| andrutza_1639 a întrebat:

as vrea sa pun si eu o intrebare daca se poate. O prietena a intretinut relati sexuale si i-a venit menstruatia doar o zi dar dupa aceea nu a mai curs de loc sustine ea, si e speriata ea crede ca este insarcinata. Voi ce parere aveti? Astept raspunsurile voastre urgent, va multumesc...tongue

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil sangerarea nu a fost menstruatie, ci o sangerare de fixare a unei sarcini. Si eu cred ca dupa descriere, cel mai probabil e insarcinata. Insa nimic nu e sigur. Sa-si faca un test de sarcina din urina de dimineata la minim 21 de zile de la contactul sexual si apoi sa-l repete peste inca 3 zile. Dupa aceea, indiferent de rezultat, sa se duca la ginecolog.

4 răspunsuri:
| udarb a răspuns:

Exista atatea metode sa verifici daca esti insarcinata sau nu... Daca te uiti pe geam sau la soare nu ai cum sa iti dai seama ( nu cumva esti u cea insarcinata thinking)

| elamit a răspuns:

Cel mai simplu iei testul "barza" si vai afla reapunsul tau.

| mariaw a răspuns:

Nu poti ghici daca esti insarcinata doar dupa sclipirea din ochi. Un test de sarcina o sa o lamureasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce naspa:-P