| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca as putea ramane insarcinata chiar daca am avut contact protejat, prezervativul nu s.a rupt si nu au fost altfel de probleme de genul acesta...ma simt foarte ciudat, ma doare abdomenul in partea inferioara(cam unde ar fi ovarele) si ma ustura cand urinez. M.am mai interesat pe net despre asta dar nu am gasit un raspuns concret. Ar putea fi si o infectie urinara?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai degrabă ai infectie urinara, mergi la medic si fa ecografie poate ai pietre sau nisip la rinichi, nu m ai amâna vizita la medic du te azi.

| corbulalbrosu a răspuns:

In conditiile descrise de tine in nici un caz nu poate fi luat in calcul posibilitatea de a lua nastere o noua forma de viata, deci este exclusa existentei unei sarcini. Durerea reclamata poate sa aiba o cu totul alta cauza si anume o infectie urinara sau vaginala aparuta in urma actului sexual prin care este posibil sa fi ajuns vreun agent patogen/infectios reprezentat prin microbi, bacterii, virusi sau paraziti in organismul tau. Deoarece depistarea cauzei se poate face doar prin analize medicale specifice, in consecinta ar fi cazul sa te prezinti la o consultatie ginecologica. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Medicul ginecolog va rezolva problema ta foarte repede. Nu te teme, nu mușcă!
Sau e mai bine să te chinui?!?

| neutrino a răspuns:

Pare a fi o infectie urinara, dar astfel de probleme nu ti le rezolvi cu informatiile primite de aici, din gura lumii, spuse pe marginea santului. Omul care se respecta merge la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat nu ai cum sa ramai gravida. Toate simptomele pe care le ai ar putea fi de la vreo infectie urinara.

| Dey09 a răspuns:

16 ani? Felicitari ai rezistat ceva...Du-te la doctor sau intreab-o pe mama ta happy