da,acum am un prieten care chiar imi arata ca ma iubeste....desi ma mai gandesc uneori la primul prieten, stiu ca nu mai are nici un rost, pentru ca am langa mine un baiat extraordinar la care nu as renunta pentru nimeni si nimic :X

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prima dragoste e imposibilă.

| Xtadelo a răspuns:

oh go on

| ForeverYoung99 a răspuns:

"prima dragoste" altfel zis "prima iubire" a fost la 12, apropae 13 ani, iar primul sarut la 12 big grin

| anonima222 a răspuns:

Olalaa! smug Prima dragoste zici, aa?hee hee
La mine chiar ca e ceva de neuitat. Dar slava Domnului, in sensul bun al cuvantului. A fost acum ceva timp...o prietena de-a mea foarte bunaa, mi-a facut cunostinta cu un tip. atunci mi se parea foarte dragut, eream topita dupa el, si cateva zile stiu ca am fost ca pe alta planeta, puneam tot felul de intrebari stupide aici pe TPU, ba cum e primul sarut, ba cum ar trebui sa ma comport ca sa raman cu el pentru totdeauna, cum ar trebui sa ii vorbesc si tot felul de siroporii de genul laughing stateam nopti intregi si cautam intrebari de genul, si citeam absolut toate raspunsurile de acolo, nu-mi scapa nici un detaliu oricat de mic.

Asta a fost inainte de prima intalnire face to face. Chiar daca inainte am mai vorbit cu el la telefon, mess si de astea, si practic deja eram "luati ", cand l-am vazut acolo langa mine, ditamai fitosul de liceu laughing nici nu am mai putut deschide gura ca sa zic ceva, ce sa mai vorbim de sarut.

Norocul meu a fost ca tipul era chiar de treaba si a stiut cum sa ma ia, cred ca ii placea de mine cu adevarat. Stiu ca eram undeva in curtea scolii, dupa ore, cred ca era inceput de toamna. Tot vorbeam noi acolo, vrute si nevrute, si la un moment dat vad ca se apropie exagerat de mult de mine, si inchide ochii... atunci am zis, gata asta e laughing primul meu sarut blushing A fost destul de placut in cele din urma, si dupa a inceput chiar sa imi placa pe bune, dupa mai multe intalniri il sarutam mai mult eu pe el, decat el pe mine laughing Mdea, eram naiva oh go on
Am facut tot felul de prostii pe parcursul relatiei, ne-am petrecut sarbatorile de iarna impreuna, imi facea cadouri, si pana la urma....cred ca a ceva ceva scantei au fost. am fost impreuna 6 luni, dupa care m-am despartit de el, nu mai mergea. Oricum, a fost frumos.cand i-am zis ca vreau sa ne oprim aici mi-a marturisit ca am fost prima fata care l-a facut sa stea cu ea din dragoste, fara sex si ce le mai trebuie " expertilor" smug M-am simtit mandra de asta, sincer.
Am uitat sa precizez, eu aveam 13, el 17. happy

Prima dragoste e frumoasa, si da, chiar nu se uita niciodata. daca inca nu ai avut parte de ea, stai linistita ca va veni si randul tau. Numai bine! happy

| olivikkka explică (pentru anonima222):

Ehhh frumoasa poveste

| anonima222 a răspuns (pentru olivikkka):

Yepbatting eyelashes Daca inca nu ai trait prima iubire, sper sa fie cel putin la fel de frumoasa ca si a mea. happy Dar ai grija pe cine alegi sa fie "primul", daca e tipul nepotrivit, asta o te afecteze pe termen lung, adica o sa iti fie greu sa te indragostesti din nou si o sa ai mereu un sentiment de frica la inceputul unei relatii. Pupici! :*

| olivikkka explică (pentru anonima222):

Iti multumesc mult esti o scumpa, imi face placere sa comunic cu tine

| anonima222 a răspuns (pentru olivikkka):

Ma bucur sa aud asta! Sper ca ai mai "luat" cate ceva si acum sti ce ai de facut. Am sa incerc sa-ti urmaresc si urmatoarele intrebari si daca pot am sa te ajut! :*

| olivikkka explică (pentru anonima222):

Ma repet dar chiar esti draguta mersi

| Iris1986 a răspuns:

Minunat! Aveam 14 ani, ne-am cunoscut pe facebook, am incept sa vrovin deoarece el ma vazuse la patinoar si asa au inceput toate conversatiile noastre (stiu ca nu e prea romantic ) am vorbit in fiecare zi timp de 3 saptamani, decisem sa ne vedem, doar ca prieteni laughing) mda siigur de parca eu nu imi dadudem seama ce urmeaza, ne-am intalnit de cateva ori pana incad intr-o seara iarna, pe la 7 can el ma conducea spre casa de la lectiile de pian, treceam printr--un parc, povesteam, am observat ca se tot apropia de mine, stiam ce urmeaza desi imi era putin frica, era primul sarut laughing puppy dog eyes, pana cand intr-un momnet in care s-a apropiat atat de tare incat nu mai puteam face nimic asa ca am cedat, a fost minunat, sa recunosc ca mi-a palcut, imi aduc aminte si ce imi spuse exact dupa ce ne-am sarutat :"- Ce a fost asa de greu?" apoi iarasi m-a sarutat laughing :X, au trecut 2 ani de atunci (acum am 16 ) si inca suntem impreuna desi in aceasta perioada de timp ne-am certat de 10000 de ori, am fost si cu al cineva dar tot la el m-am intors happy dupa fiecare cearte ne intelegeam si mai bine. Acum suntem impreuna, si sper sa mai fim si in continuare. :X Asta e prima mea poveste de dragoste, primul sarut, Sper ca ti-a placut!

| miawhw a răspuns:

Eh...laughing Primul sarut thinking "prima iubire".
Aveam vreo 10 ani si eram in parc cu cele mai bune prietene : Andra, Maddie si Lili.
Ele erau mai mari decat mine, dar mai copile, eu stateam pe banca in timp ce ele se dadeau pe tobogan si hinta, etc.
Dintr-o data s-au asezat 2 baieti langa mine pe banca si m`am uitat lung la ei, unul spunand : "ce frumoasa esti!"
am zis "mersi" dupa care na... aveam 10 ani :/ i-am spus : "auzi, stiu ca n`ar trebui sa fac eu primul pas, dar imi dai te rog numarul` tau?laughing" el a zambit si mi-a dat numarul lui, dupa care au plecat.
Eu nu am vrut sa parasesc parcul, iar dupa o ora baiatul a venit din nou si s-a asezat langa mine.M-a intrebat daca as vrea sa stau cu el dar i-am zis ca nu-l cunosc asa ca n-am de gand laughingApoi m-a intrebat cati ani am, mintindu-l ca am 14 ani.El avea 18 ani si imi era rusine sa-i spun ce varsta am laughing) La sfarsitul zilei m-a condus acasa dupa care m-a sarutat, cred ca a durat vreo 5 minute sarutul ala, in timp ce prietenul lui ne facea poze, iar prietenele mele erau cam geloase laughing).Am stat o saptamana cu el upa care ne-am despartit fiind ca i-am spus adevarul despre varsta mea iar el s-a suparat si...intelegi laughing

| olivikkka explică (pentru miawhw):

Mda foarte interesanta povestea chiar asta o sa o tii minte toata viata

| MaNumescCumDoresc a răspuns (pentru olivikkka):

Cum a fost?

| Janin324 a răspuns:

Primul sarut : foarte interesant laughing) acum 2 veri, pe 27 iunie, langa un lac, eram noi doi si cativa prieteni, si dupa ce am ramas doar noi doi, ne-am saruat. A fost superb!
Prima iubire : un baiat mai mare ca mine, eu aveam 13 ani, el 19 laughing) cu el am avut si primul sarut, si acum suntem impreuna si il iubesc foarte mult, n-am crezut ca pot iubi atat o persoana happy bine, intre timp am mai avut prieteni, dar relatii neserioase. Si inainte de el, au ai fost multi, la 7 ani tin minte ca imi placea foarte tare de un baiat de pe a12a' laughing sharky laughing si mai era unul, era in generala, pe clasa a5a. Eu eram pe clasa a2a laughing) s-a batut odata cu cineva si a cazut pe coridorul colii, iar eu m-am impiedicat si am cazut peste el rolling on the floor). Eram cea mai fericita, cu toate ca era sa-mi rup capu' laughing)